Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ultima trecere


Recommended Posts

Deci... deci... deci? Astept si eu raspunsul, coranimaid="red">

 

*******************************

Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Creat
  • Ultimul răspuns

coranimaid="blue">, cuore-anima....nu ai cum sa spui ca cineva e mincinos odata ce nu ai date sa-ti sustina afirmatia, poti spune despre teoria cuiva ca e mincinoasa, ca nu o intelegi, ca nu accepti, ca o consideri stupida, ca e impotriva firii si uite ca ajung eu sa despic firul in patru insa o fac... asa de cu draga inima.... daca imi promiti ca intelegi ideea...in interiorul acestui forum nu ai dreptul sa ataci persoane ci produsele mintilor acestora mai pe sleau zis : idei.

Nu poti sa spui: "in _trecere este mincinoasaid="blue">" dar poti zice "ideile acestei femei sint vai de capul lor si nu le apreciez"...sau cu cuvintele tale, pe care eu nu am cum sa le ghicesc...

Intelegi?

Oi fi eu siropoasa dar totusi: putina atentie pentru ce si cum spunem nu strica...Nimanui, nici macar tie.

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am spus ca o persoana de pe forum a constatat ca ceva nu e in regula cu psihologia , nu ca eu am dovezi....eu am spus si unde am vazut ca persoana nu se tine de cuvant in ceea ce afirma.....deci eu mi-am spus parerea ca scopul autoarei e sa starneasca polemici in timp ce ea sta pe margine......asta e parerea mea, ceilalti au dreptul la parerea lor....oricum nu are rost sa mai nasc polemici, ca doar asta dorea autoarea , fiecare crede ce vrea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Informatiile date de In_trecere nu sunt de pe Google. Am avut rabdarea ca 30 minute sa iau diverse pasaje din postarile ei si sa le caut pe Google. Nu le-am gasit decat aici, pe DC.

 

Mai multa rabdare nu am.

 

Ca a studiat sau nu psihologia nu conteaza absolut deloc. Poate si-a atribuit aceasta "calitate" pentru mai multa credibilitate. Dar nici acest aspect nu conteaza foarte tare.

 

Chiar daca a spus ca nu va mai scrie si totusi a mai scris, nimeni nu trebuie sa ii ia gatul. I se poate intampla oricui, chiar si mie. Si?

 

V-ati intins pe 3 pagini si nu ati dezbatut nimic care sa aiba legatura cu SUBIECTUL in sine... La balacareala suntem ASI. O sa se umple alte 5 pagini tot cu nimicuri. Pierdere de timp. Pentru unii...care chiar sunt curiosi sa vada daca s-a scris ceva interesant. Cand colo...nimicuri...

 

Eu am pus o intrebare pentru autoare. E prea ocupata ca sa raspunda. Atunci nu stiu de ce a deschis iar subiectul. Daca este subiectul EI ar trebui sa tina mai mult la el. Daca nu are chef sau timp sa se implice mai mult in discutii, chiar si contradictorii, parerea mea e ca mai bine nu mai posta nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daniela, sa-ti explic :cineva iti spune tie de exemplu ca asta e ultimul mesaj pe care il scrie la un topic, si apoi apare iar cu altul(si face asta repetat de cateva ori), nu inseamna ca te minte ???Am I right?Atata am mai avut sa-ti spun tie, n-are rost sa vin cu alte idei paralele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu inseamna ca "te minte"... inseamna ca asta a fost intentia ei in acel moment si ceva a facut-o sa se razgandeasca si sa revina. La asta te-ai gandit?

 

*******************************

Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.id="size1">id="Comic Sans MS">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

avalon, poate fi asa[:D] , dar eu sunt mai putin flexibila, daca zic ca e ultima data, pai atunci asa ramane...Oricum, eu mi-am spus doar parerea, nu am vrut sa jignesc fetele de pe forum, in Olanda sunt oamenii foarte directi, nu e ciudat daca spui ce-ti trece prin cap.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by coranima

daniela, sa-ti explic :cineva iti spune tie de exemplu ca asta e ultimul mesaj pe care il scrie la un topic, si apoi apare iar cu altul(si face asta repetat de cateva ori), nu inseamna ca te minte ???Am I right?Atata am mai avut sa-ti spun tie, n-are rost sa vin cu alte idei paralele.


id="quote">id="quote">coranimaid="blue">, inseamna ca ... inseamna ceva...ce-o fi insemnind, nu ma doare capul de frecventa mesajelor ei sau ale altora , sint sigura ca multe participante la forum nu se streseaza din pricina asta....mergi la sectiunea "zona artelor" si ai sa vezi ca lumea discuta si acum subiecte din 2004 ceea ce mi se pare laudabil, ideile sint idei si azi si miine si oricind, nu ma simt mintita, ma simt provocata, daca nu provocata sa-i raspund, macar provocata sa gindesc...serios, cum sa vad o minciuna aici? La ce se refera minciuna?Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by zanazanelor

 

Ca a studiat sau nu psihologia nu conteaza absolut deloc. Poate si-a atribuit aceasta "calitate" pentru mai multa credibilitate. Dar nici acest aspect nu conteaza foarte tare.

 


id="quote">id="quote">

 

[hia] Hop si eu!

 

Am sa plec de la citatul de mai sus, al zaneizanelor, ca sa-mi dau si eu cu parerea cum e cu ccc credibilitatea asta.

 

Cel putin in ceea ce ma priveste, orice relatie de comunicare , fie ea reala sau virtuala, o construiesc plecand de la un minim de onestitate. Cu alte cuvinte, daca eu sunt onesta, astept ca si interlocutorul sa fie la fel si asta indiferent de tema discutiei, fie ca vorbim de gargarite sau de vreo teorie stiintifica.

 

Ce-a facut in_trecere? S-a logat special pe acest forum, pentru a transmite un anumit mesaj despre un subiect, care , sa recunoastem, are multe valentze de interpretare si percepere. In_trecere si-a sacrificat din timpul ei (lui), a tras aer norvegian (nu de alta natura)id="size1">in piept, ca sa vina sa ne spuna in mesaje kilometrice, ceva de genul: " romani, wake up!!! ", incercand sa ne convinga, pe noi, astialalti, ce frumoasa poate fi viata![:)]

 

In mod normal, intr-o discutie, cu atat mai mult virtuala, nu ma intereseaza ce studii are omu' (oricum, ce este omu', se vede)id="size1">. Dar, in cazul de fata, in_trecere a mintit intentionat, ca sa-si vanda mai bine "marfa", ceea ce in termeni usuali se cheama escrocherie!

 

Putea sa se fi discutat nu despre open marriage, ci despre lumea carabusilor, ca eu tot aceeasi parere aveam vis-a-vis de in_trecere . Si tot la fel reactionam, caci, indiferent de subiect, prefer sa "ma traga de maneca", daca e cazul, cineva cinstit, nu un escroc. Altfel, fac urat![:D]

 

Veti spune ca sunt speculatii! Or fi! Dar la subiectul cu pricina, inafara de in_trecere, nimeni nu a mai venit sa ne mai impartaseasca, din experienta proprie, din mirajul lui "open marriage". Deci, s-a speculat la greu![:)]

 

Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...