Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR Nayel-CF2(10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am si eu o nelamurire.

Am fost de doua ori pana acum la control la spital la dr Nayel si echograful nu mergea foarte bine. Ecranul bruiaza si nu se vad masuratorile f bine[:(]. Din aceasta cauza noi nu stim ce lungime are bebelina si dr mi-a spus ca nu se vede masuratoarea [:(]. Noi suntem in luna a VIII si vreau sa va intreb daca voi mergeti si in alta parte sa faceti echo sau va bazati 100% doar pe echo facut la spital. Am inteles ca dl dr. citeste bine echograful dar daca aparatul nu il ajuta suficient ... el saracu' ce poate sa mai faca?

Tin sa mentionez ca pe ce s-a vazut la echograf (in conditii grele[:D]) dl dr ne-a spus ca totul este ok si ca suntem bine si ne-a chemat iar peste o luna.

 

Voi faceti echo si in alta parte sa fiti sigure ca totul e ok sau va bazati 100% pe echograful de la spital?

 

10x![flo]

[copil]Petra 31+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dolceid="red">, cu multa placere, nu ai pentru ce sa imi multumesti. Inteleg ca te-ai intors acasa. Abia astept sa vorbim.

Pupici tie[pup] si Mariei - Teodora[pup]. Refacere rapida si mult, mult laptic, sa se sature fetita si sa ia in greutate!

Amissid="red">, eu am mers la cabinet la dl. dr. si ma bazam pe ceea ce imi spunea echograful de acolo. La spital am fost doar de doua ori, inainte sa nasc, a doua oara am si nascut.

Ca alte echografii nu am facut decat doua: una la 8 saptamani la Centrul Medical Unirea si una la 20 saptamani (morfologica) la Medlife. Astea le-am facut inainte sa ajung pacienta dr. Nayel, ma trimisese fostul meu dr sa fac aceste echografii.

In rest am avut incredere in ce mi-a zis dr. Nayel

Eu zic sa stai linistita, daca dl. dr. zice ca e ok, asa e.

 

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png

Pozici:

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INA[pup], felicitari, sa iti traiasca bebe Serghei, sa fie sanatos, fericit si sanatos!

Iar tu sa te refaci repede si sa ai mult, mult laptic, sa creasca bebe mare si voinic!id="blue">

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png

Pozici:

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles de la o alta graviduta ca la cabinet echograful merge mai prost decat cel de la spital. Noi am fost ultima data la echo la spital duminica pe 30, si nu era reparat...poate l-au reparat in astea 3 zile desi nu cred.

Voiam sa stiu doar daca s-a intamplat vreodata sa omita ceva sau sa nu ii permita sa masoare ceva la voi ... si daca ati mai incercat sa mergeti in alta parte.

 

Oricum daca ma nelinisteste ceva pot oricand opta sa mai merg o data la Iosup[:)] la echo...e un medic bun si are si un echo profesionist (la Diagnosis).

Va pup! si multumesc pentru raspunsuri!

[flo]

[copil]Petra 32

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, burtici sau...proaspete mamici!

 

In primul rand FELICITARI fetelor care au nascut,mult laptic si nopti usoare!!

 

Am cam lipsit in ultimul timp de la discutii,dar v-am urmarit in fiecare zi..Revin acum fiindca ma apropii de ziua in care trebuie sa revin la controlul lunar de la dl. dr si nu mai vreau sa trec prin ce am trecut data trecuta( poate unele dintre voi va mai amintiti..)..Din aceasta cauza va rog mult daca puteti si care puteti sa-mi trimiteti si mie nr de mobil al dl. dr. pe privat ca sa-mi fac o programare civilizata...Va rog mult!!

 

Va multumesc si aveti grija de voi!![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...