Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR Nayel-CF2(10)


Recommended Posts

Am venit si eu sa incurajez cezarienele din zilele urmatoare...

Fetelor sa nu va fie teama de operatie pt ca Nael este un super meserias, de fapt este cel mai bun

 

Eu acum 4 luni am intrat aproape tiris in sala de operatie, simteam ca nu mai pot sa respir de frica, nu ma puteam gindi nici la bb, tremuram de nu puteam nici sa mai vorbesc....am fost VARZA si adoua zi ma plimbam pe hol la vizitatori[:D]

Nici macar nu m-a durut operatia, m-a durut putin burta care se stringea... dupa o saptamina parca nu nascusem eu, iar acum dupa 4 luni se mai vede o dunguta fina de operatie sa imi aduc aminte ca eu sunt mama[:D]

 

Va pup si va tin pumnii ! nastere usoara fetelor !

 

Dolce

http://pg.photos.yahoo.com/ph/lv_panait/album?.dir=/c91dre2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Asa este cum spune Dolceid="red">. Si pentru mine cezariana a fost usoara iar refacerea foarte rapida.

Si Nayel se mira cum ma plimbam pe hol, dar stiu ca sunt femei care cu dureri cumplite dupa aceea.

Nayel e cunoscut pentru cezarienele lui foarte bune, deci cred ca a contat enorm mana care opereaza.

 

 

Rosioaraid="red">, curaj si sa iti vezi minunea cat mai repede, ca asta conteaza cel mai mult.

 

Crinuta si [bonjovi] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia, ti-am trimis PM.

 

Si o parere personala: dr. Nayel e un tip vorbaret si glumet din fire. Cel putin cu mine asa a fost mereu. Si foarte calm si senin. L-am prins o singura data in faza de bosumflat si incruntat si m-am gandit si eu ca are ceva cu mine (din fericire nu era prima consultatie, asa ca nu m-am speriat prea tare). Dar am avut inspiratia sa-l intreb daca nu cumva era obosit. Si mi-a zis ca avusese o nastere grea la 3 dimineata.

 

De aici am dedus ca s-ar putea ca de multe ori sa fie atat de obosit incat efectiv sa nu poata vorbi.

 

Asa ca sfatul meu pentru pacientele mai noi este sa puna ele cat mai multe intrebari, sigur vor primi raspuns (cel mai bine va scrieti de acasa o lista cu ce va intereseaza). Adica el nu prea se apuca sa-ti spuna din proprie initiativa decat ce considera ca e extrem de important.

 

Va pup

 

Bedrosmart [gravi] 38+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca majoritatea pacientelor dr. Nayel vor naste prin cezariana?

In cazul meu este vorba de miopie si de pericol de dezlipire de retina. Dar in celelalte situatii ce probleme au fost?

Oricum ma bucur sa aflu ca este foarte priceput la asemenea interventii.

Bedrosmartid="red"> te remarcasem de la mamicile de septembrie-octombrie, se pare ca avem DPN destul de apropiat. Tu cand mergi la urmatorul control sau pe cand se preconizeaza a fi nasterea?

In ceea ce ma priveste pe 13 septembrie se va hotari cand ar urma operatia, bineinteles daca nu se grabeste pana atunci fetita...

Camelia [gravi] 38+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bedrosmart multumesc! [flo]

 

Eu as vrea sa nasc natural cu epidurala insa nu este exclusa nici posibilitatea unei cezariene dat fiind ca data trecuta am avut un travaliu de 31 de ore din cauza ca sunt mica in bazin si acum a ramas si un pic modificat dupa nastere. Mie mai teama imi era de cezariana decat de nasterea normala insa acum incep sa-mi schimb parerea!

 

Nastere usoara tuturor celor care urmeaza sa nasca si le asteptam cat mai repede cu povestea nasterii!

 

 

Tina [gravi] 24+ cu [baietel] si[copil] Mayaid="navy"> id="Lucida Console">

Pozele noastreid="navy">id="Lucida Console">

Maya dupa 1 an id="navy">id="Lucida Console">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...