Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La cate saptamani ati nascut?


Recommended Posts

Eu sint in saptamana 37 si vreau sa nasc neaparat prin cezariana, dar mi-e frica sa nu ma ia bebe prin surprindere mai ales noaptea. Copilui este angajat cu capul in jos inca de acum o luna, iar biometric arata mai mare cu o sapatamana si o zi. Asa ca pot sa-i cer doctorului sa intervina cu cezariana in saptamana 38 sau 39?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu va mai prostiti cu nasteri provocate, lasati natura si pe D-zeu sa-si faca treaba, nu degeaba sarcina e de 40 de saptamani, de ce sa intervenim ca sa nastem mai repede? Copiii nascuti la termen au plamanii complet dezvoltati si adaptati vietii de afara, nu risca complicatii. Daca tot ati asteptat 38 de saptamani cu greturile si chinul de rigoare, mai doua saptamani de chin si rabdare pt. copilul vostru merita, el sa fie sanatos. Mie mi se par inconstienti medicii care fac cezariene sau provoaca nasterea inainte de termen fara vreun motiv medical, doar asa ca maman nu mai are rabdare...

 

 

Mire-mama de fetita frumoasa

http://community.webshots.com/user/Papucica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

39 sapt cezariana programata,dr care m-a avut in grija a avut ceva prrobleme de sanatate si urma sa fie plecata si eu am preferat sa o stiu langa mine,asa ca.............

Sa fiti sanatosi!!!

Sa cresteti mari!!![si-eu]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetita exact la termen. In Timisoara, la spitalul unde am nascut eu, daca nasti cu medicul tau si nu este de garda platesti: 2.000.000 lei nastere normala si 4.000.000 lei cezariana. In 30.09.05 am avut termenul, in 30.09.05 a fost dr de garda si tot in 30.09.05 a venit si gogoasa mea pe lume. n-a vrut sa ne supun ala cheltuieli suplimentare[:D]!

 

[bis],

 

Mama lu' Ary

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred in babisme, la noi a fost exact invers[:D]: baietelul l-am nascut la 37 saptamani si fetita peste 40 saptamani, daca nu 42 dupa cit de uscata era si cit de mare.

 

P.S. Mirela72id="red">, eu la faza cu nasterea provocata nu-ti dau dreptate[:D]; poate am fost eu o exceptie dar la a doua nastere daca nu-mi provocau nasterea la cererea mea ori pateam eu ceva, ori copila. Eu sint una dintre cele care simteam ca nu mai pot[:D] si mi-au dat dreptate doctorii abia dupa nastere.

 

toate cele bune

narcisa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...