Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Judetul BACAU (3)


Recommended Posts

[hia]

Alina - imi pare rau ca nu te-am prins inainte de plecare. Vacanta frumoasa cu multa distractie, vreme frumoasa si sa va intoarceti sanatosi[pup]

Adyris - frumoase poze si binenteles ati fost doi frumosi la nunta[nunta]. Luna de miere ati petrecut-o in Grecia, sau ma insel?

 

Eu astazi cred ca am sa ma ocup [rufe][curat] si treburi asemanatoare..

O saptamana linistita tuturor[pup][flo]

 

 

Criss

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

... care prin vacanta, care cu treburi...

Hai salut, vecinele!

Ati servit cafeluta de dimineata?

Eu acum o savurez, impreun cu portia de net de dimineata. Apoi plec la serv si apoi sa mai platesc una-alta prin oras,

Pupici si sa aveti o zi minunata!

Geta C.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va mai trezesc nitel...

 

Acum 2 saptamini a fost ziua mea.Cand m-am trezit

dimineata nu ma simteam prea bine si speram ca sotia

o sa-mi cante Multi ani traiasca... si eventual o sa-mi dea un cadou ,dar ea nu mi-a zis nici macar buna dimineata...Copiii si ei

s-au asezat la micul dejun fara sa ma felicite.

 

Am ajuns deprimat la birou, cand am intrat pe usa secretara plina de euforie mi-a zis "La multi ani !"

M-am simtit un pic mai bine,macar ea si-a adus aminte de ziua mea...

Am lucrat normal si spre dezamagirea mea nimeni din prieteni sau rude nu m-a sunat sa ma felicite.

Aproape de prinz secretara a intrat la mine in birou si mi-a zis:

"Ce-ar fi sa mergem sa mancam impreuna"I-am raspuns ce e cea mai buna propunere pe care am auzit-o in toata ziua si am acceptat.

 

Am ales un restaurant intim unde am mancat bine, am baut si ne-am distrat de minune.

 

In masina, in drum spre birou,ea mi-a zis "Intr-o asa zi speciala de ce sa ne mai intoarcem la birou ... mai bine vin-o la mine acasa sa continuam sa ne distram"..

Bine am raspuns hai... si asa mai bem cate un paharel.

 

Odata ajunsi in apartamentul secretarei mi-a zis:

"Sper ca nu te deranjeaza daca am sa ma simt mai comoda"..

"Nuuu , nici o problema" i-am raspuns iar in sinea mea ma gandeam ca o sa fie o experienta interesanta!...

 

Ea a intrat in dormitor si dupa cateva clipe a iesit..... cu un tort imens cu luminari, urmata de sotia mea, de copiii, prieteni, rude, care cantau in cor "LA MULTI ANI!".... iar eu stateam ca un idiot in curu'gol ,in mijlocul sufrageriei...

 

Asta e motivul pentru care am dat-o afara pe secretara.

 

Si sa va mai spun niste "culmi":

Culmea croitoriei: Sa intorci pe dos costumul lui Adam

Culmea cruzimii: Sa-ti omori timpul

Culmea zgarceniei: Sa latri tu in curte sa faci economie de caine.

Culmea furatului:Sa-ti furi singur rufele de pe sirma

Culmea vitezei:Sa alergi de unul singur si sa te prinzi din urma.

 

Vine odata la Gepetto Pinnochio sa vorbeasca cu el : Tata, uite am o problema...

Gepetto: -Ce problema mai Pinnochio ?

Pinnochio: - Pai, uite nu pot sa fac dragoste cu prietena mea

Gepetto: - Pai de ce ?

Pinnochio: - Uite, din cauza aschilor.

Gepetto: -Uite , mai Pinnochio o sa iti dau niste smirghel si cu asta rezolvi problema.

Dupa cateva zile, dupa ce pleca Pinnochio, Gepetto se duce sa il vada.

Cand, in mijlocul casei, Pinnochio plin de smirghel, aschi pe jos... Gepetto il intreaba :

-Pai ce faci mai Pinochio, unde e prietena ?

-Ee, cine mai are nevoie de prietena cand ai smirghel?

 

Dupa indelungate cercetari, la o maternitate a fost construit un aparat care sa transfere o parte din durerile nasterii de la mama la tata. In sfarsit a venit ziua sa se testeze aparatul, si a fost gasit un cuplu care a fost acord cu experimentul.

Pentru inceput, i s-au transferat tatalui 10% din dureri. Spre surprinderea tuturor, mama s-a simtit ceva mai bine, insa tatal se simtea la fel de bine ca inainte.

Asa ca s-a marit transferul la 30%, apoi la 50%... mama se simtea din ce in ce mai bine, insa tatal nu dadea nici un semn de durere. S-a marit transferul pana la 80%, insa doctorii au hotarat sa se opreasca acolo, deoarece din studiile lor anterioar a reiesit ca barbatii suporta mult mai greu durerea decat femeile, peste acest prag durerea putandu-le fi fatala.

-Vedeti cat de bine suport, a spus barbatul.

Daca tot am inceput experimentul, sa mergem pana la capat, sa nu ne mai reproseze femeile ca ele sunt cele care se chinuie sa nasca!

Doctorii s-au lasat convinsi si au marit transferul pana la 100%.

Femeia a nascut fara nici o durere, iar barbatul a fost foarte mandru ca el nici macar nu a simtit durerea transferata.

Si ar fi fost poate la fel si in ziua de astazi, daca la intoarcerea

acasa nu l-ar fi gasit pe postas mort pe scarile locuintei sale...

 

 

 

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Gabriel José García Márquez

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...