Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ziua cea mai grea a sosit...


Recommended Posts

Subscriu si eu la ce a scris She.

 

Pana la urma,ce gasesti deplasat? Faptul ca e prea repede?! Profita, vorbeste cu el,cocheteaza daca asta te face sa te simti bine! Ai timp! 2 luni....ehe! Apoi vei vedea cand este aici. De ce nu ai merita si tu un pansament?

 

[pup]

 

http://community.webshots.com/user/delphinoi

http://community.webshots.com/user/sebilus

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu te mai gandi daca e devreme...fa doar ceea ce simti, lasa cenzura, daca simti ca iti face bine sa te vezi cu el, fa-o...daca va fi sa fie, lucrurile vor decurge de la sine...

Cauta insa in fiecare zi sa fii fericita de ceva, oricat de mic ar fi...

Meriti sa fii si tu fericita, si nu te mai gandi la cei doi nemernici! Isi vor primi ei pedeapsa, iar pentru tine va veni si ziua cand privind in urma nu vei mai simti durerea ci vei fericita ca s-a terminat si ca acum esti fericita. Va veni si fericirea![pup]

 

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004

http://community.webshots.com/user/fiquelle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Artarid="red">, analizeaza bine ce simti si fara sa-ti iei prea mari angajamente sau fara sa te astepti la ceva, lasa-ti sentimentele sa actioneze, cateodata fara sa te astepti la ceva primesti cele mai mari daruri. Suntem alaturi de tine si ne linisteste fiecare clipa de fericire pe care o traiesti, o meriti din plin.

Silvi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu la ce ti-au spus fetele. Nu e cazul sa-i porti "doliu", nici macar nu merita! Incearca sa iesi , sa petreci timp cu alta persoana si nu in ultimul rand fa-l sa crape de ciuda ca altul i-a luat locul! [zz]Asta e un deliciu!

Parerea mea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

giulia, eu nu sint de acord cu ce spui tu. Una e sa gasesti pe cineva care sa te placa si pe care sa-l placi si cu totul altceva e sa iesi cu cineva numai ca sa-l faci pe ex sa crape de ciuda.

Pe mine nu m-ar incalzi cu nimic, ba chiar as fi eu cea care sufera pina la urma.

artar daca e o treaba serioasa si va placeti cu adevarat - foarte bine. Mult succes.

Daca esti atrasa de cineva dar nu te indragostesti neaparat si crezi ca poti avea o relatie pur fizica - la fel, mult succes.

Fiecare sintem altfel. Poate e bine daca te poti descarca intr-un fel. Eu nu m-as simti in stare sa am o relatie pur fizica, dar asta e altceva.

Mi-ar fi teama si sa incep o relatie serioasa asa devreme. Mie imi place sa fie lucrurile clare si cred ca as prefera sa fiu sigura ca relatia veche s-a incheiat, ca am pus punct. Altfel nu as putea fi prezenta suta la suta, asa cum merita si omul asta care vrea sa fie ling tine. Daca a avut rabdare 12 ani mai poate sta citeva luni.

 

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...treaba e destul de delicata si de complicata in acelasi timp...

 

Fiecare dintre voi are dreptate...fiecare postare reprezinta una dintre variantele posibile ale situatiei...Pe de o parte ma simt( si sunt) nepregatita pt o noua relatie, pe de alta parte imi doresc sa fiu cu el...sincer..ambele motivatii fiind valabile(si cea sentimentala si cea sexuala...[:D]).Din pacate, nefiind pregatita si vindecata, risc sa interpretez gresit unele cuvinte, gesturi... pt ca fara sa vreau fac comparatii...si nu am dreptate de prea multe ori...

 

Situatia e destul de delicata in sensul ca trebuie sa iau o hotarire in citeva luni pt ca asa cum v-am spus intentionam sa plec din oras si daca aceasta relatie va deveni serioasa trebuie sa-mi schimb planurile...Va sta vreo 2 luni si apoi va pleca iar citeva luni bune(asa am eu bafta...sa stau si sa astept...).E destul de greu de luat o hotarire...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate tocmai pica bine plecarea lui. Deocamdata cred ca vrei sa grabesti lucrurile pentru ca stii ca va pleca. Dar daca profiti de plecarea lui sa-ti rezolvi tu problemele? Vei fi rapida si eficienta daca stii ca vrei sa fii cu el cind se intoarce.

Stiu ca e usor de spus. Daca as fi in locul tau probabil as gindi la fel. E mai usor sa vezi lucrurile dinafara si sa dai sfaturi.

Nu-l zapaci cu problemele tale. E neplacut sa vorbesti despre "fost". S-ar putea sa i se acreasca la un moment dat.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va scriu ca sa-mi iau ramas bun...Eu am deschis subiectul asta si mi se parea firesc ca in acest moment in care am luat decizia de a ma retrage de pe forum tot eu sa-l inchid...

 

Ma retrag pt ca cineva m-a recunoscut si a actionat exact cum nu trebuia, spunindu-le rudelor mele ca intentionez sa incep o relatie cu altcineva ca si cum asta ar fi o crima...Desi m-am exprimat clar ca e o persoana pe care o voi vedea peste 2 luni si vom vedea atunci ce si cum tot e prea devreme...Poate e, poate nu dar trebuia sa se limiteze la a-si spune parerea aici si atit...cred ca ar fi fost de ajuns...

 

Asa cum am mai scris a fost un risc asumat acesta de a fi recunoscuta, e ok, imi pare rau insa ca persoana respectiva mi-a creat mari probleme intr-o perioada in care imi gasisem si eu o minima alinare aceea de a fi fericita ca cuiva ii place de mine, mai ales ca aceasta a intervenit in aceste momente grele in care ma simt atit de respinsa si umilita...De asemeni, gasisem un loc in care puteam spune ce gindesc si primi raspunsuri sincere pe aceeasi baza a anonimatului...Deoarece toate astea s-au spulberat am luat decizia de a ma retrage.

 

Va multumesc frumos tuturor si va doresc o viata linistita si cit se poate de implinita!!!

 

Oana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

artar, imi pare rau ca pleci. Te-am gasit si la alte subiecte si am constatat ca gindim foarte asemanator.

Sotul tau nu te merita, ma bucur ca ai inteles asta si te rupi de el.

Deci esti un om liber, ai dreptul la fericire. Eu ti-o urez din suflet.

Sfatul meu era doar sa fii atenta si sa nu sari foarte repede intr-o noua relatie pentru ca esti vulnerabila acum. Sa o iei usurel.

Sper sa se rezolve totul cu bine. Apoi te asteptam sa te intorci la forum.

 

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...