Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ultima trecere


Recommended Posts

quote:Originally posted by coranima

in_trecere, nu te-a acuzat nimeni, dear, ca ai disparut...dar tu cand ai dechis topicul ai mentionat ca datorita vietii tale ocupate nu mai treci pe aici, dar ti-ai facut o bruma de timp pentru "luminare maselor " cu ideile tale open...nothing wrong...fiecare traieste cum vrea....Dar pe masura ce apareau reactii, apari iar cu raspunsuri date din experienta ta de "psiholog"(desi asigurai initial ca nu mai treci pe aici)....pana cand una din fetele din Germania, Alina cred, si-a dat seama ca nici pe departe nu ai studiat psihologia....minciuna nu cade totusi bine inaltei evolutii spirituale.... Ok, s-a inchis subiectul, dupa care iti calci pe inima si apari din nou....nothing wrong, e un forum liber...dar de ce ameninti mereu ca nu mai apari???...asta suna a troll ...mai aruncam o piatra...sa vedem cati mai sar iar sa se chinuie sa o scoata din balta... very funny , by dear[recevere]


id="quote">id="quote">Nu, coranimaid="blue">, nu, nu e very funny, mie nu mi-a smuls nici macar un zimbet, dar da e nothing wrong, e un forum liber. "Asta suna a troll"...ce este cu asta oameni buni, de unde a plecat asta? Ce inseamna asta? Explicati-mi si mie care nu-s usoara de cap..e a doua oara cind intilnesc expresia si nu inteleg la ce foloseste ea. Mersi.Si de ce se discuta despre aruncat pietre dupa care sar niste unii sa o scoata din balta, hai...chiar nu putem mai mult de atit? Ne-am blocat la proverbe din-astea ultrafolosite, extraprafuite?Eu am crezut ca subiectul s-a inchis la cererea celei care l-a initiat intr-un fel sau altul. Si eu mai aveam multe de spus, de citit si de intrebat.Asa ca m-as bucura daca s-ar mai face un punct de plecare, polemica nu este daunatoare, misto-urile sint ( macar in masura in care se considera c-ar fi la mare pret)!Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fara a mi le pune din nou in cap pe cele pe care am reusit sa mi le pun data trecuta[:D], eu as vrea sa o rog pe In_trecere sa-mi puncteze ca la scoala (cu liniute si de la capat de rand fiecare idee daca se poate[:D]) care sunt avantajele si dezavantajele unui open marriage...scurt, clar si la obiect... Fara citate filosofice, fara trimiteri prin nordul continentului, fara exemple din viata personala...

 

Avantaje:

-

-

-

 

Dezavantaje:

-

-

-

 

Eu atat imi doresc, deocamdata[:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, scopul lui in_trecere nu e sa discute cu forumistii, ca doar tot ameninta ca se evapora, citate psihologice oricum avea de pe google, ca doar a mintit cu studiul psihologiei, scopul ei era sa se distreze cum se inversuneaza lumea cu argumente pro si contra...

Daniela, la asta m-am referit cu pitra, scuze pt proverbul demodat, da nu pare dubios ca protagonista dispare dupa ce se descopara ca minciuneste, apoi apare iar cand se inchide subiectul dansei si deschide altul,ca altfel ii lipseste obiectul muncii....luminarea maselor....ce ma mira ca lumea chiar ia in serios un mincinos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by coranima

mey, scopul lui in_trecere nu e sa discute cu forumistii, ca doar tot ameninta ca se evapora, citate psihologice oricum avea de pe google, ca doar a mintit cu studiul psihologiei, scopul ei era sa se distreze cum se inversuneaza lumea cu argumente pro si contra... Daniela, la asta m-am referit cu pitra, scuze pt proverbul demodat, da nu pare dubios ca protagonista dispare dupa ce se descopara ca minciuneste, apoi apare iar cand se inchide subiectul dansei si deschide altul,ca altfel ii lipseste obiectul muncii....luminarea maselor....ce ma mira ca lumea chiar ia in serios un mincinos


id="quote">id="quote">coranima,problema e ca, aici, nu prea putem verifica acuratetea informatiilor.Motiv pentru care e bine sa plecam de la premisa de nevinovatie.Nu cred ca tu poti sa bagi mina in foc ca X chiar s-a certat cu barbatul, Y s-a impacat, Z chiar are 2 copii si asa mai departe. La fel de bine si tu poti sa fii barbat in RO, sa n-ai o preocupare si sa trollesti pe aici dindu-te femeie din Olanda.Cit timp n-ai argumente valide (si asta ar presupune legaturi extra DC) nu e cazul sa faci afirmatii referitoare la sinceritatea unuia sau altuia.Pentru ca sint pure speculatzii.Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca se fac speculatii cu privire la X sau Y de pe forum nu e asa grav ca in cazul in care arati cu degetul spre el. Cei care arata cu degetul sa sa uite bine la mana cu care arata si vor avea surpriza sa constate ca trei degete sunt indreptate spre el [8D]. Recunosc ca sunt off topic, dar nu m-am putut abtine!

 


"Rugaciune: Doamne, Tu stii mai bine chiar si de cat mine ca am inceput sa imbatranesc. Te rog fereste-ma sa devin prea plicticos in vorbire crezand ca eu am solutia cea mai buna pentru toate problemele din toate discutiile. Nu ma lasa sa cred ca este datoria mea sa ma amestec in toate situatiile tuturor cunoscutilor. Invata-ma sfanta lectie ca s-ar putea sa ma mai insel si eu. Fa-ma intelept, dar nu acru; saritor, dar nu dominant; demn, dar nu arogant, caci as vrea, Doamne, sa-mi pot pastra macar cativa prieteni pana la capat."id="size1">id="green">

Henyid="size2">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elise, in situatia de fata s-a demonstrat ca persoana in cauza nu a studiat psihologia, cand o forumista i-a cerut niste amanunte mai in profunzime in ceea ce priveste psihologia...si in_trecere a dat informatii de pe google...dupa care a disparut...pana i s-a luat jucaria (topicul cu casatoria open).

dar ok, asta poate nu e suficient, dar cand postezi un topic, spui ca e ultimul mesaj si apari din nou(cand vezi ca iti e inchis subiectul si au disparut interlocutorii), si tot asa, asta nu e minciuna ????

Dar oricum, atat am avut de spus,asta e parerea mea, va doresc dezbatere placuta in contiuare si lui in _trecere distractie placuta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie singurul lucru care nu mi se pare ok este ca nu ai mai dat pe la topicul respectiv pentru a lamuri unele din argumentele pertinente care au fost aduse iar acum vii si spui ca subiectul s-a inchis si tu sa anunti ca pleci, ca nu mai are rost sa postezi paginile pregatite - astepti rugaminti?

 

Ai facut cerere de stergere de cont si gata. Simplu ca buna ziua.

 

 

 

I plan on living forever. So far, so good id="size4">id="Courier New">id="teal">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coranima, nu ai dovezi ca minte, ci doar asa iti place tie sa crezi, ai pus egal intre ea si miciuna, si tot ce-a spus ai anulat.

ehehe, dar daca nu e asa, ce te faci? a?

conteaza atat de mult ca mesajul dansei sa fie sprijinit si de-o patalama?

mie mi-e absolut indiferent ce studii are in_trecere, e chiar irelevant, incerc sa iau mesajul ca atare, n-o privesc ca psihologul meu, ci ca o colega de forum care are ceva de spus, indiferent daca parerile ei coincid cu ale mele (in multe privinte coincid, dar din pacate doar la nivel teoretic, practca ma omoaraaaaaaaaaa).

 

fetele de pe DCid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...