Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ziua cea mai grea a sosit...


Recommended Posts

Oana,nu te lasa asa usor!

 

Cine te-a recunoscut si a facut acest lucru e cineva josnic si fara bun simt,fara creier,ca sa fiu mai clara. Tu stii bine ca poti schimba nick-ul si poti scrie ce vrei tu. Eu as continua sub acelasi nume si pe acelasi forum. Suntem intr-o lume libera.

 

Si de unde pana unde,rudele tale decid ca este prea devreme pt. o relatie. Ele nu sunt cu tine 24 din 24 sa stie ce faci tu seara. E o prostie din partea lor! eu sunt sigura ca mama ta te intelege! Stie ca ai nevoie de cineva care sa te aprecieze,sa-ti ridice moralul si sa te faca sa zambesti. Continua! Nu ai nici o datorie fata de nimeni!

 

Daca crezi ca va fi mai bine pt. tine in localitatea natala,intoarce-te acolo,el daca vrea poate veni acolo. Tot este plecat mai tot timpul,chimba si el de aer. Eu as schimba total de oras,in locul tau. Postuleaza peste tot,indiferent de oras. Unde oferta este mai buna,acolo mergi. Si asa rudele nu-ti sunt foarte apropiate,iar daca mama ta te ajuta aici,te poate ajuta si in alta parte,daca vrea.

 

Tu decizi pt. viata ta,nu altii! Iar daca e sa fie ceva intre tine si amicul tau,fii sigura ca va fii oriunde te-ai afla![pup][flo]

 

http://community.webshots.com/user/delphinoi

http://community.webshots.com/user/sebilus

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Io nu prea inteleg, rudele tale ce vor, sa tii doliu pt un fost sot care nu te-a meritat?!

 

Draga noastra artar, trebuie sa intelegi ca TU nu ai facut nimic rau, ca tu ai mers drept pe drumul tau, ca ai tot dreptul sa incepi o noua viata, sa-ti gasesti pe cineva care sa fie in stare sa te respecte si sa fie alaturi de tine (nu neaparat fizic). Si cu okazia asta poate intelege si "cunostinta" ta care te-a recunoscut, si-ti mai anunta inca o data familia ca ai aceste drepturi.

 

Hai fii tare si ..... nu pleca! [pup]

 

[gravi] 29+ [baietel] meu drag

Bebelica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Oana,

sint alaturi de tine in tragedia prin care treci...

M-a intristat foarte mult povestea ta . [q]

 

Din fericire, te-a inzestrat Dumnezeu cu minte ,suflet si bun simt.

Cind va veni timpul, vei gasi (n-am nici o indoiala) pe cineva care sa te merite si sa te faca fericita. [pk]

 

cu simpatie, Aprilie [flo]

 

Viata e scurta.Daca n-o putem face lunga,atunci macar s-o facem lata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc sa treci peste. Trebuie. Si eu am suferit dupa "fostul"sot. mi se parea ca nu pot trai fara el. in octombrie am divortat si te rog sa ma crezi ca nu mai simt nimic referitor la persoana lui. nici ura, nici dor, nici mila, nimic.O imensa...INDIFERENTA. Si crede-ma ca m-a chinuit destul mai ales in ultimii 2 ani de casnicie.Trebuie sa invatam sa traim fara ei(in cazul nostru, al femeilor divortate), sa nu ne mai invinovatim intotdeauna.

Fii tare!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ar imi pare rau ca nu te-am mai gasit aici cand am revenit si eu, speram sa aud vesti bune de la tine! As fi vrut sa stiu ce ai mai facut, cum s-a mai purtt cu tine si cu copilul...etc! La mine s-a si terminat, finalizat divortul si acum suntem mai bine si mai linistiti. Eu nu ma gandesc inca la o relatie, daca e sa raspund acum nu mai am nev niciodata dar nu spun asta pt ca nu stii niciodata ce iti rezerva viata! Daca tu simti ca iti e mai bine asa, decat sa suferi de singuratate (mai ales avand in vedere motivul div vostru nici nu preai ce astepta- parerea mea) fa ce crezi tu ca e cel mai bine! Iar despre pers care te-a descoperit.... rusine maxima!!!! Asa ceva nu se face niciodata! E DREPTUL TAU SA ITI EXPRIMI O PARERE ALATURI DE PRIETENI/PRIETENE SI DACA NU ESTE CAPABILA DE PRIETENIE SI INTELEGERE SA STEA DEPARTE DE NOI!!!!

 

Iti doresc tot binele din lume si tie si baietelului tau si sper sa aud vesti bune despre voi!!! Pupici!

 

Simona mamica lui [copil]Mario-Gabriel, praslea cel vesel si voinic - 22.07.2005

Poze Mario Gabrielid="green">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Simona,

 

Multumesc mult ca mi-ai purtat de grija...si celorlalte fete care au postat...Asa cum am spus, am decis sa nu mai postez decit cind imi ard efectiv degetele la un subiect sau cum e cazul tau acuma cind vad ca a trecut atita timp si nu ia uitat aceasta trista poveste..poate pt ca e atat de asemanatoare cu a ta...

 

Am terminat divortul cu bine, si partajul...Pe baiat l-a luat o singura data in parc la insistentele ei...ca sa ma calce pe mine pe nervi...In rest, o data pe saptamina cind nu e ea gaseste un motiv sa ma sune si sa-mi spuna ce mai face si o multime de alte lucruri...Nu a taiat inca cordonul ombilical...desi in februarie se insoara...

 

Despre acea varianta romantica de care am spus...lucrurile s-au precipitat si am decis sa renunt la ea..in sensul ca vorbea de casatorie,inca un copil..lucruri pt care eu nu sunt pregatita sub nici o forma..Interesant si ciudat ca toata aceasta relatie a inceput,consumat si terminat la sute de kilometrii fara macar sa apucam sa ne vedem...Am fost f entuziasmata la inceput, poate pt ca aveam nevoie de o luminita acolo..de cineva care sa-mi dea incerdere in mine ca femeie ..apoi am realizat ca totul e prea mult si prea devreme...Aveam doua variante:sa accept fiindu-mi frica ca nu am sa m ai gasesc pe cineva cu intentii serioase si sa-mi ignor sentimentele confuze sau sa aleg sa ma linistesc sa fac ceea ce simteam eu ca e bine si anume un pas inapoi..Am ales a doua varianta si decizia mea e irevocabila in ceea ce-l priveste..

 

In general, ma simt mult mai bine, nu ma mai gindesc asa de mult la ceea ce a fost, nu-mi mai fac procese de constiinta ca totul s-a intimplat sub ochii mei si eu nu am vazut...Am ajuns la concluzia fireasca ca daca nu era ea era alta si ca mi-a facut un serviciu ca a fost acum si ca nu s-ar fi intimplat asa ceva daca in casnicia mea nu ar fi fost probleme pe care desi le-am discutat nu le-am putut rezolva si numai un stimul exterior a putut fi catalizatorul intregii situatii...Iau fiecare zi asa cum vine, fara planuri de viitor in ceea ce priveste viata mea personala..In toamna ma inscriu la masterat, la anul imi voi cumpara un apartament daca totul decurge bine, incerc sa am grja de baiat cit pot, imi vad de servici si ma gindesc tot de la anul sa-mi gasesc unul mai bun..Cam astea sunt planurile mele de viitor...In rest...poate imi va oferi viata o surpriza frumoasa asa cum mi-a spus cineva drag mie si cine stie de unde va aparea ea..nu o astept ..daca va fi sa fie, f bine,daca nu..asa a fost sa fie si gata..

 

Numai bine si multa putere!

 

Oana

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana ma bucur ca in sfarsit ai dat un semn de viata si imi place sa citesc ca esti mult mai linistita , ranile cu timpul se vor vindeca , ai nevoie de noi si noi de tine sa stim ce mai faci cum esti ,asa cum ti-am mai scris vei vedea ca in curand va rasari soarele si pe strada ta si cand iti vei aduce aminte de tot ce a fost vei rade , .......

acum iti voi spune ceva dar sa nu razi de mine

el se va insura da? va fii totul bine si frumos pana intr-o zi se va satura de ea ? de ce? ca asa e viata uneori si atunci isi va aduce aminte de tine cat de bine va fost bine impreuna si atunci de abia atunci trebuie sa fii tare , viata joaca uneori asemenea jocuri ,

ma bucur ca ai planuri si vise , ITI DORESC TOT BINELE DIN LUME !

sa ne auzim de bine [pup]

 

evi , Eric 14.06.2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...