Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce mai ramane dupa 10 ani ?


Recommended Posts

La noi sunt 11 ani de casnicie si aproape 16 ani de cand ne cunoastem. Au fost dificultati, dar pot sa spun ca daca rezisti si reusesti sa treci peste ele, cinci ani mai tarziu viata ta va arata mai bine. Mai ales cand e vorba de dificultatile datorate aparitiei unui copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Noi tocmai am facut 10 ani in martie anul acesta![il]

Desi eram amindoi tineri cind ne-am luat(eu 20 el 22 de ani)se pare ca nu am avut asa mari probleme la care nu am gasit rezolvare.

Dupa nasterea primului copil am avut mai putin timp pentru noi doi dar asta o stiam dinainte asa ca nu a afectat relatia noastra.

Acum pasiunea inceputurilor s-a transformat intr-o dragoste mai adinca si suntem in acelasi timp cei mai buni prieteni unul pentru celalat.A fost intotdeauna un sprijin in momentele grele si am incercat sa ma comport la fel.

 

Trebuie sa fim constienti ca niciodata nu vom intilni persoana care ni se potriveste "perfect".Arta convietuirii in 2 impune compromisuri dar aduce si compensatii.

E normal sa simtim uneori ca nu mai este ca la inceput,insa e bine de stiut ca dragostea are "anotimpuri".

Poate daca ati discuta si incerca sa spuneti cu sinceritate unul altuia ce simtiti,veti gasi o modalitate de a imbunatati situatia.

 

Noi am invatat impreuna ca trebuie sa depunem niste eforturi mici din cind in cind pentru a mentine armonia dorita in relatia noastra.

 

numai bineid="Arial">

 

Marianaid="purple">

mama Monicai(1998)[zana]id="red"> a lui Matei(2001)[testoasa]id="blue"> si a lui Markus(2006)[bebic]id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce mai ramane dupa 10 ani,dar dupa 5 ani de convietuire momentan iti pot spune ca a ramas doar puiul meu Alex,o firma si cateva amintiri...[bang][bang] Straini suntem de multa vreme,inca mai sper la mai bine,dar cred ca sper degeaba ca zic asa....[bang]

 

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise
quote:Originally posted by michelle7

motiv pt care decretez ca tu nu practice what you preach[:D]. eu daca barbatu-mio dispare ( nu ca nu l-as iubii, doamne fereste) universul meu s-ar restrange dar stii cum ???? CA UN RESORT [zz]


id="quote">id="quote">asha, bun, la mine am lamurit-o, sint descoperita.[:D]da' la tine care-s celelalte 2 pcte. de sprijin?Elise
id="quote">id="quote">ok. hai sa o luam pe rand. daca barbatu-mio dispare in ceata o sa sufar evident dar o sa-mi revin pt ca1. nu cred in suflet pereche. il iubesc, dar am iubit si inainte de el si garantat as putea iubi dupa el pt ca sufletul meu vibreaza inca. (cred ca doar sufletele anchilozate nu mai pot iubi)2. in afara de lumea reala mai am si o lume interioara unde nu se poate atinge NIMENI de mine3. am prieteni pe care nu-i pierd daca-l pierd pe el4 . am o meserie cu care nu mor de foame si nu mi-e frica sa incep ceva nou asa ca nu ma leaga banii de el5. am niste parinti extraordinari si daca ma ajuta Dumnezeu o sa-i mai am vreo 20-30 de ani de-acum incolo6. inca nu-s de dat jos din pat asa ca pot oricand sa-mi gasesc alt barbat la randul lui de nedat jos din pat [:D]7. si ce e mai important . NU MI-E FRICA SA RAMAN SINGURA .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelleid="red">, esti mortala cu datu' tau jos din pat....[:D]

Eu nu consider asta un punct de sprijin.

In fond, orice femeie, indiferent cum arata, gaseste un corespondent masculin care sa o tolereze pe perna.

Deci asta n-ar fi o problema, oricum.

Dar nici o mare realizare.

 

Altfel, si joburi se gasesc, si dak n-ai prieteni poti sa-ti faci - sint planuri diferite, o pierdere nu se compenseaza cu alte aspecte care ramin normale.

 

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In fond, orice femeie, indiferent cum arata, gaseste un corespondent masculin care sa o tolereze pe perna

 

da numai ca daca esti inteligenta si sensibila dar esti un munte de femeie s-ar putea sa fii profund nefericita cand numai dubiosi se apropie de tine.( ca am observat ca barbatii rar accepta o femeie inferioara dpdv fizic). Totusi In america nu e o problema pt ca aici daca esti grasa( peste 100 de kile), cu fata roz de luna plina si parul blond iti gasesti fara probleme un negru frumos, plin de muschi si f[xinpat]cios.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by michelle7

Totusi In america nu e o problema pt ca aici daca esti grasa( peste 100 de kile), cu fata roz de luna plina si parul blond iti gasesti fara probleme un negru frumos, plin de muschi si f[xinpat]cios.


id="quote">id="quote">

 

offtopic: sper ca logica asta sa nu se aplice si invers, ca eu sint slaba, bruneta si cu fizionomie ovala... mi s-a mai dus [}:)] un potential punct de sprijin in cazu' asta..... [:D]id="size1">

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai inseamna ca tu daca vii aici poti sa te mariti cu un multi -milionar caucazian cu ochii verzi si probabil mai tanar ca tine. te face ala un trophy wife de n-ai vazut. asta daca nu pui 50 de kile, te vopsesti blonda si intretii un negru frumos care are un mic defect - nu vrea sa munceasca

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:pai inseamna ca tu daca vii aici poti sa te mariti cu un multi -milionar caucazian cu ochii verzi si probabil mai tanar ca tine. te face ala un trophy wife de n-ai vazut. asta daca nu pui 50 de kile, te vopsesti blonda si intretii un negru frumos care are un mic defect - nu vrea sa munceasca
id="quote">id="quote">

 

bun.

varianta 1 mi se pare fair.

d'aia mai negri si care nu vor sa munceasca e plin si pe aici, nu ma tenteaza. Nu sint blonda![:D]

 

deci, daca raman fara caucazianu' meu, ma imbarc si vin acolo la tine, ma fac trophy wife. [vampa]

Nu prea-mi plac mie barbatii mai tineri, vedem cum rezolvam.

Si aia cu okii verzi sint alunecosi...stiu eu ce stiu.... id="size1">[:p]

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai cu cat e mai in varsta cu atat e mai usor de gasit. vroiam sa zic ca e usor sa gasesti chiar si unul mai tanar . Oricum in California te scoti ca semeni cu hispanicele asa ca esti pe gustul lor. si mai ai si avantajul ca nu esti mica si rotunda ca ele.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...