Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clipe din trairile sufletelor noastre...(7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ma gandesc ca, intr/o anumita perioada a lunii,ar trebui sa stau izolata de ceilalti, pentru ca sunt isterica de-a dreptul!

 

Mi-am revenit acasa ieri.Baiatul meu este un scump!Nu l-am scos afara ptr ca era vremea de ploaie, dar am avut o gramada de treaba...Am curatat amandoi nuci si am facut o prajiturica...Am facut curat prin casa...am gatit, ne-am jucat!Vai, ce l-am mai facut sa rada...

 

Mai pe seara a inceput sa planga ptr ca nu putea sa ...dezbrace papusile Barbie.Stiti, astea au sani mari si el...voia sa-i vada!Mai frate, si sa vezi bocete...Pana la urma le-am dezbracat eu pana la jumate, atat a vrut.Se uita putin la ele, radea, punea mana la ochi, iar se uita printre degete, iar radea...Mare smecher!Ma mir ca un copil asa de mic face diferenta intre sexe!

Apoi mi-a facut ordine intr-o cutie cu margele si a gasit acolo banutul de la taierea motului.Stiti ca se lipesc doua monede cu un pic din parul copilului.Si eu ma gandesc, ia sa -l intreb al cui e parul...Si el zice:"Al lui tata!"

 

Azi ma simt mai bine decat ieri, nu cred ca e cazul sa mai incerc ceva cu ex-ul.Sau, ma rog, vom vedea in timp!Si nici nu e cazul sa fiu disperata ca sunt singura!Cred ca va datorez scuze si multumiri totodata ptr ieri!Nu stiu ce m-a apucat!

 

Va pup, paaaaaaaa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alma

Iulia, conferinta a fost pe la pranz, deci in timpul programului de lucru [:D].http://community.webshots.com/user/freediaro


id="quote">id="quote">Ha, ha...pai daca eram la birou nu era nici o problema, n-o ratam, dar ieri am fost libera[bang]Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cati 73

Cred ca va datorez scuze si multumiri totodata ptr ieri!Nu stiu ce m-a apucat!Va pup, paaaaaaaa!


id="quote">id="quote">Toate ca toate, dar cum naiba mai Cati sa ne datorezi scuze ???Mai devreme sau mai tarziu, toate avem stari din astea. Io zic slava domnului ca am aici un umar virtual pe care sa plang din cand in cand si ca sunteti voi care chiar intelegeti prin ce trec. Asa ca si pe tine te intelegem. Mai bine decat crezi. Suntem patite toate !Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heheeeeeee......stie ea la ce s-a referit cu scuzele....de la conference i se trage.....

 

Buna seara la toata lumea......am avut o zi pliiiiiiiinaaaaaaaaa......da' am facut fata....

 

Desi problemele de la anticonceptionale continua,io ma simt plina de viata si asta ma multumeste....

 

Azi fuse si zi de doliu,ca am luat leafaaaa......[q].....da' sper sa-mi revin,altfel nush ce voi face si unde o sa ajung.....

 

In alta ordine de idei,treaba cu muntele nush daca e indicata prera curind,ca ia uitati,in Bucegi e zapada de 2 metri....brrrr......io vreau primavara.....

 

Va pup pe toate si....cititi va rog subiectul lui She de la "In unul sau in doi...."

Mi l-a recomanadat si mie Kuki si bine a facut!

She,[flo][flo][flo]!

 

BRENDA

 

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf... am zis ca fac pauza la DC si am si intrerupt internetul acasa iar la munca le-am spus la astia la IT sa imi bage sonic wallul la siteul asta... si tot nu am putut sa ma abtin!!!

Azinoapte am visat-o pe Mirela (admin) cu Andrei si cu Florin ca venisera in gara la Medgidia!!!... Coborau din tren :)) si vorbeam de parca ne cunosteam de-o viata.

Si in somn vad Dc'ul, nu-i a buna deloc :)))

Asa ca acum sint la munca si am intrat pe sistem si mi-am dat voie din nou pe aici.

 

Salutare la toata lumea, ma duc acum sa rasfoiesc din urma sa ma pun la punct.

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaca si io pe aici :)

 

n-am apucat sa zic nimic pina acum ca mi-am mutat birou. asa ca acum am geam si vad daca e soare sau [pic]/miine tre sa-mi aduc si io o floare ceva ca prea e deprimant ...

aseara mi-am dus odrasla la inot. a luat vreo 2 guri de apa, da' nu a mai comentat ca si-a udat parul.( ca la noi e mare tragedie cind se intimpla !!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow....Alyssa...bine ai revenit[pup]. Hi, hi...speram sa nu poti sta deoparte prea mult timp.

 

Dani, ieri m-am luat cu treburi si am uitat sa-ti las cafeaua facuta[pup]. Dar te-ai descurcat, nu?

 

Eu in continuare nu am calculator acasa. Pur si simplu ieri nu am vrut sa-l chem pe baiatul ala care se pricepe. Am zis sa vad si eu ce se intampla daca nu o sa am calculator cateva zile. Rezultatul ??? Azi am venit la birou de la 7.30 in loc de 8 si cum am intrat pe usa m-am repezit la calculator[bang]

Treaba-i clara ! Daca nu ajungeam mai repede la un calc. conectat la internet intram in sevraj.

 

Brenda, zi de doliu cand ai luat leafa...ha, ha ! Io nici n-am simtit-o. Si visez mobilier de rachita pentru balcon...o sa-mi treaca. Vise, vise...

 

Mai, Ioana ce mai face? Stiu ca are mult de lucru, dar mie mi-e dor de aventurile lui Cata.

 

La noi ploua, dar e placut...

 

O zi buna tuturor[pup]

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,neatza!

Si aici ploua,insa nu gasesc nimic care ar putea fi placut la vremea asta....pe mine ma streseaza de cite ori e asa.....

Mi-ar fi placut sa nu am nici un program azi,dar tre sa fug pe la banci din pacate si la 12 am programare la dentist.....

La naiba cu treburile,vreau o zi in care pur si simplu sa stau si sa nu fac nimic......

 

 

BRENDA

 

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Uneori, vine câte o zi în care lucrurile pur si simplu nu merg. Oricât te strãduiesti sã te tii de programul tãu zilnic, constiincios si dornic sã lucrezi sau sã rezolvi problemele, parcã nu iese nimic, nu se leagã. Si mai apar si încercãri neprevãzute. O asemenea zi, dacã o tine tot asa de dimineatã pânã la amiazã, probabil ca este bine sã o continui cu o pauzã prelungitã. Dacã tot nu iese nimic din ce ai vrea sã faci, de ce sã nu profiti de moment ca sã lasi lucrurile sã se aseze de la sine? Cineva spunea cã, dacã nu stii sã petreci o zi, din când în când, fãrã sã faci nimic, atunci nu stii sã trãiesti. Munca nu l-a creat pe om, ci mai degrabã nevoia lui de a avea obiective concrete si a le duce la îndeplinire. Pentru asta multi se inspirã din nevoile cotidiene, dar în ziua de azi multe nevoi vitale sunt usor satisfãcute de tehnologie si pe cãi care nu mai cer eforturi sustinute, asa cã omului îi rãmâne destul timp pentru a trãi, pur si simplu, fãrã sã stea doar cu gândul la muncã.

Este bine sã fii un om activ, dar este si mai bine sã stii sã te relaxezi la momentul potrivit. Când merg la tarã, e plãcut sã regãsesc linistea unei seri petrecute acolo sub bolta de vitã-de-vie, în curtea unde am copilãrit, cu oameni printre care am crescut în primii ani, iar în zori sã aud cocosii cântând pe rând. Visez de mult sã ne mutãm la o casã, cu curte si grãdinã, cu un loc la umbrã vara, sub un copac, cu loc unde sã-mi parchez bicicleta (pe care încã n-o am, fiindcã n-as avea unde s-o tin la bloc) si unde sã ne jucãm pe iarbã. Undeva este si casa asta, probabil cã ne asteaptã, poate chiar si cu chirie. Nu sunt neapãrat adeptul proprietãtii, multi muncesc o viatã ca sã aibã casa lor, sã o lase apoi copiilor mostenire. Dar copiii îsi iau zborul, mai târziu vând casa, se aleg cu o sumã de bani, vor cumpãra altã casã, care va pãti si ea la fel. Chiria nu te face proprietar, dar îti permite sã te muti usor dacã ai nevoie, asa cã este o variantã bunã pentru cei cãrora le place schimbarea, ca mine. Ar fi ceva sã dau un anunt la ziar, de forma: "Caut casã nelocuitã, dar locuibilã, ca sã traiesc în ea permanent sau pe termen limitat, sã nu stea nepãzitã si nefolositã. Nu o cumpãr, nu ofer chirie, doar o umplu de viatã..."

 

 

BRENDA

 

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...