Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR Nayel-CF2(10)


Recommended Posts

As mai avea unele intrebari pentru fetele care au nascut prin cezariana.

Dupa operatie esti dusa direct in salon sau intr-o camera de reanimare? Si in acest caz cat se sta la reanimare? Poate ramane peste noapte cineva cu mine? Mama ma intreba daca este posibil acest lucru in situatia in care as avea nevoie de ceva sau mi-ar fi rau in timpul primei nopti.

Cum a fost in cazul vostru?

Camelia [gravi]38 saptamani

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Clubb, eu am fost ieri la domnul doctor pentru ultimele detalii ale internarii de maine (cezariana) si mi-a spus ca nu este permisa in spital asistarea la operatie; ce-i drept speram mai mult sa o lase pe mama cu mine la reanimare, dar a zis ca nu si eu nu am insistat pentru ca nu e genul meu. Mi-a spus ca vizita legala este de la 15 in sus, dar eu cred ca le va da voie si inainte sa mai intre pe la mine.

Si eu am auzit ca la unele a asistat sotul dar probabil asta era mai demult si probabil lucrurile s-au mai schimbat de atunci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am pus in mod expres problema asistentei sotului la nastere iar Dr. Nayel a fost super dragut si ne-a spus ca el considera ca atunci cand sotul asista la nastere este mult mai bine pentru mama, reprezentand un sprijin psihic pe care altcineva nu-l poate suplini. Ne-a spus ca dansul este de acord ca sotul sa asiste la nastere iar numai in cazul in care va fi vanzoleala prin spital, gen comisii de la Sanepid, urgente sau altfel de controale va fi mai complicat. Ne-a spus ca motivul pentru care in Romania nu se accepta prezenta cuiva din familie la nastere sunt lipsurile din sistemul medical care pun intr-o situatie nefavorabila atat medicul cat si personalul medical si ca nu trebuie sa vada si cineva din exterior toate aceste probleme.

 

Eu o sa nasc in Decembrie si sper sa fie chiar intre Craciun si Revelion, atunci cand turele sunt mai lejere si spitalul nu va fi inpanzit de directori si prea multi sefi de sectie.

 

Rosioara, nastere usoara, ai incredere ca totul va fi bine!

 

Bedrosmart, vroiam sa va rog si eu sa-mi trimiteti acele informatii pretioase referitoare la tarife. Trebuie sa ne pregatim si noi pentru marele moment si as vrea sa am o idee la ce sa ma astept. E un subiect destul de delicat dar asta este realitatea, n-avem ce face!

 

O sa va povestesc si o situatie stanjenitoare in care am fost pusa de catre sotul meu, chiar in fata dr., acum trebuie sa fug la gargarita mea care n-are stare!

 

Va pup pe toate!

 

Tina [gravi] 24+ cu [baietel] si[copil] Mayaid="navy"> id="Lucida Console">

Pozele noastreid="navy">id="Lucida Console">

Maya dupa 1 an id="navy">id="Lucida Console">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi si pareri. Trebuie sa-l contactez cumva pe dl. dr. pana la urmatoarea consultatie ca sa aflu direct si de la dansul.

 

Crinuta, un alt medic din CF 2, cu alta specializare, m-a recomandat la Nayel.

 

Aha, e bine de stiut ca nu e prea vorbaret caci am crezut ca-i suparat [:)]

 

Bedrosmart, imi poti trimite pe privat tarifele? Te rog mult!

Si daca are cineva si mobilul dr-ului....

 

O seara buna va doresc!

 

 

Claudia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...