Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ati purta ceva ce a apartinut fostei prietene?


Recommended Posts

quote:Originally posted by AB

Cele care ati zis ca ati astra bijuterile si dupa despartire de cineva...Ce ati face cu ele... le-ati purta iesind cu sotul? Cu ce ar fi mai putin penibil decat sa le poarte noua amica a ex-ului?[:D]


id="quote">id="quote">Eu n-am dat inapoi cadourile dupa despartiri, dar nici nu le-am pastrat: le-am aruncat pur si simplu sau le-am dat altcuiva.De ce?Pentru ca n-am fost genul scenelor demonstrative stil inapoiat lucruri, rupt poze si scrisori - le-as fi considerat jigniri.Si probabil nici nu m-am combinat cu barbati suficient de mitocani sa-si tina gestiunea la cadouri. Un cadou e reprezentativ pentru un anumit moment.Si ales pentru o anume persoana: sa-i placa, sa i se potriveasca, sa insemne ceva.Pentru mine, indiferent de valoarea unui cadou, semnificatia e mai importanta: deci, nu as avea de ce sa le inapoiez sau sa le pretind inapoi, dar nici de ce sa le mai port. In cazul in care nu as fi nostalgica dupa el, si n-as dormi cu pijamaua lui in brate, nici n-as mai folosi lucruri care il reprezinta.Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc pentru raspunsuri, fetelor[flo]

 

Nici eu nu as fi purtat setul de bijuterii pentru ca nu mi s-ar parea corect fata de partenerul meu de acum. Mi se parea, in schimb, normal sa refuze setul si sa mi-l lase mie. Asta nu e nimic in comparatie cu faptul ca a pus-o pe sotia lui sa poarte setul de bijuterii pe care l-a purtat fosta in ziua casatoriei???!!!!

Sper numai sa nu afle, iar eu ma bucur ca am langa mine un om minunat care nu se compara si nu se va compara niciodata cu el.

 

[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit toate raspunsurile de pana acum dar eu nu-i dadeam nimic inaipoi asta e buna.Eu am si acum un inel de fostul logodnic si il port din cand in cand.Unde e problema acum e al meu si nici nu mai stau sa rememorez cine mi l-a dat.

 

Cait

Home is where heart is...my heart is far away from here..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxanic, tot tu esti aia sufletista si speri ca sotia sa nu afle ca a purtat un set de bijuterii "de ocazie".[hippi]

Daca era una mai tare-n clanta in locul tau, facea pe dracu-n patru ca sa afle actuala ce sot ridicol are.[poc]

 

Toulouse, la ville rose

 

[roker]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxanik, am citit si eu raspunsurile fetelor. Nu as putea purta bijuteriile "alteia" .La un moment dat , in viata , am returnat si eu bijuteriile primite. Singura precizare pe care o fac este ca le-am batut bine cu ciocanul inainte [haibat]....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super faza cu ciocanul....

Fostul meu sot dorea sa ne casatorim cu verighetele pe care le-a purtat in casatoria anterioara.

Cand am divortat mi-a cerut verigheta.... pe care nu i-am dat-o, dar am transformat-o in....nu mai stiu ce, ca a trecut o vesnicie de atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by chatonel

ce chestie... io nu i-as fi dat nimic inapoi, chiar daca ne-am desparti. Ce e cadou, cadou ramine.Toulouse, la ville rose[roker]


id="quote">id="quote">corect...io am primit un inel (urat dar avea mult aur!) de la un prieten...ne/am despartit si am vrut sa/l dau inapoi (cam cu juma de gura io![:D]) dar nu l/a primit...ca a zis ca mi l/a dat din dragoste si sa ramana simbolul dragostei care a fost intre noi...normal ca statea degeaba intr/o cutie...ca doar nu puteam sa/l mai port...io (vaca mare[:D]) asta vara cand am fost in turcia l/am schimbat pe un alt inel super, care imi place la nebunie si il port!!!...se cheama ca am scapat de 5g.de aur care stateau aiurea in cutie (ca nu puteam sa/l port[bang]) si mi/am luat ceva dupa gustul meu pe care/l port!!!!acu' sincer, io care/s rautacioasa din fire:1. nu dadeam nimic inapoi...[:D]...cand ti l/a dat cadou a intrat in proprietatea ta!!!2. faceam cumva sa afle nevasta/sa...ca nu de alta dar acest gest spune multe despre individ...si e mai bine sa afle acum!Anca si Alexandra (10 nov.2003)http://community.webshots.com/user/alexandra_ioanahttp://www.magnetoterapie.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu le-as fii dat inapoi, mai ales ca ti le-a facut cadou.

Cat despre nevasta, poate saraca si-o fii facut iluzii cu acele bijuterii, nestiind ca au fost ale tale.

Urat din parte lui.[bang][bang]

Chiar daca i le-a facut cadou ei, macar sa nu le fii purtat in ziua nuntii.[:(!]De la barbati te poti astepta la multe surprize.[haibat]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU L-AS FI DAT INAPOI DOAMNE FERESTE! Acum ce , daca o sa ma desparta vreodata am sa ii dau tot inapoi? Si daca am stat impreuna 10 ani fac totul jumate jumate[haibat]? Sau ii redau cadourile din primele luni? NEVER!

 

Cand m-am mutat cu sotul meu ramsesera unele nimicuri, care ocupau jumatate de dulap, de la fosta, disparuta fara urma prin State de 2 ani! Le pastra cu sfintenie iar biata femeie care venea la curatenie le ocolea tot timpul sau mai rau le stergea de praf. Erau pana ce si oje in dulapul din baie sau tampoane[:(!]!!!!!

 

Am inghitit situatia cateva luni, pana cand "doamna" nu a reaparut timp de doua saptamani, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, timp in care ne-am mutat la mine ca sa stea ea acolo pana rezolva cine stie ce. Dupa ce si-a facut bagajele am sperat ca a luat si ojele. Cand colo surpriza erau in acelasi loc.

 

Am mai tacut doua saptamani dupa care am jurat<ca le arunc de pe balcon, in fond nebunii nu raspund pentru faptele lor. L-am somat si l-ea luat val vartej socat de reactia mea!!!! Daca stau sa ma gandesc mai bine, am fost chiar prea rabdatoare...

 

Cat despre purtatul lor, never! Ba chiar recunosc ca am aruncat un ochi pe la haine, nu cu interes ci din curiozitate si am decis ca eram complet opuse!

 

 

 

ANCA si EMA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai intr-o casatorie daca nu faci contract prenuptial, chiar se fac lucrurile fifty-fifty la desprtire, nuuuu?:))

 

 

 

eibi si ceata de pitigoi

(22.07.2003), (19.06.2005)

 

 

eibi go home!

 

id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...