Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SALAJENCE ( p.21 )


Recommended Posts

Dormiti toate, somn usor! Mai, am vazut ca discutati mai inainte despre doctori si probleme ginecologice, si mi-am adus aminte ceva.Sa va zic si voua.Azi vara, cind am fost in Ro, m-am dus la Zalau la cabinetul particular al unui doctor (obstetrica-ginecologie), cu intentia sa imi faca un consult de rutina, dar si un PAP test, nu mai facusem niciodata.Si, dupa ce intr-un minut s-a uitat la ecograf si a zis ca sint ok, m-a examinat si pe masa, a zis ca sint ok, pot face si a doua zi copii, si ca...daca nu mi-am facut testul PAP pina acum...NICI NU TREBUIE FACUT!!! Si nu mi l-a facut. E drept, nici eu nu am insistat...oricum o sa trebuiasca sa incep sa imi fac aici, curind (o data pe an, sau oricit de "periodic" se cere). Dar...ma gindeam...chiar asa sa fie??? Eu stiu ca daca aici mergi la un medic si ii zici ca la 30 si de ani nu ai f acut in viata ta testul asta...da ochii peste cap si nu ii vine sa creada.Ignoranta, ca la noi! (si ne mai miram de batrinii nostri ca nu se duc la medic cind ii doare, numai cind nu mai pot rabda!)N-am ce face, trebuie sa recunosc ca asa am fost si eu...daca nu mi-a vorbit nimeni despre asta, nici singura nu m-am documentat... Mai pot sa ma iau, oare, dupa spusele acelui medic???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 302
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare ... la gzne totul a fost ok , detaliile mai tarziu ca am tare mult de lucru la servici dupa lipsa de 2 saptamani aproape . Paula inca tuseste , analiyele de munitate si alergie sunt foarte rele , ins chimb la Adreea e un pic mai bine ... trebuie sa ne gandim serios ce vom face cu ele , sper sa dera reyultatele tratamentele hmeopate primite din Cluj . Mai vin .. da' mai tarziu numai ... de acasa ... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/album?.dir=/60b5re2"]vacanta in Grecia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la majoritate si noapte buna la Cami [:D] Aseara incepea Luca sa plinga de plictiseala, asa k am mers la o vecina si s-a jucat cu copiii ei...M-am ales si cu un sac de haine si incaltzaminte...[:D] BIANCA-daca-i scrii la Mosu sa-mi aduca ceva, vezi poate rezolvi de un tiranozaur sau un sarpe cu clopotzei...Asa ar merita sa merg la so_acra sa le eliberez... CAMI-bine zici cu medicii nostri...Nici eu nu mi-am facut testul, dar o sa-l fac la urmatorul control de specialitate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare salajence! ioana ce modesta esti.si io care credeam ca astepti cu totul altceva de la mosu.[:D] adriana sanatate fetelor.mai , acuma trebuie sa ai rabdare cu Paula ca la cate tr a facut nu-si poate revenii un doi.si sfatul meu nu o mai duce pana la anu la cresa[ca o poti duce la camin si altfel e acolo , zic eu]. cami nu te mira.cam asa sunt toti medicii din zalau, indiferent de specializarea care o au.suna dureros da asa e.uite eu am patit o faza urata la stoma.mi-am facut dantura la un dr renumit cica, si la scurt timp am mers sa-i arat ca-mi tot cade lucrerea si ca-mi pica plombele si ce sa fac? la care dr : singura solutie e proteza.pai stai nene ca io am dinti in gura si vreau sa-i mai folosesc.plus ca am zis ca nu mi-a dat nicio garantie ca macar un an doi nu am probleme.la car dr : da ce DOAMNE DOAMNE iti da garantie cand te nasti?[alcool].no, si uite asa am luat calea CLUJULUI , de s-au crucit dr de acolo ce mi-a putut face in gura.ziceau ca nici extractiile nu le-a facut cum trebuie.no si acu is programata la impant dentar , da tot aman ca mi-e frica si mi-e frica si mi-e frica de moooorrrrrrrr. PS eu aseara la 22 eram la peco cu matei.asta mic s-a trezit la 19,30 si se cam plictiseste in casa.asa ca seara dam o raita in artima si apoi la peco, mno ce sa face?ite si acuma inca doarme, da daca se trezeste tarziu nu-l mai bag la somnicul de amiaz . va tzuc si mai vin....... Bianca - soacra cu DOUA nurori[bang]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta]a aparut broscutza[majoreta] Fetelor am o imprimanta Lexmar Z36.nu mai am nevoie de ea.daca stiti cine o vrea o dau cu placere.are o hiba nu mai am cartul pt tus negru.e functionala si e noua.adica am folosit-o doar pana am golit cartusul. Bianca - soacra cu DOUA nurori[bang]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hehe, aveti broscute naravase? Si mie imi plac dar numai de departe. In Bucuresti la o naspa de hotel a vazut si cristina broscute, toata ziua vroia la ele, acum e cu nasu' pe sus dupa pasaricile lu' tat'su, s-a invatat sa-l priveasca dimineata cand le hraneste si cand le aude cantand se opreste, ridica degetul si zice "piu, piu" [:D] Am vrut sa scriu mai multe dar tre sa fug. Va puuup. [url="http://photos.yahoo.com/for2nity"]eu si printesa mea Alexia Cristina (6.11.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca va spun mai tz. ce bayuri am .... deci gyne mi-a spus ca sunt dereglari hormonale , exact ca si endocrinoloaga de la CJ , adica din cauza ca am luat mult timp antibaby si obligatoriu trebuie scoase . Acum ca sa revina la normal c. mi-a dat altfel de anti si speram in 2 luni sa intru in normal , apoi sa pot sa-mi pun un sterilet . Daca aveti timp treceti pe la Mag. Copiilor ca a primit marfa si e super . Daca aveti nevoie de hainutze pt. copilashi mai groase gasiti tare multe . Noi am fost aseara si de abia ne-am putut hotara ce sa-i aleg Paulei , atatea modele erau . Ei na ... ca de data asta erau modele frumoase si multe si pt. baieti ( asta am spus-o pt. cele care sar rpd in sus si zic ca bineinteles ca pt. fete gasim mai multe decat pt. baieti [:D] ) ... Va doresc noapte buna tuturor !!! [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/my_photos"]albumele noastre [/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_ciotlaus/album?.dir=/60b5re2"]vacanta in Grecia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...