Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mincinuna sau teama de a nu rani?


Recommended Posts

povestea ta am trait-o si eu . eram impreuna de 4 ani cand ,la el acasa ,m-am intalnit cu cealalta.el a trimis-o acasa ,eu am ramas ,mi-a spus ca-i pare rau si ca termina cu ea( erau impreuna de cateva luni [bang]).evident nu a terminat. mie imi spunea ca nu poate sa o rupa cu ea brusc ,ca sa nu sufere.ok! am suferit si am plans ( niciodata de fata cu el ,ca sunt tare a dracu') tare mult ,dar dupa 2 luni de tergiversari mi-am dat seama ca eu nu merit asa ceva si i-am spus adio. nu trebuie sa mai spun ca a plans si s-a rugat de mine sa nu ne despartim ,ca el ma iubeste si bla ,bla ,bla. nu l-am ascultat si imediat l-am cunoscut pe sotul meu si acum suntem de 12 ani impreuna ,avem o fetita si suntem tare fericiti.

el este casatorit cu aceea fata si au 2 copii.

Silvia ,parerea mea este sa pleci si nici macar sa nu intorci capul . nu cred ca meriti tratamentul acesta. capul sus si rupe lanturile!

 

 

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

 

Dana

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sa presupunem ca renunta la tinerica si te alege pe tine...forever...dupa spusele lui.

Cum ai putea sa traiesti alaturi de el fara sa te gandesti ca daca a facut-o odata n-o va mai face inca o data si inca o data stiind ca la fiecare "greseala" iti va gasi umarul sa planga si sufletul deschis sa il primeasca?

Eu l-as accepta ca prieten, daca acest sentiment este pe undeva, si as incerca sa-mi gasesc linstea si fericirea in alta parte.

E greu dar...nu imposibil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt un asemenea mincinos: Tai-Pa-si-La revedere! cât se poate de repede! Nu merita nimic altceva! Schimba-ti nr de telef, adresa de e-mail si nu-i mai raspunde NICIODATA la usa! Vezi-ti de viata ta pâna nu este prea târziu... n-ai ce astepta pâna la "calendele grecesti"! Respecta-te si iubeste-te pe tine însati si nu da voie NIMANUI sa se joace cu viata ta! Timpul este cel mai pretios lucru pe care-l posedam si totusi îl pierdem cu atâta usurinta... Gaseste-ti pe cineva alaturi care sa-ti merite dragostea si statornicia! Multa bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incerci o conditionare: ori ea, ori eu.

 

[dual]

 

Cu termene si decizii drastice. Spui ca te cauta, daca nu ai vrea sa te gaseasca si mai ales daca n-ai fi abordabila ... nu cred ca s-ar mai juca asa.

 

Cit vrei sa te mai chinui asa?

 

 

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manipulare si minciuna pe fata.

Naivitate din partea ta.

 

Nu i-a pasat ca te raneste pe tine, dupa 4 ani, cand te-a lasat pentru alta si ii pasa ca o raneste pe ea, dupa un an de relatie? Povesti.

 

Eu i-as spune la revedere pentru totdeauna. Sincer.

 

I plan on living forever. So far, so good id="size4">id="Courier New">id="teal">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io in locu' tau (bine ca nu sunt) as avea o discutie amicala, fara ura si resentimente cu cealalta fata, undeva, la o apa plata cu lamaie, si as informa-o de toate demersurile stimatului domn. Macar sa stie ce tine la usa. Oricum, i-as taia macaroana si lui, da' scurt, scurt de tot.

Asta va joaca pe degete, ca vede ca-i merge, si am si senzatia ca-i place al dracului. Senzatia aia de putere, stii, de control - "ma iubeste fomeile, si e moarte dupe mine, sa-mi bag pendula..."

Zau, revino-ti si da-l naibii de loser, numa daca treci strada gasesti 5 ca el.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cred ca este tipul de barbat caruia ii place sa stea pe doua scaune! Si in plus mai face si pe victima! Saracul cat ii este de greu si in ce situatie complicata se gaseste. Intre timp tu iti pierzi tipul tot asteptandu-l si te si compromiti in fata altor barbati... Deci sa se hotarasca nu sa tina doua in sah!

Diego

 

Diego

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E greu , mai ales ca tu inca il iubesti.

Dar cred ca e o persoana egoista .Te-a facut sa suferi , atata timp si acum vine cu povesti de genul ...

Daca chiar era atat de bine intentionat de ce nu a venit sa-ti zica ca pur si simplu pe tine te vrea si a terminat cu X.Dupa inca un an mai are nevoie de timp???

Pai ia gandeste-te cum ai suferit acum un an ...

Cea cu acre inca este acum va suferi si ea ... El bine , merci ,se distreaza ...dar ti-ai pus intrebarea daca mai poti suporta un astfel de soc??'

E tare greu , stiu , dar iti spun asta pentru ca e mult mai greu sa mai fi si casatorita si cu un copil ...

Gandeste-te bine .

La urma , urmei , tu stii cel mai bine ce este de facut...noi doar vedem cva din afara.

Intelepciune si putere iti doresc.

pupici

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...