Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ziua cea mai grea a sosit...


Recommended Posts

Oana, e super nesimtit.

[bang][bang][bang]

 

Cat despre ce-i vei spune baiatului, sunt sigura ca nu ai sa-l lasi sa creada ca el este motivul divortului. Sacde cat timp a fost plecat si ai sa vezi ca poate nu a mai fost atat de mult.

 

Iti tin pumnii in continuare ca viata tasi a copilasului sa fie cat mai usoara.

 

PS: eu nu cred ca as suporta sa scoata copilul in parc cu individa aia. Poate ca-i mai bine asa.

 

6 ani - 14 februarie 2006 [i]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Oana, pe cuvant, esti super-tare!!![flo]

Cat dedspre el, subliniez ce ti-au spus fetele mai devreme, lasa-l in plata Domnului si bucura-te ca ai scapat de dobitoc.

In privinta lui Robert[pup], parerea mea e ca intr-o buna zi, cand va fi suficient de mare sa-i spui de ce nu are taticu' langa el, ca a fost un dobitoc si a plecat dupa alta!

Copilul trebuie sa stie ca atunci cand a fost mai greu, v-a parasit pentru o tipa "disperata" ca nu se mai marita..

Of, ce m-am enervat...

mama lui de....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei!

 

A mai trecut o zi si el tot nu a venit la Robert..In schimb mi-a spus(la telefon) ca s-a intilnit in parc cu o "amica" de-a noastra cu copilul (respectiva e fff buna prietena cu EA) si ca ala l-a recunoscut ca uite el e tatal lui Robert si ca i s-a rupt sufletul ca ala l-a recunoscut dupa 6 luni si propriul lui copil nu...Baiatelul respectiv e cu doar trei luni mai mare ca Robert....I-am spus ca in acest ritm nici nu o sa-l cunoasca vreodata..A venit cu scuze ca a fost ocupat cu aia, cu aialalta, dar o zi e lunga si copilul doarme 2 ore la prinz si apoi ai tot timpul...El:"da, dar...duminica oricum plec la Constanta 3 saptamini la cursuri asa ca..."E clar..Oricum nici la taica-sau nu s-a dus(mama lui a murit la citeva luni dupa ce ne-am casatorit si de aia am si spus ca mama mea a avut grija de el ca si cum ar fi copilul ei...) care m-a sunat aseara tot pe mine ca ce am facut...I-am zis ca am dat divort, bietul om sa moara nu alta(eu ii spusesem de mult dar el tot mai spera...), a zis ca nu l-a vizitat, nu l-a sunat nimic...

 

De doua nopti Robert nu mai vrea sa doarma singur(are camera lui), plinge ca vrea cu "mica" in pat..L-am luat cu mine si se linisteste si e fericit...Ieri, in parc, i-a pus mama o agrafa la git(batea vintul si era cam golas...) si el i-a spus"da-o jos, bunico, ca o sa rida copii de mine!"Mi s-a rupt MIE sufletul ca am realizat ca el a inteles toate discutiile pe care le-am avut in casa cu mama cind ne mai desccarcam si noi oful...Din pacate, nu vrea sa stea deloc singur, numai dupa fusta noastra si nu avem efectiv cind vorbi decit de fata cu el...Ma uit la el si vad ca are o mimica atit de trista cind sta serios si abia acum imi vine sa pling...Trebuie sa schimb ceva si inca repede ca toata porcaria asta sa nu-mi afecteze copilul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, in primul rand vreau sa-ti urez multa putere sa treci cat mai repede peste episodul asta si sa ai o viata buna alaturi de copilasul tau.

 

Eu cred ca fostul tau sot, pe lânga altele, e si o persoana deosebit de perversa ... probabil ca te stie slaba de fire, iar daca a incercat sa-ti provoace mila cand v-ati vazut la tribunal, e doar pr ca vrea sa-si pastreze un loc caldut in cazul in care lucrurile nu ar merge bine cu cealalta. Te rog sa nu ai incredere in el !

 

Faza cu televizoarele e pura nesimtire, eu nu am mai auzit asa ceva !!!

 

De asemenea, nu cred ca e bine sa stati de vorba la telefon in fiecare zi pt tot felul de subiecte : ba hainele, ba copilul, ba nu stiu ce ... el a demonstrat ce poate, ce gândeste, asa ca nu cred ca e vreo sansa sa fie impresionat de copil. Aceste conversatii iti fac TIE foarte mult rau si nu te vor lasa sa mergi mai departe ... or acum tu tebuie sa te concentrezi pe viitor. Lasa-i pe ei, ca se merita unul pe celalalt ...

 

Curaj !

 

Cu drag, Sibylleid="green">.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am ajuns de la servici...

 

Azi dimineata ne-am intilnit la banca(erau niste nelamuriri cu actele care s-au rezolvat..)..Cind m-a vazut"tare esti frumoasa" ..."si tinara" nu m-am putut abtine eu..A inceput sa rida dar nu era risul lui...Cit am stat si am asteptat acolo numai asa am tinut-o cu el intr-o continuua ironie si caterinca pe seama lor...Cind am iesit de la banca tot sa ma imbratiseze si sa ma pupe(pe obraz)..asa cum ati spus se vede ca nu-i prea bine dincolo..si ca orice reduta cucerita nu prea mai prezinta interes...A fost si pe acasa nu ca vroia sa-l vada pe Robert ci ca sa ia niste acte dar daca tot a ajuns s-a jucat si cu el vreo ora, i-a promis ca-i aduce masina vietii(i-a luat o masina mare cu acumulator..gen Formula 1) si nu i-a adus-o nici acum...Bietul copil tot intreaba si asteapta...In acelasi timp, mi-a spus mama ca Robert a fost tot foarte rezervat fata de el si nu a vrut sub nicio forma sa-i dea pup...i-a zis ca miroase a fum(fuma...).

 

Dincolo de aceste amanunte flatante pt mine(alea cu imbratisatul etc..) ramine realitatea care este asa cum este...M-am hotarit ca la toamna sa ma inscriu la masterat totodata cu cautarea unui servici mai bun si cu ceva perspective de avansare...

 

Faza cea mai tare...EA a renuntat la servici pe o perioada nedeterminata(cica si-a luat concediu...)L-am intrebat cum a putut sa-i faca asa ceva...M-am intrebat si cum poate sa fie atit de proasta cind fiindu-mi prietena stia ce probleme ajunsesem sa am in ultimii ani pt ca nu am servici(dupa ce s-a nascut Robert si a venit acasa a inceput sa urle sa-mi iau servici...L-am intrebat cum sa fac asta cu un copil de 5 luni si mai ales ca nu aveam nevoie de bani...Imi spunea ca nevasta lui ala lucreaza la banca, a lui alalalt dincolo numai a lui sta acasa...I-am spus ca am stat pt ca el a vrut asa si am sa incerc sa ma angajez dupa ce Robert face 2 ani...El, ca nu, acum...)

 

A avut dreptate cineva aici cind a spus sa ma gindesc numai la lucrurile urite pe care mi le-a facut si imi va fi mai usor sa trec peste...O viata irosita am avut!Si EA nu a inteles nimic...face aceleasi greseli ca si mine care o vor afecta pe ea nu pe el ...

 

Va pup pe toti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, asa te vreau! Faptul ca te gandesti sa obtii un job mai bun, sa te perfectionezi in profesia ta, ca esti constienta de valoarea ta, arata clar ca esti pe drumul cel bun. Sunt convinsa ca e greu si numai sufletul tau stie cat de greu, dar va trece si nu considera ca ai irosit cei 10 ani, pentru ca e o experienta din care trebuie sa inveti si din care ti-a ramas un pui drag care rasplateste toate relele prin care ai trecut. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca iesirile lui sa fie datorita faptului ca vazindu-te ca esti ok..ca arati bine, ca nu te "sinucizi", se simte mai impacat cu el insusi si se poate "bucura" de viata prezenta. Este o varianta ..

Chiar si cei mai netrebnici au cit de cit o oarecare constiinta.

Sau..poate sa fie un fel de a ascunde ca regreta ce a facut!!Mindria il opreste.Si se ascunde in spetele gesturilor amicale si a umorului.

Poate ca atunci cind a intors spatele avea lacrimi in ochi...

 

Nu te gindi mult la "de ce"...

Gindesti bine cind gindesti la tine acum.Si nu-i judeca.Te va apasa pe tine sa le acorzi gindurile tale.Numai pe tine.

 

si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact la asta m-am gindit eu azi-noapte cind nu reuseam sa adorm si Robertel adormise linga mine...Am zis ca e timpul sa fac curatenie in capul meu..Mi-am zis ca am pierdut destul timp gindidu-ma la doi netrebnici si trebuie sa gasesc o modalitate de a privi lucrurile care sa nu ma mai afecteze in asa masura...Pina la urma drumurile noastre s-au despartit si desi poate parea demodat(si poate este_ mi-am adus aminte de un cintec a lui Dan Spataru

 

Nu m-am gindit, nu m-am gindit la despartire

Dar daca azi te-ai hotarit si vei pleca

Eu iti doresc sa ai noroc si fericire

Si uita-ma, sunt trecator prin viata ta...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...