Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Semnalul de alarma!


Recommended Posts

quote:Originally posted by rilbuc1

Sunt de acord, exista semnale de alarma. Au existat si la mine si la ea. Insa, atunci cand ai fluturasi in stomac credeti ca puteti spune 'stop' doar pt niste "amarate" de semnale? Cam greu, depinde de gravitatea lor.http://community.webshots.com/user/rilbuc


id="quote">id="quote">Nu spui "stop" dar macar ridici o spranceana si pui frana, eu sper ca toate fetele care sunt acum singure sa-si gaseasca intr-o zi perechea iar cele care au pe cineva sa fie fericite, si mai cred ca nu avem voie sa repetam greselile. Pentru ca, desigur, este si vina noastra. Chiar si numai pentru faptul ca nu ne pasa de semnalul de alarma.Nu certati copiii cand viseaza!CopiiiNoi doiMitele iubitele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bun, semnale exista, dar de ce nu reactionam la ele? Atunci cand trebuie?

Oare exista cineva sa se rupa atunci cand vede un semnal evident?

Nu trecem cu vederea, in speranta ca poate ni s-a parut sau ca poate se va corecta?

 

poze multe cu noi

 

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Bun, semnale exista, dar de ce nu reactionam la ele? Atunci cand trebuie?Oare exista cineva sa se rupa atunci cand vede un semnal evident?Nu trecem cu vederea, in speranta ca poate ni s-a parut sau ca poate se va corecta?


id="quote">id="quote">probabil pentru ca un semnal reprezinta un "poate" - nimic cert... si preferam sa riscam ca visele noastre sa ne faca bucati.... in loc sa le facem noi bucati pe ele acceptind ca s-ar putea sa gresim.E foarte greu sa-ti asumi faptul ca s-ar putea sa interpretezi gresit.Si s-ar putea sa te desparti de omul iubit, nevinovat, dintr-o eroare de logica: e mult mai simplu sa lasi de la tine pina e prea tirziu.Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu reactionam la semnale? pt. ca sintem prea tineri, fara experienta si iubirea e oarba. Chiar daca ni se spune tot nu ascultam pt. ca la noi e altfel, noi sintem diferiti...

Dupa ce ne frigem cu supa suflam intr-adevar si in iaurt dar de regula prea tirziu.

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma iertati, oameni buni, dar chestia cu incuiatul in casa si cu betiveala la Brasov e nasoala de tot. Aia nu mai e molie, e liliac-vampir. Bine ca ai scapat de el.

 

 

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by RaluD

Ma iertati, oameni buni, dar chestia cu incuiatul in casa si cu betiveala la Brasov e nasoala de tot. Aia nu mai e molie, e liliac-vampir. Bine ca ai scapat de el.


id="quote">id="quote">am scapat, am scapat... eu de el, el de mine....[:D]Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O mare tampenie inainte de casatorie: daca nu bea, nu fumeaza si nu umbla dupa alte femei inseamna ca e OK [:D]. Cam ca la piata, daca e buna comparatia; fluturi in stomac? adica ce sunt aia? Ce sa-i faci, daca atata ma ducea mintea...

 

Tot inainte de casatorie. Stateam la camin in camera mea ca el terminase de un an da' nu-si gasise de lucru [:D]. Stabilisem data, ai mei pregateau nunta, purtam verighete pe mana dreapta si verighetele fusesera platite de tata. Ne-am certat urat si i-am cerut inapoi verigheta. M-a aruncat pe un pat urland deasupra mea. Si mie mi-a fost jena sa anulez tot si sa dau explicatii si asta m-a costat 10 ani din viata.

 

La nunta, lume multa, neamuri, prieteni. Nu mai stiu de ce s-a suparat. Nu stiam niciodata. I se punea pata pur si simplu. S-a suparat si a plecat la hotel si s-a culcat. Si eu muream de rusine si de nervi ca ma lasase singura si lumea ma intreba unde e mirele. Pana la urma m-am dus cu nasii si s-au rugat aia de el sa binevoiasca sa vina inapoi.

 

Pe urma toate au devenit mult mai urate.

Ca sa nu innebunesc imi imaginam ca usa de la intrare are pe exterior un cui in care imi las eu sufletul cand intru. Asa nu ma mai atingea nici o insulta...

 

 

Magda, mami de Horia (20ian1997) si Matei (3oct2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vrem sa auzim semnalele de alarma, eu imi ziceam ca glumeste, ca nu am inteles eu, etc.

 

- primul prieten, eram de ani buni impreuna, imi spune in gluma? ca el o sa-si insele nevasta. Am auzit? No, mi s-a parut gluma. Si am aflat ca avea de TREI ani o alta prietena in paralel!!!!Noroc ca s-a insurat cu aia, da stiti care e culmea? A continuat ani de zile sa ma sune!!!

 

- al doilea imi spune, tot gluma? ca o sa-mi dea o palma, si eu intorc fundul, la care el zice nu asa o sa-ti dau peste fata si cand sunt musafiri, nu asa sa nu ne vada nimeni!

Si ce i-am zis eu, oricum nu prea-mi placea tipul: poti sa dai, ca o sa dai o singura data.

La care el curios, cum asa? Pt ca a doua oara nu o sa mai ai in cine!

El a inteles mesajul, eu nu ca am mai stat vre-o juma de an cu el!

 

Nu sunt asa de nasoale ca unele care vi s-au intamplat voua, DAR am refuzat si eu cu indarjire sa ascult semnalele de alarma.

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...