Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AM NASCUT LA EUROCLINIC


Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am fost ieri la Euroclinic si am vorbit cu D-na Cobac (neonatoloaga). Mie mi s-a parut deschisa, mi-a raspuns la toate intrebarile, m-a intrebat si ea ce are de intrebat si am discutat si de cele 2 probleme mentionate de [b]ligeea[/b] . Mi-a spus ca bebelusii sunt spalati la fund cand fac caca mult, dar cand fac pipi sau foarte putin caca se sterg cu servetele. In ceea ce priveste alimentatia cu lapte praf, am intrebat daca nu se poate sa ii dau doar colostru pana vine lactatia. Mi-a spus ca a avut vreo 4 paciente care au refuzat total alimentatia cu biberonul, dar ca din punctul ei de vedere exista riscul ca bebele sa faca convulsii din cauza hipoglicemiei. Mi-a spus deasemenea ca doua zile de alaptat cu biberonul nu creeaza obisnuinta la un nou nascut si ca oricum intai se aduce copilul la san, abia apoi se hraneste cu lapte praf. Acum cum o fi practica fata de teorie ramane de vazut. In legatura cu servetelele, eu am intrebat prietenele mele mamici care mi-au spus ca au folosit servetele de fiecare data, exceptand atunci cand era prea murdar bebelusul si nici una n-a avut probleme cu iritatii sau chestii de genul asta. [gravi] 37s + [fetita] Sophia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine sa se spele la fundulet bb dupa fiecare kk (imediat daca e posibil) pt ca exista riscul infectarii tractului urinar cu microbi din flora intestinala. infectia urinara poate sa nu dea absolut nici un semn la nou nascuti si atunci mama sta linistita ca bb e ok. Mie nu mi-a adus prima data la san bebele ci l-au hranit ele cu bibe. Dar probabil ca nici nu era indicat sa-l alaptez dat fiind faptul ca am nascut cu anestezie epidurala si mi s-au facut o gramada de analgezice si alte chestii care trec in laptele matern. La al doilea o sa optez pt nastere naturala neinstrumentata si atunci o sa-l pot alapta din prima.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...