Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Istoria unei nasteri


Recommended Posts

Sanatate si o zi frumoasa va doresc!

 

AbraMack - chiar te rugam sa-ti faci repede site-ul (cel putin eu) deoarece esti printre cei care cunosc ce inseamna sa fii departe de casa si sa faci haz de necaz.Nu ca as fii eu cea mai isteata, dar aici putina lume intelege stilul, sa zic "al nostru".

 

Mariana - nu stiu de ce te-ai inversunat atat de tare.Ceea ce spusesi despre AbraMack e tipisch gandirii mai "batrane" ca daca cineva are studii e CINEVA, iar cei care n-au sunt prosti sau incapabili.Cat despre semnele de puctuatie si ortografie ma mir (mai si glumesc) ca le mai observi dupa 10 ani.Eu dupa 3 si jumatate nu mai sunt sigura daca (sau cand) "fii" se scrie cu un "i" sau "ii".Am cu mine dictionare de sintaxa, morfologie, etc.Aici stilul e diferit de lb.romana deoarece trebuie sa gandesc invers[poc], dar nici cu tine nu mi-e rusine.Apropo! Vorbesti engleza sau chiar norvegiana?Desi in 10 ani cred ca stapanesti limba(scuze daca nu am retinut corect tara in care esti stabilita).Si crede-ma ca te cred (imi place sa ma joc lingvistic, chiar daca stiu ca nu e prea corect)deoarece in patria "mama" am lucrat in justitie (de atunci mi-am cumparat cele mai multe dictionare)si multe acte oficiale erau scrise cu greseli.Chiar si de cätre avocati, oameni de la care se pretinde acest lucru.Dar trebuie sa te mai gandesti la ceva:chiar daca ai invatat o anumita meserie, daca nu ai posibilitatea sa-ti pui in aplicare cunostintele si lucrezi intr-un alt domeniu, uiti ceea ce ai invatat initial.

 

Sper sa nu fii [:(!] pe mine, uite ce iti trimit [:X][:X][:X][:X][:X].

 

Ma bucur ca AbraMack a avut curajul sa-si povesteasca pataniile nasterii si sa-i traiasca minunea de bebelusa ca e tare dulce.Si tuturor care aveti copii va doresc sa aveti parte de ei si de nazdravaniile lor, indiferent de varsta care o au.

 

Gabriela

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aveti idee cum e sa ai un cerclaj si o superba criza de hemoroizi si sa te puna necuratu sa citesti aceasta poveste?[:D]

Trece doar cu o baie de sezut si cu satisfactia ca mai sunt si femei normale pe lumea asta.

Sa fitzi sanatosi si mereu voiosi!

 

Bibi [gravi]cu no. 2[baietel] si [copil]David (08.07.2003)

http://community.webshots.com/user/bgoran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ras cu lacrimi !!!!! si sunt la servici ..... se uitau ailalti la mine ......

 

Draga Abramack, sa iti traiasca comoara si sa va bucurati de ea!

Si eu UN Sasha acasa, un pic mai mare e adevarat (2 ani si 9 luni), blondut si foarte energic !

 

Si chiar asa, poate te mai "scremi" un pic si pui de o aparitie editoriala, nu pe tema nasterii, pe altceva, ca e pacat de umorul tau sa se iroseasca !

 

Pupam tiza ...

 

Anca si Sasha

 

Nazdravani de Aug-Sept. 2003

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adinaid="purple">, felicitari, sa-ti traiasca mica printesa sa fie sanatoasa si sa-si bucure parintii.

Trebuie sa recunosc ca si eu am ras de numa ai un stil de a scrie.. abia am asteptat sa adorma teroristii mei ai mici ca sa te pot citi..... incepusem eu candva mai pe la pranz dar tot din cauza de teroristi nu am putut termina!

vin-o la mamici de ian-feb sigur fetele iti vor raspunde cu placere la intrebarea ta.....sau chair la mai multe[:D].

 

Vad ca esti din GR, esti departe de Klosters??

 

 

Mira [mamica] mami de DAVIDid="blue"> [auto](15.08.2002), DARIAid="red">[zana](20.11.2004) si [copil]SELINid="purple"> (07.02.2006)

 

POZE CU NOIid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AbraMack sa ati traiasca fetita si sa ai parte in viata numai de bucurii[pup] nu am mai ras demult cu lacrimi,l-am trezit si pe sot cu rasul meu ca nu ma puteam opri[:D] nici nu puteam sa ai raspund de ras, esti superba [bis]si te mai asteptam sa ne mai scrii cate ceva[cheers]

 

tina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC!!!![hia]

 

N-am mai ris asa de nu stiu cind. Superba povestea ta, superba fetita [flo] si .... Doamne inca imi sterg lacrimile, scrii suuuuper, mai ales faza cu tenorii [roker], mi-ar place sa am si io macar 1% din umorul tau si din capacitatea ta de a face haz de necaz.

Ma bucur ca esti banatanca de-a mea (chiar si in deplasare tot banatean ramai)si ma gindesc sa mai citesc povestea ca poate curajul o fi molipsitor si se ia si la mine. Io am numa 20 de saptamini de gravideala si deja imi tremura partile componente de frica nasterii.

Iti multumesc inca odata si sper ca nu te superi ca am trecut direct la pertu[:I].

 

Multi pupici si inca odata felicitari pt super mamica curajoasa.[bis]

 

Leliutza

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abramack, sa-ti traiasca bebelusa, sa fie sanatoasa si sa va bucurati unii de altii.

Eu acum ti-am citit povestea. Esti absolut dementiala. Am ras cu lacrimi. Acum meriti [pahar]. Te pup si va urez numai bine

 

 

Poze

Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in

momente care iti taie rasuflarea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...