Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR Nayel-CF2(10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata tuturor. Si eu sunt intr-un fel noua printre voi, desi v-am citit si rascitit cu mare interes discutiile purtate pe acest subiect. Daca nu am intervenit a fost din lipsa de experienta si ... un soi de titmiditate pentru care va rog sa ma iertati.

Oricum, ideea este ca am devenit pacienta domnului doctor in urma a ceea ce am citit despre dansul si am ajuns in momentul in care sunt programata pentru cezariana pe 7 septembrie.

Va rog frumos, cele care ati nascut cu dansul, trimiteti-mi si mie un mesaj cu modul in care decurge exact o astfel de interventie (sa ma mai pregatesc putin mental si emotional) si nu in ultimul rand cate ceva despre tarife; eu am mai citit pe aici dar ma gandeam la ceva mai recent daca se poate.

Va multumesc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

crinutaid="red">, asa e, o sarcina nu inseamna doar eco la butica, tuseu vaginal si gata! e ok! o sarcina implica o serie de multe alte transformari care trebuiesc supravegheate...

 

p.s. dar putini medici fac acest consult ca la carte...din pacate, chiar si din cei buni, cei f bine cotati... asta e! ne ramane noua grija de a ne informa... desi nu e corect la cati bani le dam!

 

[gravi] 16+[baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Fetelor am fost si eu vineri la control si totul este foarte bine.Uterul s-a refacut si nu sunt probeme de alta natura asa ca putem sa ne apucam de proiectul [copil]

Referitor la masurarea tensiunii,l-am intrbat cum vor decurge lucrurile la urmatoarea sarcina tinand cont de faptul ca eu am pierdut sarcina din cauza tensiunii foarte mari.Mi-a zis ca va trebui luata saptamanal si verificati rinichii.Acum eu nu am intrbat daca imi va lua el tensiunea(ma rog,asistenta)sau va trebui sa merg la medicul de familie.Vom vedea atunci!

[pup]

MIRELA

 


fotografiiid="size1">

 

"Bucura-te de fiecare zi!" (Horatiu)id="brown">id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...