Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ati purta ceva ce a apartinut fostei prietene?


Recommended Posts

Salut! As vrea sa va cer parerea in legatura cu o situatie ciudata.(dupa parerea mea) Fostul meu prieten/logodnic mi-a daruit un set de bijuterii cu ocazia zilei mele de nastere acum 1 an 1/2. Mi-a placut foarte mult cand l-am vazut si a fost o supriza foarte placuta avand in vedere ca la vremea respectiva eram despartiti de un ocean. L-am pastrat si am avut grija de el ca de ochii din cap intrucat este un set de bijuterii foarte finut si l-am purtat doar de cateva ori de frica sa nu il rup. Timpul a trecut si noi ne-am despartit...Cand m-am intors acasa am decis sa ii dau inapoi setul cred ca mai mult pentru ca simteam ca trebuie sa ma revansez cumva...Oricum ideea e ca intre timp s-a hotarat si mi-a promis ca mi-l da inapoi. De curand, am vazut niste poze de la nunta lui si am ramas socata: sotia lui a purtat la momentul lui "DA" si tot restul serii setul de bijuterii pe care mi-l daruise mie. Sunt surprinsa si nu stiu ce sa cred...oricum daca eu as fi fost in locul sotiei lui, as fi foarte suparata sa aflu ca, la momentul casatoriei, purtam un set de bijuterii daruit fostei. Mi-e ciuda ca am avut foarte mare grija de el... l-am purtat cu mine atata timp si am avut grija mare sa ajunga si in Romania cu bine...am crezut ca mi-l va da inapoi asa cum a promis...oricum nu mai conteaza...ceea ce conteaza e faptul ca gestul lui nu e potrivit si trebuie sa recunosc ca m-a ranit si m-a dezamagit. Cred ca si sotia lui ar fi mult mai mult de atat, daca ar afla...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

As vrea sa mai adaug ca ar fi fost mult mai bine daca l-ar fi vandut sau ceva de genul asta...

 

Oricum ma simt mult mai bine ca am spus ce aveam pe suflet si daca aveti pareri, sunt binevenite. Stiu ca sunt alte probleme mult mai grave pe forum si apreciez chiar si simplul fapt ca "ma ascultati"/imi cititi of-ul.

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu as purta, Doamne fereste! Mai bine fara nimik, dar saraca daca nu stia....si mai bine sa nu afle, ca nu cred ca merita asa un soc! Iar daca pe el atat l-a dus capul, atunci mai bine ca ai scapat de el!

PS: Eu de la fostul meu sot primisem un singur inel de aur pe care i l-am inapoiat cand ne-am despartit, si el nu a refuzat, si as fi curioasa daca l-a facut iar cadou actualei sau o fi avut macar creier sa-l transforme in altceva!

 

Anaid="brown">, mamica de [zana] Diana Alexia id="red">(28.02.2004) si [copil] Daria Oana id="red">(6.01.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El ti l-a dat tie pentru ca tu atunci insemnai foarte mult pentru el, ca un simbol al dragostei lui pentru tine.

Tu i l-ai dat inapoi, spunandu-i in felul asta ca nu ai nevoie de dragostea lui.

El i-l da sotiei lui, spunandu-i in felul asta ca toata dragostea de care e capabil, e doar pentru ea si ca nimic din trecutul lui nu se va pune intre ei doi.

E foarte frumos din partea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sa fiu sincera mai curand as accepta ceva de la fosta decat de la soacra[:D]. Dar nu l-as purta, evident daca as sti.

 

Dar oricum in afara unor bijuterii de familie, in rest prefer sa mergem impreuna sa cumparam ceva.

 

 

Andreea Abushsor Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.

Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai stiti cum e "ce nu stii, nu-ti poate face rau".

Asa ca femeia l-a purtat cu placere si cu mandrie, probabil in cea mai importanata zi din viata ei.

 

Oricum barbatii sunt nitel mai pragmatici decat noi. Numai noi ne impiedicam de sentimentalisme de-astea. El a rezolvat o problema si a iesit si mai ieftin, daca nu chiar gratis, ca avea setul deja cumparat[:D]

Toata lumea fericita, nu?

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxanik, de unde stii ca setul de bijuterii nu fusese al altei foste prietene inainte da a ti-l darui tie? Sau ati fost impreuna sa-l cumparati?

Oricum, mie mi se pare ca fostul tau prieten nu prea are caracter. Spun asta pt ca nu ar fi trebuit sa accepte cadoul daruit tie, inapoi.

Cat despre sotia lui...imi pare rau pentru ea. Asa un sot n-as dori nimanui. Saracul, n-a avut bani sa-i cumpere alte bijuterii sotiei...drept urmare daca va divorta, va face cadou setul de bijuterii altei iubite.[cool]

Bine ca ai scapat de el. Iti doresc sa gasesti un barbat care sa te respecte si sa te iubeasca asa cum meriti.

 

putzuruca [gravi]17+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;29/st/20061002/dt/7/k/e5fe/preg.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by chatonel

ce chestie... io nu i-as fi dat nimic inapoi, chiar daca ne-am desparti. Ce e cadou, cadou ramine.Toulouse, la ville rose[roker]


id="quote">id="quote">Hahaha.uite o gandire sanatoasa,evreiasca[:D] Acum ontopic.Bijuteriile nu au stapan,sint niste simboluri.Cum tu ai incetat sa mai fi un simbol,au fost daruite altei persoane.Bijuteriile nu sint ca bikinii![:D]Life`s a bitch and then you dieid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti foarte sigura ca ea STIA ca ti-a apartinut tie?

 

Si eu, cind am aterizat la barbatu-meu (eram proaspete cunostintze) am observat niste parfumuri prin baie si niste paiete prin sifonier si am asteptat vreo 2 zile cu rabdare sa apara nevasta proprietara.

 

Dupa care, cuprinsa de curiozitate, l-am intrebat unde e plekata, daca e plekata si nu ingropata pe undeva prin casa....

 

Erau, de fapt, ale unei foste (recente) si cind am aflat le-am luat cu vf. unghiilor si le-am aruncat la cosh.

Nici macar n-aveam aceleasi gusturi....

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...