Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR Nayel-CF2(10)


Recommended Posts

Salutare.

 

Am tot citit o poveste minunata pe care vreau sa o cititi si voi. Sper sa va placa.

 

Poveste

 

 

A fost odata ca niciodata, un bebelus ce astepta sa se nasca.

Intr-o zi il intreaba pe Dumnezeu “Aud ca vrei sa ma trimiti pe pamint dar cum voi supravietui eu, fiind atit de mic si neajutorat”

Dumnezeu ii raspunde “Printre multimea de ingeri de pe pamint, am ales unul pentru tine. Te asteapta si va avea grija de tine”.

“Dar”,spuse copilul“, in Rai aici nu trebuie sa fac nimic decit sa cint si sa zimbesc. Este tot ce-mi trebuie pentru a fi fericit”, Dumnezeu ii raspunse “Ingerul tau iti va cinta zilnic si vei avea motive sa zimbesti in fiecare zi. Vei simti dragostea ingerului si vei fi fericit”

Copilul ceru mai multe explicatii “ Si cum voi intelege ceea ce oamenii imi vor spune cind eu nu cunosc limba?” Dumnezeu ii raspunse“ Este usor.Ingerul tau iti va spune cele mai dulci si frumoase cuvinte pe care le poti auzi vreodata si cu multa rabdare si grija te va invata sa vorbesti”

Inca neconvins copilul intreba “ Si ce voi face cind voi dori sa-ti vorbesc?”

Dumnezeu zimbi si-i spuse “ Ingerul te va invata cum sa te rogi si eu te voi asculta” Copilul ingindurat intreba “Am auzit ca pe Pamint sint multi oameni rai,cum ma voi putea feri de ei?” Dumnezeu ii spuse “ Ingerul tau te va ocroti de rele chiar cu propia-i viata”

Copilul intristat ii spuse “ Dar voi fii tot timpul trist ca nu te voi putea vedea” Dumnezeu imbratisa copilul si-l linisti “ Ingerul tau iti va vorbi de mine ,te va invata cum sa ma asculti si eu tot timpul voi veghea asupra voastra”

In acea clipa era tare liniste in Rai si multe voci frumoase se auzeau deja de pe Pamint. Grabit si curios,copilul spuse “ Ma duc atunci,dar te rog spune-mi numele ingerului meu” Cu blindete Dumnezeu ii spuse “ Numele ingerului tau chiar nu este important,tu strig-o doar MAMI”id="blue">

 

Corina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia]

Foarte emotionanta povestea,Corina!id="brown">

Sper ca in curand sa ne trimita si noua Dumnezeu un ingeras in viata noastra care sa ne umple sufletele de bucurie [ruga]

Astazi am sunat la cabinetul dl.dr.si mi s-a parut ca este o alta asistenta.Si-a schimbat asistenta cumva? [cool]

[pup]

MIRELA

 


fotografiiid="size1">

 

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)id="brown">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult,Helenutza!id="brown">

Cand am sunat mi s-a parut ca era o alta voce decat cea pe care o cunosteam si de asta am intrebat.

Cum ti s-a parut dl.dr?

Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!

[pup]

MIRELA

 


fotografiiid="size1">

 

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)id="brown">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

blueeyes2003id="red"> ce sa spun? la o prima intalnire cu el mi s-a parut a fi un doctor bun, intelegator si rabdator mai ales ca pe mine m-a apucat si bocitul pe acolo [bang]. oricum m-a linistit si ... si asta a fost bine. si mi-a explicat ce si cum. mai multe nu pot spune, recunosc ca sunt inca sub "influentza" lui Ion Ionutz la care am renuntat din cauza ca nu imi placea maternitatea... oricum incredere am in el, mai ales ca am citit numai de bine de el.

 

te pup si merci pt urarile de sarcina usoara... sper sa nu gresesc daca iti urez in schimb sa ai si tu un bb cat mai curand. [flo]

 

[gravi] 15+[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, Helenutza!id="brown">

Sper ca in curand sa mi se implineasca si mie visul de a avea un bebe dupa cele intamplate.Am aproape 6 luni de la cezariana si vineri am programare la dansul sa vedem daca sunt bine si daca ne da unda verde pentru bebe.[ruga]

[pup]

MIRELA

 


fotografiiid="size1">

 

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)id="brown">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela,id="red"> sunt cu gandul la tine si abia astept sa ne dai vestea cea buna.

 

 

Helenutzaid="red">, de ce te-a apucat plansul acolo?

Si eu stiu ca Ion Ionut e bun, asa am citit pe aici, dar ai dreptate, spitalul e ingrozitor.

Eu una sper ca Nayel sa te multumeasca.

 

 

pupici

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta id="brown">esti foarte draguta,mersi![pup]

Am niste emotii de parca as merge pentru prima data!

Sunt cam ingrijorata pentru ca in ultimele zile am avut niste dureri de burta tare neplacute si sunt curioasa despre ce este vorba.Sper sa fie totul bine.

Daca nu ma insel,tu ai nascut prin cezariana,nu?

Cum a decurs consultatia la 6 luni?

MIRELA

 


fotografiiid="size1">

 

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)id="brown">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RALUCA, si mie mi-a dat medicul de familie carnetul gravidei, dar cum mi l-a dat asa a ramas. Am tot uitat de el si nu i l-am dat doctorului Nayel sa il completeze. Banuiesc ca daca il rogi sa completeze in el nu o sa refuze.

CORINA, frumoasa poveste.

MIRELA, te asteptam cu vesti bune. Tin pumnii sa iti ajute Dumnezeu sa iti realizezi visul!

 

Anda si bebe Mark (16.01.2006)

toujours optimiste

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png

Pozici cu gradina mea zoologica

 

Poze Yodi si familia lui

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by crinuta

Mirela,id="red"> sunt cu gandul la tine si abia astept sa ne dai vestea cea buna.Helenutzaid="red">, de ce te-a apucat plansul acolo?Si eu stiu ca Ion Ionut e bun, asa am citit pe aici, dar ai dreptate, spitalul e ingrozitor.Eu una sper ca Nayel sa te multumeasca.pupiciCrinuta si [bonjovi] Rayan


id="quote">id="quote">e, asa's io plangacioasa...[bang] mi-era asa o jena ca nu am putut sa ma abtin.[bang] mi-a iesit o analiza cam dubioasa si desi ma asteptam sa imi spuna sa o repet... ma rog, asta e! eu sper sa fie ok. mai exact a iesit la cultura de col, o tampenie, proteus spp... maine merg la el la spital sa recoltam din nou.tineti-mi pumnii sa iasa bine![ruga][gravi] 15+[baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...