Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ati purta ceva ce a apartinut fostei prietene?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pai pisuc asa zic si io.. da daca anca s-a mirat...

 

quote:Originally posted by ancamironiuc......... Si daca am stat impreuna 10 ani fac totul jumate jumate[haibat]?

..........

 

ANCA si EMA


id="quote">id="quote">

 


eibi si ceata de pitigoi

(22.07.2003),(19.06.2005)

eibi the Extra-Bramburici!! ei bi, ei bi. B! good. ei bi go home!

 

id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut tot posibilul sa nu primesc nici un cadou de acest gen de la fostii mei prieteni. Ma refer la bijuterii sau lucruri valoroase.

Nici nu a fost prea greu pentru ca le spuneam de la inceput ca nu doresc asa ceva. Nu spun ca e bine.

In cazul meu e o problema ce tine de psihic. Tatal meu ma batea de ma zvinta si pe urma ma umplea de bani (in copilarie) si de cadouri (in adolescenta si chiar si mai tirziu) pentru ca-i parea rau. Asa ca pentru mine cadourile au o conotatie negativa. Ma intristeaza, nu ma pot bucura de ele.

Dar daca ar fi sa ma pun in situatia de a purta sau folosi ceva care a apartinut altcuiva, indiferent despre ce e vorba, as refuza.

Eu sint dintre ciudatii[:D] care cred ca lucrurile pastreaza energiile celor care le-au avut inainte...

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by AB

Pai pisuc asa zic si io.. da daca anca s-a mirat...

quote:Originally posted by ancamironiuc......... Si daca am stat impreuna 10 ani fac totul jumate jumate[haibat]? ..........ANCA si EMA
id="quote">id="quote">
eibi si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)eibi the Extra-Bramburici!! ei bi, ei bi. B! good. ei bi go home!id="size1">
id="quote">id="quote"> Sorry[:D], nu am fost clara! Ma gandeam la chestii marunte, sau lucruri mai greu de facut fifty fifty...am vazut oameni la 40 de ani certanduse pe o cratita si aveau mai multe!!!! ANCA si EMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]ancamironiuc, imi pare foarte rau i l-am dat, dar, din pacate, nu pot sa fac nimic acum...am facut-o doar pentru ca ma simteam vinovata...stiam ca am gresit cel mai mult fata de el...dar chiar si asa ar fi trebuit sa refuze sau macar sa il vanda si sa nu o puna pe biata sotie sa le poarte chiar in ziua casatoriei lor.

Foarte bine ca ai scapat de lucrurile fostei. Mi se pare inadmisibil ca lucruri din trecut sa fie in casa voastra. Pozele sunt ok pentru ca reprezinta ceea ce erai tu la un moment dat, dar restul cum ar fi lucruri intime[:0] nu au ce cauta.

 

[flo]Anca tanasica: intr-adevar, era proprietatea mea...dar nu m-am gandit la cat de mult am gresit fata de el si vroiam sa repar cumva...oricum si el a gresit fata de mine si nu s-a obosit sa imi dea nimic inapoi...oricum as fi refuzat sa primesc ceva inapoi.

Ai facut cel mai bine schimband inelul de aur pe altceva pe care il porti.

 

 

 

[flo]Olim: de acord cu tine!

 

[flo]sorinsoniasituatia ta se aseamana cu situatia ei...dar eu nua s fi acceptat niciodata. Bine ca ai transformat-o in altceva pe care acum poti purta.

 

[flo]chatonel Nu cred ca are vreun sens sa ma bag intre ei doi...daca afla, afla...asta e, dar nu o sa afle de la mine. Dar de-abia s-au casatorit si eu daca as fi in locul ei as simti ca se prabuseste lumea peste mine.

 

[flo]cait e bine ca poti sa treci peste semnificatii si sa porti ceva de la un fost prieten/iubit. Eu as putea nnumai daca l-as transforma in altceva.

 

[flo]danile bImi pare rau ca bijuteriile au o semnificatie trista pentru tine si e bine ca ai evitat sa ai aceleasi sentimente cu prietenii tai.

 

[flo]AB:avand in vedere ca am fost impreuna 12 ani, cred ca relatia se putea numi o semi-casatorie...dar nu conteaza asta. Gestul a fost foarte urat si in rest o sa se aranjaeze lucrurile de la sine.

 

 

E foarte ciudat ca a procedat asa...de fapt mi se pare rautacios [:0]fata de ea in primul rand, dar fiecare cu ale lui decizii, ganduri si principii de viata. Eu nu pot sa spun decat ca imi place sau nu imi place si atat.

 

O zi/seara buna la toate si [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai de purtat nu ar purta nimeni ce a apartinut odata altcuiva doar sa nu dam de barbati care nu iti spun....si care sunt foarte foarte mitocani.

Roxanik ma bucur ca ai intalnit pe cineva cu care sa fii fericita si ca te-ai despartit de el.

 

 

http://community.webshots.com/user/AnaMaria360

"Moare incet cel care nu schimba foaia atunci cand este nefericit,cel care nu risca certitudinea in favoarea incertitudinii pentru a urma un vis,moare cate un pic cel care nu-si permite macar o data in viata sa fuga de sfaturi intelepte"-Pablo Neruda

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu am primit si port bijuterii de la fosti... le-am primit, sunt ale mele si le port daca imi plac.

cat despre situatia de fata, roxanik - faptul ca ai dat bijuteriile inapoi a fost cu siguranta o jignire, in conditiile in care tu l-ai ranit si v-ati despartit. faptul ca le-a dat actualei sotii nu poate decat sa spuna tuturor ca o iubeste foarte mult si ca nimic din ce a fost in trecut nu mai are valoare. asa vad eu lucrurile.

 

 

cele mai frumoase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...