Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AM NASCUT LA EUROCLINIC


Recommended Posts

Mda ca in Romania.. Eu nu am avut intentia sa nasc la Euroclinic din cauza ca mi se pare ff scump..La Medlife e mai omeneste si nu cred ca este nici o diferenta ba din contra... Insa cum sunt in documentari am intrat si pe aici sa vad conditii..Dar din pacate io-s maniaca cu smotru, curatenia si nu accept ca intr-un spital si mai ales privat sa fie mizerie, sau sa nu-mi schimbe camasa etc... Copii frumosi si sanatosi la toata lunea!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Felicitari! Sa fiti sanatosi si sa va aduca numai bucurii! Intrebare: cum este cu "bagajul de spital"? dr. meu mi-a spus "nimic"..Cu ce au imbracat bblusii?? Multumesc anticipat! Camelia, [url="http://b4.lilypie.com/85Edp3.png"]Sebastian [/url] [bonjovi] si [url="http://bd.lilypie.com/Co2Qp3.png"] Stefania [/url][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe site-ul lor, pt. nasterea naturala este afisat pretul de 5957 RON (adica, mai degraba poti spune 60 mil. [:D] decat 50), iar pt. cezariana 8554 RON... http://www.spitaluleuroclinic.ro/preturi.php?spec=preturi (vezi preturi Operatii/Obstretica) Camelia, [url="http://b4.lilypie.com/85Edp3.png"]Sebastian [/url] [bonjovi] si [url="http://bd.lilypie.com/Co2Qp3.png"] Stefania [/url][fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIHUTA, CAMI...toate mamicile cu care am vorbit mi-au spus clar ca nu au folosit nimic din bagajul lor l-au carat degeaba...bebelusii eu pe toti i-am vazut foarte frumos imbracati..in alb, dar de obicei fetitele in roz si baieteii in albastru.toate noi si sigilate... ROXANA [gravi] cu "ursuletz"[baietel] GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 40!!! SARBATORIM UN AN DE CASNICIE!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!! [batetoba][majoreta] "Doamne ajuta-ne!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CAMI..eu zilele trecute cand am intrebat era 65 mil nasterea naturala..s-ao mai fi scumpind si nu au apucat sa reactualizeze?? ROXANA [gravi] cu "ursuletz"[baietel] GEORGE IONUTZ IN SAPTAMANA 40!!! SARBATORIM UN AN DE CASNICIE!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!! [batetoba][majoreta] "Doamne ajuta-ne!!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mai multe cunostinte care au nascut la Euroclinic - e drept ca mai toate prin cezariana - si niciuna nu mi-a spus acelasi pret. Adica variatii intre 85 si 95 mil. Dar pana la urma e oarecum normal, pt ca asa cum fiecare femeie si nastere sunt diferite si tratamentul aplicat va fi difert. Ei pe site iti pun un pret pt o cazare si tratament standard. Dar daca sa zicem ca ai nevoie de mai multe perfuzii pr refacere, calmante, mai pui si cercei daca ai fetitza etc. atunci pretul creste corespunzator. Insa oricum am inteles ca pe factura la sfarsit este trecuta fiecare compresa si tampon folosit. micki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am nascut la euroclinic in ianuarie 2007 (pe atunci inca nu era deschis Medlife unde sunt preturi mult mai mici). Eu am nascut natural cu epidurala. Mie mi s-a facut curatenie in camera si la baie in fiecare zi (poate ca erau atunci mai putine mamici internate). m-a costat 6300 ron, asta incluzand si un vaccin cu imunoglobulina(am rh negativ). Intradevar iti taxeaza pana si servetelele... Am fost foarte multumita de echipa cu care am nascut...m-au incurajat si sustinut. desi aveam dilatatie 10 de cca 3 ore nu mi s-a facut cezariana pentru ca am refuzat si mi s-a respectat decizia (chiar daca era duminica noaptea). Medicul nu m-a descurajat sa nasc natural desi am bazinul ingust(asa cum se practica in orasul meu). Singura chestie pe cere le-o reprosez este ca au lipsuri mari la capitolul consiliere alaptat(asta cred ca tine de asistente sau moase). un exemplu in sensul asta e ca ar fi trebuit sa mi-l aduca imediat sa-l alaptez si nu sa hotarasca asistentele ca trebuie sa-i dea lapte praf cu biberonul inainte sa mi-l aduca in camera.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...