Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie fericita


Recommended Posts

Si eu pot spune ca SUNT FERICITA! La noi a fost in primul an mai greu pana ne-am acomodat, dar suntem casatoriti de aproape 8 ani si prieteni de 11 si pot spune ca inca ne simtim atrasi unul de altul, ne uitam unul dupa altul, ne trimitem mesaje. Si cand suntem singuri (mai rar se intampla), fara copii suntem ca doi porumbei. Colegii imi tot spun ca mi se citeste fericirea pe fata. Ma simt implinita aproape la maxim, ne iubim, ne respectam, avem doi copii minunati de care ne bucuram in fiecare clipa si vom mai avea un bb in septembrie (speram sa iasa bine analizele si sa nu avem probleme) de care suntem tare bucurosi. Suntem prieteni, confidenti, el este persoana cariua ii pot spune orice, nu imi este frica, ca nu ma lasa, ca nu ii convine. Asa ca ce imi pot dorii mai mult? Doar sanatate si intelegere, ca restul vin ele. Sa stiti ca si eu ma simt o norocoasa, iar sotul meu imi spune ca si el simte la fel.

Si eu ma bucur sa vad ca sunt totusi persoane fericita, intr-o lume asa gri, unde mult mai multi oameni sunt nefericiti decat fericiti.

 

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga

http://community.webshots.com/user/mcrmiki

Miha[gravi]&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ne cunoastem de 11 ani si suntem casatoriti de aproape 6 ani. Uite exact cand am scris de cati ani suntem casatoriti imi dau seama ca nu stiu cant au trecut acesti ani.Si asta pentru ca suntem fericiti.

Avem o casa, un copil si in general tot ce ne trebuie.Dar cel mai important, suntem sanatosi si noi si cei din jurul nostru.

Clar ca ne mai si ciondanim, dar asta face parte din viata. Si apoi, altfel cred ca ar fi plictisitor.

Vorbim vrute si nevrute, luam toate hotararile imreuna si ne impartim responsabilitatile. Nu ezita sa treaca la bucatarie daca eu nu am chef sau sunt obosita, coboara cele 9 etaje si de 3 ori intr0o seara daca eu vreau ceva. Ne respectam reciproc. Si ar mai fi o gramada.

 

M-am bucurat sa gasesc subiectul si sa citesc si povesti fericite. Viata e scurta si grea.Sa luam tot ce-i mai bun de la ea, si sa ne bucuram de fiecare clipa traita.

 

Iubiti-va la fel de mult in continuare.

 

[pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sã te inseli, decât sa fii pesimist si sã ai dreptateid="red">id="size1">id="Comic Sans MS">

 

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)id="Script MT Bold">id="size4">id="blue">

 

Avem si POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si_bv, multumesc!

Fetelor, ce bine imi pare ca vad si oameni fericiti, mai ales aici, la sectiunea asta (In unul sau in doi...), unde e atata durere!

Felicitari, sa o tineti tot asa si sa citim despre cat mai multe cupluri la acest subiect! Multa fericire!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt fericita! Am un sot de milioane, chiar sora mamei mele mi-a spus ca se gaseste pe lumea asta unul intr-un milion ca sotul meu. Este super calm, tandru, bun la inima, am toata libertatea din lume (pot sa ies cu prietenele mele oricand vreau, uneori pana la 5 dimineata cand ne ducem in club). Chiar si atunci cand fac vreo boacana, zambeste amuzat in loc sa se supere [:)]

Ma iubeste... Si prin tot ce face si ce zice imi demonstreaza asta. La anul cand sper sa avem si noi un bebeu, fericirea noastra va fi completa! Si-l iubesc atat de mult!!!

 

 

Mello motanelul iubitid="Georgia">

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,sa fiti mereu fericite,sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata,sa fiti optimiste si sa nu cedati in fata greutatilor.

Rugati-va mereu pt. sotii si copiii vostri!

Multa sanatate si casnicii cat mai durabile si cat mai fericite sa aveti.

 

DANA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie fericirea in ceva imi da o stare de calm. Pur si simplu o floare fumoasa o las in gradina mea personala acolo unde-i e locul. N-o tai, n-o pun in vaza sa o vada toti si sa ma mandresc cu ea. Si nici nu o compar cu a vecinului.... ca o cresc pentru mine, nu-s horticultor...

 

O floare frumoasa e si meritul meu ca am sadit, ingrijit, iubit ... dar s-al intamplarii ca n-a venit grindina cand isi desfacea petalele si eu gateam, ca n-a venit o cartita sa o sape....

 

Eu as iesi-n lumina numai cand floarea mea ar fi trista...cand n-as sti ce sa mai fac sa-si regaseasca ce o facea speciala pentru mine.

 

 


eibi si ceata de pitigoi

(22.07.2003),(19.06.2005)

ei bi the Extra-Bramburici!!

ei bi, ei bi. B! good. ei bi go home!id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Lauraa
quote:Originally posted by michelle7

- ca imi lasa masina chiar daca e prea frig pt motocicleta doar pt ca m-am indispus ca am ramas fara picioare


id="quote">id="quote">[?][?][?]Mama de [copil]Lara Celine id="red">
id="quote">id="quote">ce nu intelegi? metafora? fara picioare ca nu am chef sa merg pe jos deci masina "e" picioarele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by SunSmile

Frumos subiect!Raspunsul simplu e DA! Sunt fericita pentru ca ma face asa zi de zi! Sunt fericita cand ma alearga prin casa, cand adormim imbratisati, cand ne trezim si ne privim minute in sir, cand ma suna de 12 ori pe zi, cand sufletul imi arde de dorul lui in timpul zilei, cand stam seara ore bune si vorbim cate-n luna si in stele, sunt fericita ca e un om integru, talentat, muncitor, protectiv si extrem de tandru.Sunt fericita pentru ca el e fericit! Sunt fericita ca am avut sansa sa ne intalnim si sa ne descoperim! Si pentru asta multumesc zilnic!Sunt fericita!La bine si la greu, STEid="red">AUAid="blue"> - Campioana sufletului meu!!![steaua]


id="quote">id="quote">mandretze frumoasa si prietenoasa! aici te-am gasit?????????? ce faci? scrii lumii cat suntetzi de frumoshi si de iubitori, de atenzti si de afectuosi? da, fetelor, asa este! sunulica asta a nostra e fericita si multumita si are parte de o viata de scris articole about, nu alta!sunt convinsa ca asa ac ea suntem muuuuuuuulte pe aici!sun, ai vazut ce pereche dragalasha sunt simona si marius? (si bv)....si sunt casatoritzi ca si noi doua , tot anul trecut. am gasit-o al mirese de 2005. te barfim, simona! glumesc ...la partea cu barfitu`. suntetzi frumoshi tare!!!!!!!!!!!!!va doresc copii minunanti si sanatosi voua si gashtii dc ![grup]!!si tie ,elise! sa auzim curand ca esti cu embrion la purtator![bb]weekend placut tuturor si sa fim mereu fericite si implinite! pupici[flo][pup][pup][pup]p.s simona, ce verighete frumoase avetzi!!!!!!!!!!! mai avem ceva comun: am fost cam pe acelasi traseu in luna de miere, bag de seama.roxi [floare3]foto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...