Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ultima trecere


Recommended Posts

In urma cu vreo saptamana mi-am descarcat pe laptop ce mai aparuse la subiectul open marriage... etc. Intre timp am citit, am scris o noua bucata care incerca sa mai clarifice cate ceva (era clar necesar). Acum am intrat si am avut surpriza sa vad ca au mai aparut cateva pagini si... subiectul s-a inchis. Pur si simplu. Desi se scria destul de mult la el, deci nu era adormit. Doar ca cineva sugerase sa fie inchis. Se pare ca tot ce a aparut acolo a deranjat. In urma cu ceva vreme zicea cineva in cadrul discutiei ca nu e locul si momentul potrivit pentru un asemenea subiect. Eu cred ca locul potrivit este. Momentul... din pacate am avut dreptate in prima mea postare: momentul potrivit va fi probabil peste multi ani. Pacat! Unele persoane au marturisit ca au avut cate ceva de invatat. Este clar ca nu mai are rost sa postez paginile pe care le pregatisem... Fericire va doresc tuturor, fiecaruia/fiecareaia asa cum o intelege el/ea! PS. Il puteti inchide si pe asta, imediat. Dar bucatica asta as dori sa apara, ca sa nu se creada ca "am disparut" cand "s-a descoperit" ca sunt barbat, nu am studii, sunt nimfomana, imi caut parteneri fara prejudecati pe forum si alte cele de care am fost acuzata. Aveti aceasta datorie de onoare (ma adresez moderatorilor care trebuie sa aprobe postariele mele)fata de cei ce mi-au apreciat ideile, asa putini cum au fost ei. Nu am reusit sa gasesc cum se poate renunta la cont, le las administratorilor sarcina sa imi anuleze contul, nu mai imi este necesar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cu citeva mici exceptzii la subiectul tau s-a raspuns zic eu ok, chiar ai avut parteneri de discutii care pur si simplu au vrut sa inteleaga cum merge o astfel de relatie. Chit ca au fost de acord sau nu.

Ar fi pacat sa te concentrezi numai pe raspunsurile sa zicem mai rautacioase.

Nu ar trebui sa te simti data la o parte, pe DC e loc pentru toti, indiferent de orientarile si preferintele sexuale, religioase sau mai stiu eu ce. Uneori subiectele care tind sa devina prea fierbinti se inchid, tocmai pt a evita o cearta inutila, asa ca sa se mai calmeze nervii:)) si cum tu nu erai de gasit uite asa s-a intimplat. Dar nu e absolut nici o problema sa deschizi alt subiect ca si continuare. Ni s-a intimplat si noua si uite vezi nu ne-am retras[:D]

Eu una nu as putea sa optez pt un open marriage in relatia mea insa a fost intersant sa privesc si din alta perspectiva lucrurile.

Numai bine si te asteptam. Esti membru DC la fel ca oricare dintre noi, nu trebuie sa ai nici un motiv sa te simti data la o parte, crede-ma[flo]

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In_trecereid="blue">, in ceea ce ma priveste am apreciat postarile tale iti multumesc inca o data ca ti-ai facut timp sa scri atat.

Eu as fi interesata de ce ai mai scris, si poate te razgandesti si o sa postezi paginile respective. Eu m-as bucura!

Numai bine iti doresc!

 

"Pluteste drept inainte...chiar daca pamantul pe care-l cauti nu exista, D-zeu il va crea intr-adins spre a-ti rasplati cutezanta." Regina Spaniei catre Cristofor Columb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga In_trecere

 

Sunt de acord cu Carlin21 si cu Vikinga. Si mie mi-ar face placere sa citesc ce ai mai scris, si sunt sigura ca si pe alte fete le-ar interesa. Cat despre parerile "pro" si "contra"... ei, ar fi culmea ca atat de multe femei sa fie toate de acord cu un lucru [:D]. Iar in ceea ce priveste partea cu rautatile si insultele... ei bine, asta tine de educatie fiecaruia. Oricum, eu te consider persoana interesanta, cu care mi-ar fi placut sa stau la o discutie "in real life" [flo] si iti urez numai bine.

 

Har det godt!

 

Dark Bendis

 

 

 

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, se scria destul de mult dar fara rost... ca sa zic asa... toata lumea si-a dat cu presupusu' , c-o fi c-o pati. daca ai citit, postarile tale au fost analizate din toate punctele de vedere, rasucite si invartite pe toate partile .

raspunsurile se invarteau in jurul cozii (cineva facea o presupunere si restul ii raspundea ... sau cam p'aci), lamuririle suplimentare si necesare lipseau asa ca probabil asta a fost motivul inchiderii, nu cred

ca a deranjat pe cineva.

subiectul isi pierduse din intensitate, era nevoie de inca un punct de srpijin pt discutie (toata lumea l-a asteptat de la tine) si, dupa parerea mea, se mai umpleau inca 30 de pagini.

 

assa ca go for it!

asteptam postarile tale cu interes (macar sa stim ce pierdem!)

 

 

O. [flo]

Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.

Nicolae IORGA

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in_trecereid="red">, nu cred ca a deranjat deloc subiectul tau, drept urmare moderatorii chiar au facut din cele citeva postari ale tale un topic separat, pe care sa-si dea lumea cu presupusul in tema.

 

a fost inchis pentru ca a deviat spre jigniri, si probabil pentru ca unii au "personalizat" prea tare mesajele.

Mie, personal, chiar mi s-a parut interesant sa citesc si alte opinii, total diferite de ale mele. Nu sint de acord cu ele, dar e un exercitiu interesant sa incerc sa le inteleg logica.

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de in_trecere

 

...ma adresez moderatorilor care trebuie sa aprobe postariele mele


id="quote">id="quote">

 

 

Datorita faptului ca esti "nou venit" ti se "aproba" mesajele. Acest lucru se va intampla numai pana la un anumit numar de postari (scuze, dar nu am retinut numarul lor). A fost o hotarare luata de admin., datorita faptului ca au trecut pe aici si indivizi cu un limbaj mai "colorat", ca sa ma exprim decent. De ce ti s-a inchis subiectul, ti s-a explicat mai sus. Nu suntem chiar atat de "inchistati" si "intoleranti" precum ne crezi, nimeni nu are absolut nimic cu tine.

Fericire iti doresc.

 

Claudia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma simt datoare cu o explicatie suplimentara initiatorei dezbaterii. Cuvintul nimfomanie, din punctul meu de vedere,l-am folosit pentru a sublinia, probabil in mod eronat, dorinta unor femei de acorda o atentie majora sexualitatii si sa se bucure de aceasta. Nu a fost intentia mea sa jignesc, imi pare rau si-mi cer scuze daca asa s-a inteles.[V]

Exista si aspectul patologic al nimfomaniei, ca tot s-au precipitat unii membri sa dea diagnostice, dar asta nu-i treaba mea, nu-s sexuolog si nici experta in sfera analizei sufletului uman. Si chiar daca as fi, nu ar fi treaba mea sa fac 1001 de speculatii si previziuni asupra vietii intime a unei persoane.

 

O mica paranteza. Cineva a amintit de SIDA. In societatea noastra se moare mai mult de boli cardiace, cancer, sinucideri, accidente auto, nu de SIDA. Suntem destul de informatii asupra transmiterii virusului, dar, in schimb, nu stim care sunt cauzele unor traume psihice si depresii, care duc deseori la tentative de sinucidere, finalizate sau nu. Si asta e mult mai grav, decit sa ne uitam in dormitorul altora si sa ne scandalizam.

 

Revenind la subiect, sunt de parere ca, in multe cupluri, dupa-sa zic- 15 ani cu acelasi partener sexual, interesul fata de trairile erotice cu respectivul/a dispare. O reimprospatare a modului de gindi ar fi bine venita, indiferent de ce poate insemna acest lucru, ramine la latitudinea partenerilor. Sexualitatea e ceva cu care ne nastem, e vitala si nu trebuie inabusita, pusa in tipare strimte, ca tot mai e deschis un topic unde citim cu stupoare ca bietii baieti sunt pedepsiti ca-si pun fundite in cap, sau ce mai fac ei, tradind masculinitatea determinata de un organ sexual atirnator/vizibil, cel mai important organ sexual fiind de fapt creierul. Traim intr-o epoca si parte a lumii unde avem dreptul sa alegem si sa ne creeam cadrul pentru a ne desfasura asa cum simtim.

Numai bine tuturor si bucurii in viata.

 

I want to break free!id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...