Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Momente de cumpana/criza


Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pentru mine cel mai greu moment si cel mai mult stres acumulat in viata mea a fost in primul an de casatorie.Eu romanca el korean traind in japonia.inainte de a ma casatori ma gandeam ca o sa fie greu din cauza conceptiilor diferite dar nu mi-am putut imagina ca o sa se transforme totul in iad asta chiat datorita conceptiilor de aici ,stilul foarte diferit de viata,nu era zi sa nu ne certam eu spuneam ca este rece ,sa fie mai dragastos cu mine ,mai dulce nimik ,venea de la munca mancarea gata facuta bericioaica si la tv apoi se culca si a doua zi la fel in plus mai si mintea ca mai are ceva de munca si trecea pe la pachinko sa mai joace si el ceva [bang]si eu ca proasta stateam si il asteptam ,nu prieteni ,nu familie pur si simplu inebuneam mai rau ca la puscarie, vreau sa spun ca am vrut sa divortez de atatea ori dar ceva m-a tinut si mi-a dat putere sa infrunt totul , sa nu mai zic de soacra care este o scorpie ,credea ca am sa plec capul la ce zice ea ,in fine acum sunt bine i-am explicat sotului meu ca fara comunicare suntem morti si nu v-a merge nimik ,incet incet s-a dat pe brazda cum s-ar zice si eu am inceput sa il inteleg din anumite puncte de vedere ,ma bucur ca s-a schimbat enorm, este omul pe care mi-l doresc ,nu credeam ca am sa reuses sa ajung in stadiul de normal[:D]Sunt multe de povestit dar in mare cam asta este .va pupic si sa auzim numai de bine

 

lidia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu moment din viata noastra de cuplu a fost cand sotul meu s-a certat urat de tot cu mama mea pe fondul unor tensiuni acumulate reciproc. Au gresit amandoi, amadoi aveau dreptate din punctul fiecaruia de vedere. Eu am fost oarecum la mijloc. Nu dadeam dreptate niciunuia dar totodata la amandoi. [bang] A fost groaznic. Mult timp nici nu au vorbit unul cu altul. Ma duceam singura la ea. Dar incet, incet a trecut. De dragul meu a mai lasat unul, am mai lasat celalalt si acum e totul OK. Am plans si m-am consumat foarte mult.

Alte momente dificile au fost la inceputul casatoriei dar ne priveau pe noi doi. Erau chestii de acomodare la viata de cuplu, dar care nu ne-au pus in pericol relatia.

 

Criss[mamica]si Andrada [zana](12.09.2002)

‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

[foto] la http://photos.yahoo.com/criss80serg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine mai sunt cateva zile si se implineste exact un an din cel mai greu moment al vietii mele. Atat de greu incat nu pot nici acum s vorbesc despre el, si nici nu voi putea vreodata.

Am trecut foarte greu peste acest moment, dar si foarte repede. Eu sunt balanta si consider ca agonia lunga e moarte sigura. Daca n-as fi avut urgent un feed back care sa ma multumeasca din partea persoanei care m-a dus in situatia respectiva, nu ezitam nici o secunda, plecam din tara fara sa ma uit in urma.

Sper ca niciodata sa nu fie nevoie sa mai trec prin asa ceva, si nu doresc nimanui ceva asemanator.

Am ramas de atunci cu convingerea ca noua, tuturor, ni se poate intampla orice, putem trai orice, oricat de nauciti am fi, oricat ne-am minuna si am spune "Eu? N-as fi crezut niciodata!"

Si am mai ramas cu o convingere si mi-o repet in fiecare zi: pe mine nu ma darama nimic! Si la fel ar trebui sa gandeasca orice om care ajunge in situatii de impas. Si sa nu se lase nimeni umilit.

Si ca sa nu credeti cine stie ce, va spun numai ca nici nu m-a inselat sotul (din cate stiu eu), si este perfect straight.

 

 

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mica, Eliza mijlocie, Eliza mai mare

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...