Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand langa tine se afla o femeie tanara...


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 103
  • Creat
  • Ultimul răspuns

fetelor,dragelor,

stiu ca a trecut ceva timp si-mi cer scuze!

 

a fost vacanta noastra intre timp,primul an in care am fost noi patru la mare(sfanta familie!!!:) )si vreau sa va spun ca a fost o vacanta de vis,in care ne-am simtit noi doi nemaipomenit.

de copii nici nu mai zic,pentru ei e extraordinar cand noi suntem veseli si marea e un mediu care lor le prieste grozav!!!

 

si intre timp,lucrurile cred ca se rezolva si cu verisoara mea draga!

 

in doua vorbe:

 

ea s-a apucat sa ridice o casa pentru ea si parintii ei.

in sensul ca ,prin mama mea,a obtinut niste bani de la un prieten de-al mamei de familie si restul de bani,plus datoriile cumulate urmeaza sa le plateasca atat ea cat si restul familiei in timp!

 

asa ca a fost relativ ocupata,noi ne-am vazut de viata noastra nestingheriti...

pana cand ,intr-o seara,a sunat telefonul...

era tatal ei(unchiul si nasul nostru de cununie...da... asa suntem noi,complicati si familisti hmmm) care ne-a povestit ca a avut loc o cearta ingrozitoare intre ei(de fapt a culminat totul,pentru ca ei nu se intelegeau prea grozav...)...

ei,dupa ce am inchis,a sunat ea toata numai nervi,mi-a povestit o alta varianta a povestii(si voi stiti ca orice chestie are doua fete),

si mi-a cerut...auziti voi...sa-i dau voie sotului meu sa vina la ea,pentru ca se simte teribil de debusolata,si ca ea are nevoie de cineva care nu e atat de implicat(?!) care sa o calmeze,ca ea nu vrea sa deranjeze(?!),ca a mai incercat inainte de a suna la noi si la un alt prieten de al nostru(ala tot asa castorit si cu un copil mic.....)dar ca ala e la mare in concediu(normal,cu familia lui,nu?),ca e prima oara cand imi cere ceva(?!)....si da-i si da-i,toata numai jale...

 

eu i-am zis ca cel mai corect ar fi sa suie in masina si sa vina la noi daca se simte atat de disperata(am uitat sa va spun fetelor,dragelor,ca ea ,la ora la care a sunat...ora 2330... , se afla la Fieni...),la care ea mi-a replicat ca nu vrea sa ma deranjeze...

zic:

- pai oricum deranjezi...(va rog sa ma credeti ca e prima oara cand n-am mai pus pret pe vorbele ei...si senzatia de eliberare mi s-a parut fantastica:) )

-da,dar razvan(sotul meu) e un tip calm si ar putea sa ma linisteasca..

-si de ce zici ca nu e implicat?e la fel de implicat ca si noi...

-n-am nervi sa vin la voi,s-o aud pe maica-ta cum ii tine partea(...tatalui ei...)

-draga mea...(pauza de respiratie...)eu zic sa vii totusi aici,e tarziu,eu o sa-l intreb pe razvan...dar,sincera sa fiu,nu cred ca vine...

-e prima oara cand iti cer asta...

 

 

aici am inchis abrupt,pentru ca mai aveam putin si incepeam sa tip de nervi...

m-am dus la razvan,si l-am intrebat...daca e de acord SA MERGEM...in nici un caz n-am pus problema sa mearga singur acolo,la ea,desi ea asta subliniase,ca-l vrea doar pe el...doamne,cat tupeu,cata nesimtire...!

fireste ca n-a fost de acord,daca are probleme sa vina dimineata la noi,in definitiv...si aici l-am simtit efectiv satul de belele altora,mai ales cand iti provoci singur necazuri...(ceea ce e cazul ei,are un real talent la asta) ...n-am insistat,chiar l-am simtit enervat(situatii de criza au mai fost la ea in familie,iar maica-mea si-a luat-o peste bot de multe ori luind partea unuia sau a altuia...

si?ei pe urma se impacau si mama cadea de proasta...)

 

o sun inapoi si-i spun ca razvan nu vine...

s-a nevrozat brusc si aproape mi-a inchis telefonul...

 

in fine,sotul meu se duce in dormitor,,eu o scot pe mama la sueta in curte si-i povestesc contextul...aia,saraca ,ramane masca...

si tot vorbind si dand din gura,fetelor dragi,ma trece brusc un sentiment de vinovatie....

ei,da!

de vinovatie:daca ,sarmana,pateste ceva,daca treaba e mai grozava decat ma lasa ea sa inteleg,ce-o fi cu ea...

da ...da... radeti cat vreti...raman o proasta...

si o pun pe mama s-o sune.

s-a enervat asa de rau cand a auzit-o,ca noua nu ne pasa de ea(?!)...si aberatii pe tema asta...i-a inchis mamei telefonul...

 

 

si cu asta...BASTA!

 

DE ATUNCI,DE O SAPTAMANA,NICI UN SEMN DE VIATA!

iar mie mi-au trecut regretele,vinovatia si am realizat ca ,de fapt ,

am intuit demult caracterul ei adevarat ,iar intuitia asta a mea era cea care ma impiedica sa mai am incredere in ea...

si ea a simtit asta,de aici reprosuri de genul:"cum ne-am departat noi doua asa tare?"

ei bine,nu-mi pare rau deloc..

si ma rog la D-zeu sa am dreptate!

va pup,dragelor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy end.

 

Lasa situatia asa ca e bine.

 

You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.id="green">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am citit pataniile cu verisoara si ma bucur ca pana la urma sa terminat asa.Dar ce tupeu pe ea.....si cat control ai avut sa nu o repezi mai rau...cum adica sa se duca sotul.....[bang].

 

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360

"Forgive...sounds good,forget..I'm not sure I could,

They say time heals everything...but I'm still waiting....."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

auzi, mie mi se pare ca ti-o cauti si tu singura!!!

auzi sa iti para rau de ea...pai te mananca si pe tine zau asa...ce vrei, sa ii gasesti in pat impreuna ca sa te saturi de atata bunatate...

 

si stii ceva, verisoara ta nu e nici o copila naiva, si eu am 25 de ani si la 25 de ani nu mai esti copila...

 

eu o cred perversa si rea si obraznica, iar tie nu mister iti trebuie, ci o doza mare de nesimtire cum are ea.

faptul ca esti sincera si saritoare, nu sunt decat CALITATI!! si nu te compari cu verisoara ta, care e lipsita de caracter prin ceea ce iti face! pt ca nu isi vede de viata ei, pentru ca te ironizeaza desi esti mai mare k ea si ai ajutat-o, pentru ca face coalitie cu sotul tau, desi e femeie si iti e ruda tie...pt ca, pt ca...e un om de nimic si naivitatea celor 25 de ani nu e o scuza, pt ca asta tine de cei 7 ani de acasa, ori ea are deja 25.

 

eu in locul ei nu as ridica vocea in fata ta, nu as ridica ochii din pamant dc te-as vedea suparata pe mine, nu as indrazni sa stau ca ultima taratura la beri pana in noaptea cu sotul verisoarei mele, nici dc s-ar milogi el de mine...pt ca mi-as vedea locul!! e lipsita de decenta!!

 

iar tu ti-o cauti pt ca de 4 ani vezi o situatie noroioasa si nu iei masuri!

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si hai sa iti mai zic ceva (scuza-ma ca m-am ambalat asa, dar pur si simplu m-am oripilat de povestea asta!)...fata asta, verisoara ta, este pur si simplu lipsita de decenta...

 

pt k nu se face ce face ea, pentru ca o fata, o femeie de 25 de ani, dc e educata si decenta nu face prietenii promiscue cu barbati de 40 de ani, casatoriti, culmea cu o ruda!

 

 

nu stiu de ce ai complexe in fata ei!! ca e tanara?? sunt mii de femei tinere. ca e frumoasa? nu pun pret pe frumusete....caracterul conteaza!

 

NU ARE NICI UN MISTER draga ta de verisoara si nici vreo super calitate! iti spun eu ce e cu ea, are ca si tine buze, sani si coapse, dar spre deosebire de tine e o mica tupeista, care nu isi vede lungul nasului, care se crede o diva si care isi bate joc de sotul tau cum vrea ea...e catelusul care ii alimenteaza orgoliul de femeiusca in devenire, prin faptul ca ii da prea multa importanta. isi bate joc de tine, k vede k te oftici si de familia ta, de casa ta!

 

 

iar tu pana nu o sa o pui la locul celor 25 de ani ai ei, nu ve putea avea liniste. si stii de ce nu o faci???? pt ca nu te valorezi cu adevarat, pentru ca in primul rand TU ii dai prea multa importanta....nu are draga mea, tu i-o dai...

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irene11 [flo] esti o fata nemaipomenita! Iti doresc sa treci cu bine peste toate cumpenele pe care ti le scoate viata in cale. Esti puternica, inteligenta si pariez ca esti si frumoasa! M-a captivat povestea ta si cred ca totul va fi bine. Ai gestionat criza foarte bine.

 

In final, nu ma pot abtine sa spun ca sunt 100% de acord cu ideea lui Iren, undeva in pagina 2 sau 3!! Iar babyblue [flo] fata mica, cu experientza multa [:)] are dreptate!!!

 

Numai bine!

Roxa

 


No, vidiazni!id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irene draga, eu te urmaresc/ citesc demult si chiar speram ca s-a terminat cu verisoara, dar dupa cit se pare nu e deloc asa. Nu te iluziona ca dupa o saptamina in care n-a dat nici un semn de viata a disparut... Eu cred ca e momentul, dupa iesirea ei cu telefonul, acum ca s-a calmat, cind mai suna, sa o iei la o discutie si sa-i spui direct "auzi, tie nu ti-e rusine sa suni la miezul noptii la mine acasa si sa-mi spui sa-l trimit pe sotul meu cu care poate eram in mijlocul unei partide de amor, sa te consoleze pe tine, nerusinata ce esti?! Pe viitor masoara-ti actinile si vorbele, si, daca vrei sa mai pastram relatia de prietenie, controleaza-te si vrajeste cu baietii de virsta ta, eventual necasatoriti!" Baga-i mintile in cap si ia atitudine cu ea, ptr ca altfel va fi mereu "a pain in the ass"...

 

Uff, sorry ca m-am enervat asa tare, dar pe cit mi-esti tu de draga, pe atit as da cu dumneaei de pamint... Si sa nu-ti faci iluzii ca s-a potolit, eu cred ca asta i-a alimentat si mai tare invidia fata de tine, si, cum n-are probleme personale la care se gindi, fr. probabil sa coaca planuri de razbunare, asa ca fii atenta!!! Eu am o prietena care, desi e fata buna si prietena ok, nu se da in laturi de la nimic daca ii place un barbat, recunoaste clar ca ptr ea nu inseamna nimic ca e insurat, cuplat sau cu copil, daca ii place, iar nevasta/ perechea respectivului "nu e in stare sa si-l tina", ea e dispusa oricind la una mica sau chiar o relatie daca se poate. Si ca ea exista multe femei, pe mine una m-a facut constienta de potentialul pericol pe care il reprezinta astfel de "caractere" care se invirt inevitabil in jurul sotilor/ prietenilor nostri...Si tot din experienta mea, discutiile serioase si sincere cu barbatii sint apa de ploaie, o partida de sex klumea face mai mult decit o mie de discutii [;)]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...