Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ati purta ceva ce a apartinut fostei prietene?


Recommended Posts

quote:Originally posted by AB

Cele care ati zis ca ati astra bijuterile si dupa despartire de cineva...Ce ati face cu ele... le-ati purta iesind cu sotul? Cu ce ar fi mai putin penibil decat sa le poarte noua amica a ex-ului?[:D]Andreea ex-Acushor, actual Aburel AburitLately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.id="size1">


id="quote">id="quote">Andreea - le-as da mamei[:D]..Dar suta in mie ca nu i le-as da inapoi. Ce e dat e bun dat, nu?[bis]Acum ca o gluma sadica, nu spunem "al meu sot, al meu prieten"? Si atunci, de ce acceptam ex-partenerii altora? Nu-i cam tot aceiasi chestie? Daca e sa fim de acord cu "nu folosesc ce a fst al alteia", ar trebui sa ne alegem parteneri..virgini[:D]. Hai ca fug de aici pana nu ma trezesc cu material de bulion.[cool][cit]Lumyid="red">- mamica lui [bibe]David Andréi[bonjovi] id="blue">id="Book Antiqua">(11 Martie 2004)
id="right">
Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ah io faceam doar paralela intre sa poarte noua ceva al ex-ei si sa purtam noi ceva de la ex.

Atata tot. Mi s-a parut imaginea-n oglinda.

 

Nu mi-am pus problema stergerii trecutului, ci a existentei unei valori sentimentale sau nu. Si ce predomina valoarea in bani sau cea sentimentala. Eu am mai fost casatorita o data, mi-au ramas cateva seturi de bijuterii pe care nu le-am dat, dar nici nu le-am mai purtat. Mai putin inelul de logodna si verigheta.. acelea le-am donat pentru copii bonavi de SIDA. De restul n-am avut atata furie sa ma despart, au ramas amintirea unei rani, intr-un fund de seif bancar.

Poate sunt sentimentala, dar cum nu posed decat bijuterii dragute si nu bijuterii unicate artistice facute de nu stiu ce bijutier, le vad mai mult prin prisma valorii sentimentale decat a celei financiare.

 

Spic de grau[flo] la mine merge in sens invers mama imi tot da bijuterii. [:D]

 

Nah ca editez ca o postai de pe contul 'otului ca fara el nu intru pi chat[:D][:D]....Scuzeeee da nu ma mai reloghez ca mi-e lene... s-uite ashe no sa fac io niciodata puncte d-o titulatura...brrrrr atata paguba[:D]

 

 

Andreea (AB)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea,postezi cu aia-n sus sau in jos,ca ne derutezi[8D]...id="size1">

 

PS N-am absolut nici o problema in a poseda "relicve" ale trecutului;cadoul e cadou,neconditionat,nu?Fie el si inel de logodna!odata ce-l posed inseamna ca l-am meritat[^];mie cine-mi da inapoi ce-am investit in relatia respectiva?[:o)]Valabil pentru amandoua "partile".id="Comic Sans MS">id="maroon">

 

Irina,veve & croko[hia]id="size2">id="violet">id="Times New Roman">

poze1,2,3,4,5,6id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da mey e normal sa ramana, da io nu le-am putut purta si nici da.

 

 

Off-topic

Iete-te ce ma vegheaza Vevica... sau pe 'ot sta cu ochii?[:D]

 

Da mey ati priceput ce ziceam, nuuu? Si reparati domne chatu cela sa pot intra fara artificii[flo] ca dupa ce c-am ramas incepator nici nu postez in numele meu[:D]!

id="size1">

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.

Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint de principiul sa dau inapoi ce am primit, in caz ca se duce naibii relatia respectiva. Nu neaparat din principii morale prost intelese, ci pentru ca ... pur si simplu, mi-ar produce greata numai ideea de a purta bijuteriile cu pricina. [bang] Cum oare sa ma mai impopotionez cu "zdranganelele" primite de la fostul cind i-as servi cu cea mai mare placere una peste ceafa, ochi sau orificiul bucal?!id="Arial"> id="size3"> [haibat]id="navy">

 

============

What sometimes seems to be the end it's really just a new beginning.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by AB

Cele care ati zis ca ati astra bijuterile si dupa despartire de cineva...Ce ati face cu ele... le-ati purta iesind cu sotul? Cu ce ar fi mai putin penibil decat sa le poarte noua amica a ex-ului?[:D]Andreea ex-Acushor, actual Aburel AburitLately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.id="size1">


id="quote">id="quote">e adevarat ca putine sint bijuteriile de la ex pe care le mai port; majoritatea le-am dat sau le-am transformat in alte bijuterii.Toulouse, la ville rose[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by yank
quote:Originally posted by chatonel

ce chestie... io nu i-as fi dat nimic inapoi, chiar daca ne-am desparti. Ce e cadou, cadou ramine.Toulouse, la ville rose[roker]


id="quote">id="quote">Hahaha.uite o gandire sanatoasa,evreiasca[:D] Acum ontopic.Bijuteriile nu au stapan,sint niste simboluri.Cum tu ai incetat sa mai fi un simbol,au fost daruite altei persoane.Bijuteriile nu sint ca bikinii![:D]Life`s a bitch and then you dieid="size1">
id="quote">id="quote">de ce draga? io nu i-as cere inapoi aparatul foto sau mai stiu eu ce cadou i-am facut. Atunci de ce sa dau bijuteriile?Si care e logica cu cadourile? Azi iti fac cadou, da daca ne despartim ti-l iau inapoi? Atunci nu mai spune ca e cadou, pt ca se creeaza confuzia de proprietate. Spune ca dai o posibilitate de folosire a acelui lucru si nu o insusire.Toulouse, la ville rose[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roxanik

Casandra, setul de bijuterii era al meu si mi se parea normal sa imi apartina...Din prima clipa cum am desfacut bagajele, el m-a intrebat: "Dar mi-ai adus tot ce ti-am dat: inel, setul de bijuterii?" Nici nu apucasem sa scot nimic din bagaje...Actuala nu ar fi stiut nimic daca mi l-ar fi dat inapoi. Daca mi l-ar fi dat inapoi, nu ar fi insemnat ca as fi primit bijuterii de la altcineva decat iubitul meu de acum, ci doar ca mi s-ar fi returnat ceva care imi apartine.Nu ar fi trebuit sa i-l dau...si oricum nu mai conteaza...faptul e deja consumat, dar ma bucur sa aud parerile voastre si le apreciez pe toate.


id="quote">id="quote">apoi, daca el ti le-a cerut (si ti-a mai si promis ca ti le da inapoi ?? oare de ce? ca sa i le dai mai usor [bang]) atunci bine ca i-ai oferit tu o pereche de papuci!Toulouse, la ville rose[roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...