Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce mai ramane dupa 10 ani ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Anul asta facem si noi noua ani de casnicie, dar mi se pare ca se schimba nitel situatia. De fapt barbatii se schimba, mai ales dupa ce apare si un copil.id="teal">

 

Don't talk unless you can improve the silence!id="orange">

 

Mamiid="red">id="size4"> [indecis] & minunea meaid="orange">id="size4"> [ispita] ( mai 2004)id="green">id="size4"> [RO]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem aproape 10 ani de casnicie. Ce mai ramane? Pot sa-ti spun, ca multe sentimente se accentueaza, iar altele se aplatizeaza!

De exemplu, acum nu mai simt celebrii fluturasi in stomac, atunci cand il vad; dar imi este foarte clar ca, dragostea, respectul, increderea, sunt mult mai puternice ca la inceput!

Si obisnuinta, bineinteles! de multe ori ma ingrozesc cand imi dau seama ca sunt aproape dependenta de el; el m-a facut asa; el a fost stalpul care a sustinut familia, care a rezolvat problemele (si pe care le rezolva in continuare). Asta nu inseamna, ca daca nu ar mai merge vreodata casnicia noastra, eu nu as fi in stare sa ma descurc singura!

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu recunosc ca universul meu se cam clatina. Ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare zi pentru minunea mea de pui, dar vad ca cei ce zic ca un copil poate destrama o casnicie au dreptate. De fapt nu copilul in sine, ca el e un ingeras nevinovat, ci toate schimbarile pe care aparitia lui le aduce in viata familiei. Si nu toate sunt usor de suportat. Vad cu sufletul facut tzandari ca cererile/nevoile mele sunt prea mari pentru cel ce pana ieri era sufletul meu pereche. Azi simt ca era doar ca nu mai e decat tatal copilului meu.

Ma simt o proasta si o tembela pentru toate lacrimile pe care nu le pot opri si pentru dependenta sufleteasca pe care am avut-o fata de el. Aku sunt in sevraj - criza 1 pentru eliminarea dependentei. Bleach e nasoala rau si ma simt si mai tembela

 

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by michelle7

motiv pt care decretez ca tu nu practice what you preach[:D]. eu daca barbatu-mio dispare ( nu ca nu l-as iubii, doamne fereste) universul meu s-ar restrange dar stii cum ???? CA UN RESORT [zz]


id="quote">id="quote">asha, bun, la mine am lamurit-o, sint descoperita.[:D]da' la tine care-s celelalte 2 pcte. de sprijin?Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ksorana, am depasit cifra asta, dar am preferat sa pun una rotunda. Anul asta sunt 13 ani de cand credeam ca mi-am gasit sufletul pereche.

Dar iti doresc din tot sufletul sa depasesti cifra si mai ales s-o depasesti intr-o casnicie fericita.

 

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...