Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DR Nayel-CF2(10)


Recommended Posts

shihanaid="green">, eu am nascut acum pe 15 iunie cu Nayel prin cezariana. De fapt la mamici de mai-iunie suntem mai multe mamici care am nascut cu el prin cezariana la cerere.

 

Pe mine m-a programat pentru operatie cand era el de garda si cred ca asa face cu toate operatiile programate si nu cele de urgenta.

 

Am facut rahianestezie, la care am beneficiat si de o asistenta excelenta care ma tinea cumva in brate si-mi vorbea la ureche cum sa ma relaxez si ma mangaia pe obraz, ca nici nu am simtit cand mi-a bagat acul. Dupa 2 minute deja imi amortisera picioarele.

 

Nayel a actionat f. rapid astfel incat in aprox. 20 de minute mi-am si vazut printesa. Mai mult a durat dupa aia la mine, ca am avut ceva complicatii (nu legate de operatie sau de nastere, ci de un tesut rebel aparut prin uter si pe care l-a extirpat Nayel, mi-am mai legat si trompele). Cert e ca in ora aia cat am mai stat pe masa dupa "nastere" a fost o atmosfera super haioasa. Nayel mai spunea un banc, asistentele ma monitorizau non stop, eu ma plictiseam si mai motaiam... Noroc ca ma tinea Nayel de vorba.

 

Nu am avut dureri de cap, nu am avut dureri de spate, nu mi-a fost frig, la 2 noaptea la reanimare voiam sa ma dau jos din pat sa plec la plimbare ca nu puteam sa dorm ca era prea cald (noroc ca nu mi-a dat voie asistenta [:D]) iar a doua zi deja eram in rezerva cu bebelina langa mine, iar a treia zi la pranz eram deja acasa.

 

Asa ca... sarcina usoara in continuare si nu-ti fa probleme legate de cezariana ca te "rezolva" Nayel [:D].

 

Vlad si Ana

Sa traim bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua,fetele..

 

Multumesc de raspuns Gicutzaid="red">..M-am mai linistit..Spune-mi te rog , la cate sapt. ai facut cezariana?? Ai asteptat 40??

 

Intreba cineva de garda dl. dr in sapt 9-16.07..este tot joi,13.07..

 

 

Shihana 35+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

shihana... cezariana am facut-o fix la 39 de saptamani implinite. De obicei nu se asteapta pana in ultima zi, iar eu oricum eram la a 2-a cezariana, deci cu atat mai mult trebuia sa ma programeze mai devreme.

 

pitikot... la CF2 am nascut. Iar "rezerva" e putintel cam mult spus. Dar nici salon nu prea poate fi numit. Am stat intr-o incapere cu 2 paturi, dar care comunica cu o alta incapere de 3 paturi. Aveam baie in "rezerva", frigider, si celebrele paturi [:D], dar mie patul mi s-a parut de-a dreptul incomod pentru ca eu sunt f. micuta si daca mi-l ridicam la 45 de grade alunecam, daca-l lasam in jos imi era greu sa ma ridic. Mai mult m-am chinuit cu patul decat mi-a folosit [bang]. Oricum, singurul lucru care a contat pentru mine e ca aveam bebelina la 2 cm de patul meu si o puteam vedea non stop [:)]

 

Vlad si Ana

Sa traim bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru raspuns,Gicutza !Eu pana la urma cred ca ma duc la euroclinic,la dr Nayel nu vreau sa renunt caci ma simt f bine ca pacienta a lui,si-n plus la mine e mai e si problema ca eu vreau sa stau cu insotitor permanet cat voi fi spitalizata.Banuiesc ca rezerva avea comuincare cu salonul cu 3 paturi,nu ?Era vreo usa ceva care putea fi inchisa sau incuiata penru a nu deranja celellate mamici ?In cazul meu e taty bebelinei el care va sta cu mine si nu vrem sa stingherim sau deranjam celelalte mamici.

Si cat a costat rezerva ?

Operatia este si la tine opera de arta,asa cum zic toate mamicile care au fost operate de acest dr ?

Pupici si scuze ca te "descos" atat :)),mai am 4 luni si voi naste si sun destul de agitata dea cest gand..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...