Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cand dispare pasiunea?


Recommended Posts

[:D]

btw, trebe sa-ti faca autopsia ca sa-i numere si sa-i puna pe caprarii pe dumnealor feromonii? [bibe]

sau fericirea asta iese in mod stiintzific din eprubeta la analize obisnuite?!

 

quote: E demonstrat stiintific: feromonii sau hormonii fericirii se secreta doar in primii 2 ani ai relatiei; mai incolo sunt secretati alti hormoni, ai iubirii - nu mai stiu cum se numesc - care ne fac sa simtim o dragoste mai putin tumultoasa ca la inceput, dar mult mai profunda.

Deci e normal asa cum simti, Dana pentru ca acum ati trecut la o alta etapa.


id="quote">id="quote">

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu stiu, Elise, cum se masoara hormonii astia. [:)]

Ce am scris mai sus am aflat urmarind un documentar pe Discovery.

 


Aid="teal">Did="limegreen">Did="limegreen">Aid="teal">id="Comic Sans MS"> [^] ... incepand de azi ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Clover

Nadia, a aprofunda e corect si e folosit in sens corect de catre tine.You asked me if I'm happy. This is a difficult question. The problem with happiness is that you don't know when you have it. You remember it. Ask me in another ten years. Maybe I'll be able to answer.

id="green">id="Comic Sans MS">
id="quote">id="quote">Multumesc. Eu vb. f rar romaneste, cat sunt pe DC sau o sun pe sora mea in Ro; si uneori folosesc un cuvant f rar si mi se pare ca suna putin... parca, nu stiu, ciudat sau incorect... desi e corect, dar mi se pare mie ca e ceva aiurea. Oricum, multumesc ca m-ai lamurit.____________________________Winners don't quit; quitters don't win.__________________________________Don't give me an attitude; I already have one!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by She

Asa a numit-o el:"fluturi" dar eu zic ca este pasionat de tine..:)

Nu este obsedat sotul tau, ci este un barbat pasional.

si tot asa...


id="quote">id="quote">

 

Sa nu ma intelegi gresit: eu NU ma plang ca e obsedat [:D] Doamne fereste...[:D]

 

____________________________

Winners don't quit; quitters don't win.

__________________________________

Don't give me an attitude; I already have one!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by amarantina

O poveste (adevarata):Acu' vreun an jumate se plangea cumnata-mea la mine ca nu stie ce s-a intamplat cu barba-su (adica frati-miu) ca ea crede ca o insala, ca nu mai fac sex decat foarte rar si numai la insistentele ei. Si inainte de asta faceau cam de 3 ori pe saptamana. Si ma pune pe mine sa-l trag de limba pe frati-miu sa vad ce pot afla.Ei, ce-am aflat... Am aflat motivul pentru moartea pasiunii. Chiar asa s-a exprimat frati-miu: "Tu stii ce-i aia moartea pasiunii?" Si eu care ma uitam tembelizata, gandindu-ma la ce ar putea sa se refere; zic: "Ce?" Zice: "Moartea pasiunii... {cu pauza - de zici ca se pregatea sa spuna o poveste vanatoreasca, nu alta!}... s-a produs in ziua cand am venit de la servici si am gasit-o in baie cu o masca pe fata si cu juma' de masca si in par (iacccc...) si m-a rugat sa-i storc un cos de pe spate ca ea nu putea ajunge la el" (brrrrrrrrrrrr)Eu imi si imaginam scena... parca mi se zbarlise si mie parul in cap. Dar am zis repede: "Hai ma, fii serios, de la atata lucru?" (ce era sa zic?)la care el a inceput sa urle ca un apucat:"Nu mai pot s-o vad!!! Nu mai pot s-o ating!!!"Si-a revenit in scurt timp si acum au o fetita de 3 luni.Dar "moartea pasiunii" a recidivat, de data asta din partea ei. Fiindca s-a chinuit enorm la nastere, a avut complicatii, etc - il considera pe el un fel de autor moral al celor intamplate (gandire mai tampita ca asta n-am mai auzit, dar exista persoane care trebuie sa dea tot timpul vina pe altcineva)si nu mai suporta s-o atinga nici macar pe par sau pe mana.In concluzie nu le vad bine casnicia.


id="quote">id="quote">Acum 2 ani jumate eu am fost operata, ptr. o sarcina extrauterina; la 2 saptamani facusem un abces care mi-a deschis operatia; era inainte de Craciun, venea o asistenta acasa sa-mi schimbe bandajele zilnic. Sotul meu a rugat-o pe una dintre asistente sa-i arate lui cum si ce sa faca, sa nu vina ele in ziua de Craciun si el imi schimba pansamentele; si asat insemna, sa-mi scoata bandajul vechi sa-mi curete gaura aia de vreo 2 cm din burta (2 cm in lungime si tot cam atat in adancime) si apoi sa introduca alt bandaj si sa puna altul peste si sa-l lipeasca; si pasiunea tot aici a ramas... dar depinde de fiecare; nu putem generaliza; stiti voi: e cam asa: gunoiul unui om e comoara altuia; adica, ce unora dintre noi ni se pare dezgustator, pe altii nu-i deranjeaza catusi de putin.____________________________Winners don't quit; quitters don't win.__________________________________Don't give me an attitude; I already have one!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acolo unde se termina iubirea, e normal sa sa se termine pentru ceea ce este frumos in viata tine putin...

 

........................

cit traiesti in viata, invata sa ierti, sa spui ca iubesti, ca vrei sa fii prieten, ca daca le spui dinaintea unui mormant, nu ma are nici un sens.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by She

Eu am inceput sa cred ca pasiunea este o trasatura de caracter!Ori esti o fiinta pasionata ori NU.Si daca esti, esti pasionat in tot ce faci si in tot ce iubesti.Mereu.Poate cu mici pauze de ..odihna.Eu am simtit pasiuni de lunga durata pt fiinte care nu mi se potriveau.Deloc.Si asta mult timp.Plictisul nu a intervenit niciodata intre mine si partener.Ci altele.Dar a poseda o fire "pasionata" are si "black side"-ul ei.si tot asa...


id="quote">id="quote">Bine spus!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem 4 ani de cand suntem impreuna si suntem,ca si la inceput!

Inca ne mai jucam ca doi tampiti. Ne amuzam din orice, nu ne-am certat niciodata (certuri grave, ca din acelea ca io nu vreau asa si gata am avut) si ne iubim nebuneste!

Anu'asta o sa ne casatorim si noi si parca mai rau ne apuca dragostea!

El e un romantic incurabil desi nu tot timpul.

Ne-am logodit in noaptea de inviere la biserica etc.

Eu inca mai simt si fluturasi si pasiunea.

Inca mai tresar la o atingere de mana, la gandul ca ne vom vedea peste 2 ore si asa mai departe.

Iar aceste lucruri sunt valabile si pentru el ... cel putin pana acum...[:D]

 

'Ubita si 'Ubitu'

http://community.webshots.com/user/ginutza2002

Asa cum apa in apa se scurge, tot asa zilele mele in ale tale vor curge!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie pasiunea imi cam trece dupa vreo 3 ani[alcool]Suntem de 5 ani jumate din care doar vreo 3 am stat impreuna(in rest relatie la distanta), asa ca de-abia de la o vreme am inceput sa nu prea mai simt fluturasii aia de la inceput dar cred ca pasiunea s-a transformat intr-o iubire mai domoala, dovada ca nici nu ne mai certam asa des ca inainte[:D]

 

------------------------------------------------------------------------------

Viata e scurta si frumoasa.Ea merita si trebuie traita.Dar nu oricum. id="Lucida Console">id="navy">

 

În vremuri ale minciunii universale, a spune adevãrul este un act revoluþionar(George Orwell)

poze

Liseberg-Göteborg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...