Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, impreuna (48)!


Recommended Posts

Fetelor pe cat am spus eu ca Maya nu mai mananca cum trebuie pe atat mi-a mancat acum seara. I-am facut pt prima oara cereale Orez si Porumb de la Milubrai,dupa baita binenteles si cum spuneam i-am facut 150 de cereale la papat pe tot.Dupa ce a terminat am incercat sa-i scot sticla din gurita crezand ca doarme dar... TEAPA,s-a trezit si asa de tare a inceput sa planga ca nu mai avea aer. Ii era foame,i-am facut inca odata 150 de cereale crezand ca nu mai papa decat putin si adoarme,dar ea...nimic. A mancat si sticla asta dupa care a adormit lemn,pot sa fac ce vreau cu ea nici nu misca.Mie mi sa nu fi exagerat cu cerealele din prima dar ce sa fac a vrut sa pape pana ce s-a saturat. Nu vi se pare ca a mancat prea mult?[grasa] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ceau fetele, Dana sa sti ca un Ungaria preturile sunt ca si la noi, doar este mai ieftin ce gaseti la oferta, de ex. noi am luat foarte ieftin pulpa dezosata de curcan, pule de pui intregi, si pieptul de curcan dezosat era ieftin, aripi de pui ieftine. Cascavalul ( Pannonia sajt ) este ieftin la Cora cam 21,4 RON/ kg, etc.......... I-am luat la Robert o geaca de iarna foaret graoasa era la oferta aprox 68 RON, stiu ca este si la noi la pretul asta dar nu asa de faina, maica-mea si-a luat o pereche de pantofi mai comozi interior exterior piele de la Leonardo - Szeged cu aprox. 65 RON tot la oferta. Magazinul Leonardo este in incinta unui Mall mai mic in Szged se cheama Plazza. Daca mai vrei sa stii ceva inteaba si iti scriu. Laura cum ti-au mai zis si fetele si la mine atrecut putin timp de cind Robert a fost asa de mic si nu mai imi amintesx foarte bine multe chestii. Dar imi amintesc ca eu am inceput cu cuculetul de morcovi pe la 4 luni ( eu am alaptat pina la 5 luni) dr.lui robert mi-a zis cu cit mai tirziu cu atitr mai bine mai ales daca alaptez. Eu nu prea ma avut probleme cu el cu mincare ca minca foarte bine cum spui si tu. A fost un copil cuminte cind a fost asa de mic nu prea plingea numai pina pe la 3 luni cind mai avea colici. Eu cu cerealele am inceput mult mai tirziu. Kati da ai drepatate ne plimbam dar vreau sa iti spun ca sa mergi cu Robert la cumparaturi dintr-un magazin in altul a fost o adevarata aventura. Non stop am fost nervosi noi ca el nu a mai vut rabdare. Oricum daca mai mergem el va ramine acasa cu una dintre bunicute. Da cu patinoarul prins gust Robert si s-ar duce zilnic, am vrut si ieri sa mergem dar nu am apucat asa ca am zis ca mergem azi dar dupa cum vezi afara ploua . va doresc spor la treburi Diana si [url="http://community.webshots.com/user/zoltan_robert"]Robert[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA DIMINEATA! Toata lumea face [nani][nani] ? Va spun eu ce am patit cu Maya,dupa ce mi-a mancat cerealele aseara,a dormit de aseara de la 10 pana acum dimineata la 9. Sora-mea mi-a spus aseara dupa ce i-am dat la [grasa] sa pape,ca-i maresc stomacul daca-i mai dau asa. Dar ce sa fac daca ii era fomica,s-o tin flamanda? Ma duc sa beau [cafea] si mai vorbim. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, Timisoara! Ce faceti, dragelor? Laura, da-i sa pape atat cat vrea. Si Ines manca cereale la greu. Vezi, daca e satula, iti doarme mai bine. Eu m-am uitat in caietul meu, si pe la varsta lui Maya, ii dadeam asa: Dimineata lapte praf, apoi la pranz, supa crema cu biberonul, apoi dupa masa, mar ras, sau branza cu banana, seara, cereale. Intre mese,ceai si sucuri de fructe. Si fa-i supa aia ca lumea, cu de toate, morcov, ardei, cartof, rosie, patrunjel, poti pune sa fiarba in ea si carnita de pui, si pasezi legumele cu blenderul, pui putina zeama, si faci supa crema. Danitin, ok, cu colega, ai nr. meu de mobil? Daca da, da-i numarul si sa ma sune, sa stabilim o intalnire, sa o vad, sa-mi notez in agenda, ca deja am programari pentru vara , la nunti. Fetele, m-am gandit, sa facem intalnirea, in data de 16 febr. intr-o vineri, pe la 18-19, ce ziceti? Va pup pe toate, revin mai tarziu... DORIS si[comoara]INES [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, hai ca m-ai binedispus de dimineata cu pul(p)e de pui intregi cumparate in Ungaria[:-)))] Laura, eu nu ma bag la sfaturi legate de mancare ca al meu pitic a fost si e in continuare la greva foamei. Ana, pe strada principala se baga canalizare si circulatie e deviata pe strada cu gradinita. Sunt si multi parinti care vin sa-si ia copii de la scoala si probabil de aceea e mare aglomeratie. Sper ca ti-ai gasit masina in regula ieri! Doris, pentru mine e bine vineri in 16. Va pup in gasca Silvana si Bubu Paul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris daca i-am dat ieri jumatate de mar cu un biscuite mai pot sa-i dau si azi la pranz? Ca nu pot sa-i incep alt fruct,abia de luni am inceput cu marul si am inteles ca in aceeasi sapt nu ai voie sa-i dai 2 fructe. Iar supa de zarzavat sa i-o dau de saptamana viitoare? Ce greu e cand esti incepatoare in ale bb-ilor![bang] Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor.... Ma bucur sa citesc ca sunteti bine... Kati...nu-ti mai vezi capul de treburi...Bine ca micutii tai sunt sanatosi,ca Krisztina si-a revenit la programul de somnic si Robi nu are nik la picioruse... Silvana...asa ma gandeam si eu,cu aglomeratia aia...era in regula masina,in schimb abia am recunoscut-o ca era sub o tona de praf,nu se vede in interiorul masinii,pe geamuri,ca atata praf era pe ea... Doris,cred ca e ok data de intalneala...sa o mai anunti in apropiere de intalneala,ca tu sti ca-s batranica si uit repede...ce sa fac?Ma lasa neuronii.. Laura....eu cred ca atat timp cat tu simti ca ceea ce faci pentru printesa e bine si ai sentimentul de liniste sufleteasca,zic sa nu te framanti prea tare.Daca tu crezi ca micuta nu e satula da-i sa pape,cand se va satura se va orpi din papalit...Da o googalire pe net si vezi ce mai zice si p-acolo...despre alimentatia bebeilor si alte cele...Sa fiti sanatoase amandoua! Dragelor....sa auzim de bine si vorbim! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url] si [url="http://rides.webshots.com/album/555798257CyAVzE"]Ea e TOYO...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao fetelor! Ana vezi ca-s la consultatie! Mihi ce mai faci? Da un semn, cat de mic, ca incep sa ma ingrijorez! Gabi, si tu? Scoate capul din hartoage ca vreau consultatie cu ceaiul!!! Doris, poti sa-mi dai numarul pe PM sau mail, ca nu-l mai gasesc. Fata vrea sa-i spui macar asa, ce gen de freza ii recomanzi, asta daca nu ai timp chiar tu sa te ocupi de ea. Imi pare rau de ea si vreau sa o ajut ca atat se chiuie cu organizarea, mai ales ca viitorul sot nu e in oras si face tot singura. Intalneala pare ok sper ca la noul job sa nu am surprize ca la asta... Laura, regula de aur e nu te stresa!Stiu ce vorbesc, eu vroiam sa o hranesc ca la carte, o cantaream dupa fiecare masa si faceam cu nervii daca nu lua in greutate cat zicea in manual si ... ce folos. Ca Spiridusul tot cum vroia ea balota, nu respecta nimic, etc. Pai cereale nu a mancat nici picata cu ceara, pana la urma am ajuns la gris cu lapte chit ca citisem ca asta ar manca calciul din organism. Nici branza lactica, nici piure de banana, offf a fost un chin...si acum cand ma uit la pozele de atunci imi dau seama ce rotunjoara era. Da, si eu subscriu la ce zic fetele in legatura cu supa, baga toate legumele, ca nu se intampla nimic si macar are ceva gust. Silva cu stai cu pregatirile? Da inlociutoarea cand iti vine? (glumesc) Apoi la mine ca de obicei, astept sa treaca timpul, sa vina 1 februarie, sa o rup cu trecutul. Cand is super optimista si fericita, cand ma ia cate un fior de pesimism, cand imi vine sa ma bag sub pat sa ma ascund intr-un cotlon... Luni am o intalnie fff importanta asa ca tine-ti pumnii!! Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/album?.dir=d601&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/my_photos"]Poze cu Loriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, Timisoara! Ce fac fetele? Noi azi noapte pe la 23,30, am chemat veterinarul pentru Kytti, a zacut in pat toata ziua ieri, saraca...nu stiam ce are... A consultat-o si cica are lactatie falsa...isi imagineaza ca face pui, ceva de genul asta...cara de toate in cosul ei, ne maraie, ciudat... Acum i-a dat ceva pastilute, si mai mergem cu ea la control. Fetele, sa va notati in agende, in !6 februarie, ora 18, intalnire!!! Sa nu va programati altceva peste, va rog...e plecarea Silvanei...si merita sa fim toate! Radu are azi primele 2 examene, e stresat de numa... Dar a invatat tot, sper sa le ia cu 10. Eu umblu ca disperata sa cumpar aer conditionat, si nu gasesc...se uita astia tare ciudat la mine, ca vreau sa cumpar asa ceva in ian...dar se anunta o vara fierbinte, si zau ca nu mai suport sa ma prinda nepregatita... In rest, vreau sa ma apuc de dieta, aia cu 3 lactate, 3 carne, 3 legume si fructe. A tinut-o o clienta care avea 90 kg, si dupa 18 zile a dat jos 12 kg. Sa vedem, azi fac aprovizionarea frigiderului cu iaurturi, cascaval, branza dulce...sa am pe 3 zile... Va doresc o zi buna....si un we linistit. DORIS si[comoara]INES [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1"]Povestea printesei mele[/url] [url="www.ines.go.ro"]Portofoliu INES[/url] [url="http://community.webshots.com/user/ines_andrada"]POZE CU NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, daca chiar ai chef de cura si te tin buzunarele iti dau pe pm nr d tel a unei tanti dr. nutritionist care cica face minuni. Colegele mele de la posturile centrale au mers la ea si sunt super incantate. Cica dieta personalizata si fara restrictii din alea draconice. In plus esti sigura ca nu afecteaza sanatatea... Intalnirea e in 16 feb? Diana merci de info, parca papica nu as lua taman de acolo - idei preconcepute - ma gandeam mai repede la toale sau prioritatea mea zero, chestii pentru Spiridus. Hai sa va zic patanie, poate va mai inseninati. ieri sotior bolnav rau. Frisoane, molesala, stare de voma. Azi lucra de la 6 dimineata. Se simtea mult mai bine da zic lasa ca-l duc eu cu masina sa fiu sigura de o chestie. Si il duc, il las acolo, ma intorc acasa cu gand sa mai prind vreo doua ore de somn. In fata usii constat ca nu am chei - dormise mama la mine, cu Spiridusul - si nu pot sa sun sa nu le trezesc. Ma urc in masina si fuga la sotior la lucru. Navalesc in biro "Bine, as intra si eu in casa, da nu am chei" Omul imi intinde cheile si vad eu ca-i cam liniste in zona. Iesim la o tigara si povestesc eu cum am ramas pe dinafara. La care un coleg de-al lui se insenineaza: Aaaa, asa, ca ne miram noi cum vi tu la el la lucru dimineata sa-l anunti ca nu poti intra in casa ca nu ai chei? Da unde sa fi umblat peste noapte, poate ca tipa aia din reclama la cafea? Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/album?.dir=d601&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/danitin70/my_photos"]Poze cu Loriana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...