Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand dispare pasiunea?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lipsesc "fluturasii" din stomac???

E normal, dar apare altceva, mai de pret: respectul.

Nu poti sa fi indragostit ca-n prima zi. Dar il cunosti mai bine, stii ce-i place si ce nu, si viceversa.

 

Poti sa comunici mult mai bine si sa fi mai rational dacat atunci cand nu stii nimic si nici nu poti anticipa eventualele reactii in anumite discutii.

 

Exista o stabilitate emotionala care, dupa mine, e mai valoroasa decat "fluturasii zburatori".

 

Si s-ar putea spune multe, poate vin fetele si de ce nu si baietii cu completari.

O zi buna.

 

mami [cit] si [majoreta]Dada

pascutzele mele floare de cires

Fericirea e alcatuita din lucruri marunte.id="blue">[floare3]

"And in the end, it's not the years in your life that count. It's the life in your yearsid="purple">" Abraham Lincoln

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem 5 ani de casnicie si evident ca lucrurile nu mai sunt ca la inceput, ci mai profunde. Si e cald si bine asa si nu as da asta pentru nimic in lume

 

Dar si mie mi-e dor cateodata de "fluturii din stomac"...

 

Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate pasiunea nu mai este aceeasi... dar cu siguranta iubirea e mai profunda!

Noi suntem impreuna de 12 (mergem pe 13) ani, casatoriti de 10 luni si tot mai simt fluturasii cand ma gandesc la el...[il]

 


Fiecare zi, plina de lumina, ma face sa-mi aduc aminte ca traiesc!

id="red">

Biby [floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by carolinah
quote:Originally posted by Elise

la noi... e plin de fluturi dupa 5 ani.... [hippi][hippi][hippi]... cre' ca inca nu ne-am maturizat. [ups]Elise


id="quote">id="quote">In cap sau in stomac[:D]?Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident
id="quote">id="quote">si, si.... [:D]Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil esti o fire mai romantica sau cum sa ma exprim. Asa esti tu. Altii(tele) sunt mai putin romantici(e). Asa sunt ei. Si in mod categoric va schimbati. Va maturizati, va schimba traiul in comun, deveniti voi insiva cu fiecare pas, unde voi insiva inseamna un fel de amestec intre ce ati fost inainte fiecare din voi separat si ceea ce deveniti cu fiecare an impreuna. Acum desigur ceea ce scriu tine strict de opinia si experienta mea in ale casatoriei dar tot in egala masura mai cred ca pasiunea poate fi modelata in functie de cum va doriti cu adevarat voi doi. In mod privat cel putin teoretic ar trebui sa va cunoasteti din ce in ce mai bine sa va completati din ce in ce mai bine si acestea sa va aduca un anumit grad de confort personal. Ca nu mai sunt clipele acelea cand inima batea TAM TAM la doar o atingere de mana este adevarat insa ceva imi spune ca acele momente au fot minunate din moment ce le tineti minte, a fost unice in felul lor, isi au locul si rolul lor asa cum relatia de azi este unica in felul ei, este mai completa.

 

Repet. Ceea ce scriu tine doar de experienta mea.

 

Marius Pernes

home page - www.marius.rdsor.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e putin altfel... pasiunea e (inca) aici, dupa trei ani (azi), iubirea e mai profunda ca la inceput, respectul, intelegerea; ne-a luat trei ani [:D] sa ne acomodam unul cu obiceiurile celuilalt, ca deh! nici unul nu mai eram adolescenti cand ne-am cunoscut; acum, ne cunoastem, si inca ne iubim, cu defecte si calitati, cu bune si rele, cu beri si tigari, cu iesiri cu prietenii, cu... cu... cu...

Si sa stii ca al meu sot la aproape trei ani mi-a facut cea mai romantica declaratie de dragoste; la inceput cand imi spunea ce simte si imi mai facea cate o declaratie di-asta romantica, ma topeam, normal, ca si acum, dar acum cateva saptamani, cand mi-a facut declaratia asta superromantica, am vazut in ochii lui un "licar" pe care nu-l vedeam la inceput... acum ma priveste altfel, parca cu mai multa dragoste ca oricand;

Eu nu sunt de acord cu ce spun unii sau altii ca timpul "omoara" dragostea; noua timpul ne e prieten; sigur, ca exista si la noi ruitna, zile mai putin bune, ca la oricare, dar cel mai important lucru e ca timpul ne-a ajutat sa ne cunoastem, sa ne aprofundam (scuze, e corect cuvantul?!) sentimentele unul fata de celalalt.

Va doresc tot ce e mai bun.

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

__________________________________

Don't give me an attitude; I already have one!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...