Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ziua cea mai grea a sosit...


Recommended Posts

Stii cum se spune: iti dai seama de ce ai avut abia dupa ce ai pierdut totul. Asa se intampla mereu. Sotul tau isi va musca buzele si va regreta toata viata ce a facut.Importanti sunteti tu si copilul. E greu, dar sunt convinsa ca o sa te descurci si o sa gasesti un barbat care sa te aprecieze cu adevarat. Fii puternica! Sunt si eu alaturi de tine!

 

Ioana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crezi c-ai pierdut ceva?! Nu, n-aveai nici sot, nici prietena, aveai in preajma ta doi netrebnici. Lasa-l pe "sotul" tau sa se spele cu ea pe cap si invers. Scapa cat mai repede din acest triunghi, indeparteaza-i definitiv si o sa fii mai linistita. Si nu te uita inapoi. Acum ti-e greu, dar timpul aduce uitarea si nu numai, iar mai incolo o sa te intrebi de ce ai pierdut vremea cu un asemenea "om".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, imi pare rau doar ca suferi. E bine ca ai scapat de el, dar e greu pt. tine.

Iar prietena... stii vorba aia: fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur.

Iti tin pumnii ca totul sa fie bine.

 


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]

 

[pup]

 

Karina [sofer] + Bogdanel [copil]

 

Ajutati-l pe Mihaita !id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Buna, fetelor!

 

Sunt mindra de mine!Am realizat ceea ce mi-am propus: nu am plins si am aratat foarte bine!Am intrat foarte repede, chiar cum am ajuns si totul a fost o formalitate...Apoi a venit acasa sa-si ia hainele, l-a vazut pe Robert care plingea si nu vroia sa mearga la el si sa-i dea pup..Aici a fost mai greu...Apoi,am stat de vorba vreo doua ore si concluzia la care am ajuns EU a fost ca indiferent de problemele dintre noi daca ea nu se baga in patul lui,ziua de azi nu ar fi venit asa cum a venit....Zic de problemele dintre noi pt ca in fiecare casnicie sunt probleme,urcusuri si coborisuri peste care daca treci iesi mai intarit...Pt ca ea s-a bagat, cei drept la solicitarea lui, nu s-a mai putut face nimic...

 

Asa cum ati spus...el deja regreta..din pacate e prea tirziu si nu vreau sa cad in panta cealalta si sa-mi fie mila de el...L-am vazut si eu azi dupa 6 luni...Desi era la costum si arata bine toata atitudinea lui imi inspira mila: parca era un maidanez, oropsit si al nimanui...Ma asteptam sa-l vad fericit..nu era..dimpotriva...Din fericire insa, asta nu mai e problema mea chiar daca ma doare inca!!

 

Ma asteptam sa ma simt mai usurata..nu ma simt deloc asa..actele nu au nici o valoare, toate lucrurile astea oficiale, sunt doar niste formalitati care legalizeaza o situatie preexistenta...Ma simt la fel ca ieri, ca acum o saptamina, o luna...doare, doare foarte tare si mi-e greu...Mi-e greu si pt ca mi s-a distrus notiunea de prietenie...Nu am sa mai pot in veci sa mai am incredere intr-o femeie sau sa o mai aduc la mine in casa daca voi fi cu cineva...Am o amica: marea majoritate a prietenelor ei sunt urite si le aduce acasa iar pe alea care sunt frumoase nu le aduce niciodata acasa sau daca trebuie, sotul nu e acasa..Se intilneste cu ele in oras iar daca e sa fie vreo petrecere , se eschiveaza si nu vin...Si o duce asa de vreo 14 ani si e bine...

 

A trecut si ziua cea mai grea...a fost mai usoara decit am crezut si ma bucur ca o inchei demna chiar daca la noapte voi hohoti cu capul in perna...

 

Va pup pe toate si va multumesc pentru suport!!

 

Oana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, te sustin din toata inima, sunt langa tine si-ti doresc sa-ti aduca zilele care vor urma curcubeul de dupa ploaie. Trebuie sa treci peste aceste momente grele, trebuie sa fi puternica de dragul tau si de dragul baietelului tau. Stam si ne intrebam uneori de ce tocmai cu noi s-a intamplat ce s-a intamplat. Ne consideram inferiori si slabi, dar nu uita greutatea care nu te doboara te face mai puternica. Niciodata nu-i prea tarziu pentru ca sa-ti faci viata frumoasa. Doar de tine depinde. Si daca tu reusesti sa te pui pe tine pe primul loc intr-o dimineata vei vedea ca soarele iarasi straluceste.

Cristina cu [bonjovi]Andreea si[copil]Razvan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana/artar, judecand din afara si la rece (stiu, e usor de zis..) in afara de relatia lui cu ea, relatia voastra oricum nu mergea bine...oricum nu era un sotz si un tata bun, chiar si in putinul timp pe care il petrecea langa voi...Multe femei se ingrasa dupa nastere, dar nu multe aud "vaca grasa" din cauza asta...asa ca (probabil e prea devreme sa te gandesti asa, dar poate, intr-o zi..) gandeste-te ca ori cu ea, ori cu alta, el tot facea asta intr-o zi...Poate ca acum e bine ca macar esti tanara, ai energie si ambitie si putere sa-ti dovedesti tie si lui ca poti sa-ti refaci viata din toate punctele de vedere..si servici, si, poate, o noua relatie.Chiar faptul ca te preocupa si esti multumita de tine cum arati, si ca te bibilesti sa arati bine la tribunal, este o dovada ca lupti pentru tine si copil. Si nu sa-l recastigi tu pe el, si sa-ti recastigi increderea in tine.

 

Si nu mi se pare ok ( cine e mai in tema, sa-mi spuna daca gresesc) sa ramai numai cu jumatate din apartament, caci este si copilul, in caz de partaj instanta ti l-ar acorda in totalitate, nu o sa dea afara o mama cu copil!!!

 

Mult noroc, si, daca poti, spune-ne ce ai rezolvat,

 

V

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana[pup], bravo tie. Ai fost puternica si demna, exact asa cum trebuia sa fii, cum esti de fapt.

 

Si eu imi amintesc cat am stat in fata oglinzii inainte de a pleca la tribunal. Am avut si eu ambitia asta de a arata bine, calma si eleganta si stapana pe mine. Iar el...a venit in blugi si intr-un pulover, nu-mi mai amintesc, dar parca nici macar nu era proaspat barbierit. Am avut aceeasi senzatie de "maidanez" pe care ai avut-o si tu. Ha ! Acum zambesc cand imi amintesc.

 

Cat despre partaj, din pacate instanta nu tine cont de copii, totul se imparte 50-50%.

 

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, nu stiu prin ce treci, dar ti-am urmarit povestea si nu pot decit sa [pup].

 

Ai grija de tine si de minunea pe care o ai alaturi.

Sa fiti sanatosi.

Timpul poate fi un aliat pretios.

 

Ai incredere in tine si in fortele tale, daca ai reusit sa-ti faci curatenie in viata vei reusi sa faci si ceea ce-ti doresti.

 

[flo][flo][flo]

 

 

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...