Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clipe din trairile sufletelor noastre...(7)


Recommended Posts

Iulia, parerea mea e sa iei un apartament mai nou, dupa '77-'80. Pentru ca, in timp, cele mai vechi vor fi vandute mai greu (nu ca ai vrea sa-l vinzi mai tarziu). Eu as alege o zona buna, nu neaparat central, cu multa verdeata si liniste. Spatiul e mai putin important, conteaza sa ai un loc al tau unde sa te simti bine. Apartamentul meu e semidecomandat si are 50 mp suprafata. E spatiu destul pentru noi doua, desi mi-ar fi placut unul decomandat. Daca sunt in bucatarie, nu aud ce spune fiica-mea din dormitor [:)].

 

Nu stiu daca vrei cu imbunatatiri sau fara, desi, daca ai bani de ajuns, e bine ca macar baia si bucataria sa aiba gresie si faianta. La mine n-au avut si gandeste-te ce inseamna ca o femeie sa stea cu muncitorii pe cap, cateva saptamani, carat materiale doar eu cu tata, de bani cheltuiti nu mai zic. Si n-am facut decat baia (nu puteam s-o las asa), bucataria a ramas asa cum era, am zugravit doar.

 

Tot ce poti face e sa te duci sa vezi mai multe apartamente, in diferite zone si-apoi sa te hotarasti.

 

http://community.webshots.com/user/freediaro

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc, fetele, tare bine e sa auzi mai multe pareri.

 

Alma, nu-ti face probleme cu papagalii, ca n-au nimic si-apoi ma gandesc ca daca era vorba de gripa aviara, pana sa apara simptomele la Diana, papagalii erau dusi demult. Si cum papagalii tai cred ca nu intra in contact cu alte pasari, cred ca e exclus.

 

Asa ca, stai linistita, e doar o raceala mai puternica.

Cat despre excursie...nu stiu ce sa zic, depinde cum se simte, ce tratament are de luat...ei acolo mai alearga, mai transpira, beau sucuri reci, inghetata, stii cum e.

 

Nici nu vreau sa-mi imaginez ce discutii aprinse aveti pe tema asta !

 

Oricum, inca o data sanatate Dianei.

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza fetele !!!

 

Scuze ca am lipsit la cafea, dar cum sefii sunt intr-o sedinta care nu se stie cind se termina, am iesit cu totii la o carea sau ceai.

 

Iulia, dau si eu cu parerea despre apartament si inclin tot spre o zona mai frumoasa.(daca zona e mai linistita,cum au spus si fetele sigur valoarea o sa-i creasca).Oricum trebuie sa vezi mai multe...esti legata si de scoala baiatului?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari din concediu.:)))

 

Kuki, in cazul asta, as alege o zona centrala.

 

Alma, sper ca Diana sa se faca bine repede. Nu cred sa aiba vreo legatura cu gripa aviara.

 

Sa va spun ce mai face Cata. Aud apa curgand la baie. Am crezut ca e tatal meu acolo, dar nu, era fiica-mea, care isi bagase pantofiorii in apa. Cand am prins-o "in flagrant" si am intrebat-o ce face, mi-a spus ca isi curata pantofii. Dupa asta, sigur ca a sters pantofiorii cu... prosopul. Dar nu s-au sters ei prea bine, asa ca mi-a cerut... parul de uscat. Adica foehn-ul, de care ii e cam teama. I l-am dat, dar nu prea voia sa puna mana pe el, zicea sa-i usuc eu pantofiorii. I-am aratat cum tin eu foehn-ul si pana la urma si-a uscat singura pantofii cu foehn-ul. Bine, tot nu s-au uscat... dar din prostia asta sper ca nu se mai teme de foehn.:)))

 

Pupici si o seara frumoasa.

 

Ioana & Maria Catalina

 

http://photos.yahoo.com/ioana_sora

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))]

 

Ioana, zi merci ca n-a vrut sa-i usuce la cuptorul cu microunde[:D]

 

Si sa stii ca suna super "salutari din concediu", aproape ca te invidiez, da' lasa ca asa o zic si eu, mai la vara.

 

Dani, deci am intuit eu bine azi ca nu ti-am facut cafeaua la pranz. Se racea degeaba.

 

Azi am vizitat-o pe Cati (care e o adevarata aparitie in fusta si pe tocuri [olala][il]) si m-am convins inca o data ca Raducu e cel mai dulce baietel din lume.

N-a vrut sa ma mai pupe ca altadata, in schimb mi-a facut cadou un con de brad adus de el din parc. Pe care mi l-a cerut inapoi cand ne-am despartit[aerob]

 

In alta ordine de idei, am ales: zona cu verdeata.

Acum mai ramane sa pun lucrurile cap la cap, adica vanzarea cu cumpararea. Sper sa-mi iasa, trebuie sa-mi iasa.

 

Eliza si Cati, punem de-o agentie imobiliara ? Ca vad ca nu e prea mult de munca si au astia niste comisioane...mama, mama !!!

 

Brenda, tu unde umbli de nu zici nimic ?

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Azi e zi cu sot sau fara sot? Tre sa fac cafeaua la populatie ???

Aha, e 17, deci e randul meu.

 

Dupa ce ca am eu multe pe cap in particular, mai am si un audit la serviciu, drept pentru care tre' sa ma impopotonez in fusta si sacou si pantofi cu toc. Si nu prea e stilul meu, cand ma gatesc asa ma simt ca o sorcova.

 

V-am pupat pe voi si bebeii aferenti.

 

Sa avem o zi.

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca te-ai impopotonat degeaba,ca auditul fuse ieri,cind ai avut tu liber,dar sint convinsa ca esti frumoasa asa,nush de ce nu-ti place.....

Mie mi-a placut intotdeauna stilul clasic,da o distinctie aparte.....

Io beau cafeaua si fug prin oras,ca ma cheama bancile...

Simbata plecam la Ploiesti si am mari emotii,nush cum va suporta diana drumul,cu raul ei de masina.....

In fine.....va doersc o zi....si mai vb azi!

 

BRENDA

 

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e in felul urmator: nenea de la TUV care ne face anual auditul de supraveghere s-a gandit el sa vina ieri si nu azi cum ne anuntase initial, ca tot era in Galati.

Si colegii mei, dragii de ei nu au vrut sa ma cheme de acasa in ziua mea libera si s-au descurcat de minune singurei, desi asta era treaba mea. Sa-mi traiasca colegii, uite de-aia ii iubesc io pe ei.

 

Partea buna insa, abia acum apare[:D] Azi trebuie sa terminam berea si alunele si covrigeii din protocolul de la nenea de ieri.

Asa ca hai noroc [alcool][alcool][alcool] si sa mai facem mai des audituri de-astea ca tare-s faine, mai ales a doua zi dupa[:D]

 

Asa ca acum am luat si noi o pauza, colegii mei beau bere bine merci, io beau apa plata, ca sunt sofer[bang][bang]

 

Creatzo(adica Dani), te-ai trezit? Punem de-o cafea? Hai ca fur si niste covrigei de la protocol.

 

Si mie periodic asa, mi se face dor de Alyssa si de She. Ce-o fi cu ele de nu mai zic nimic? Adica Alyssa, caci She a facut prezenta ieri si m-a sfatuit de bine [pup]

Apropo...She, noi aveam de stat la taclale...poate in week-end.

 

Editez ca sa fac o insinuare obraznica: Alma, esti singura acasa[:D][il] ???

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...