Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cuplurile de homosexuali si copiii (2)


Recommended Posts

adusca, mie imi vine sa vars si la astea.[biz]

 

Nu trebuie sa-i punem la zid pe homosexuali, nu-i tragem in teapa, dar nu pot sa le spun ca au un comportament normal. La urma urmei ei sunt de plans. Si mai de plans sunt cei ce ii incurajeaza in manifestarile lor, facandu-i sa creada ca totul e OK. Dar societatea actuala promoveaza fara rezerve promiscuitatea si libertinajul. Sa nu-mi spuneti ca n-ati bagat de seama!

Imi pare nespus de rau ca trebuie sa-mi cresc copiii intr-un astfel de mediu. N-o sa le spun niciodata :"vino, mama, sa le taiem capul ca sunt homosexuali!", dar o sa le spun ca exista si astfel de oameni, care nu-si dau seama ce rau isi fac traind astfel, oameni care au ales- din N motive - sa traiasca o viata urata si impotriva firii. A accepta si a tolera pe oamenii de langa noi nu inseamna ca trebuie sa fii de acord cu felul lor de viata.

 

Ma intreb de ce vor sa adopte copii. Nu oare pentru faptul ca relatia lor nu le aduce implinirea pe care o cauta? Implinire pe care - in nefericirea lor! - nu stiu unde sa o caute. Iar societatea, plina pana la refuz de toleranta, nu are ce sa le ofere, nu gaseste solutia.

Si ma tem ca mai mult rau le fac cei ce le ascund greseala in care se afla. Poate si acestia, la randul lor, aflati intr-un con de umbra.

A tolera pe cineva in greseala nu mi se pare deloc o dovada de dragoste, ci mai degraba de dezinteres: nu ma uit, nu ma intereseaza.

 

"Toate ne sunt ingaduite, dar nu toate ne sunt de folos".

 

Irina & trupa

 

Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Din pacate si mie imi repugna tot ce e legat de homosexualitate. Asta e, asa simt... Cat despre adoptie... pledez pentru cuplurile normale. Sunt atatea cupluri care nu pot avea copii... si sunt oameni extraordinari!

Si mie imi fac greata scenele din filme cu homosexuali. Si chiar n-am nimic cu ei...id="teal">

 

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png

Samburica

Album echo si burtik

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca tot spunea irina ca e contra si nu e nicio rusine sa spui, iaca si io-s contra, da' nu a homosexualilor, ci a oamenilor religiosi pana'n maduva oaselor care au ochelari de cal.

nu, nu a credinciosilor simpli, cei care nu incearca sa-si impuna parerile cu de-a forta, pt astia am cel mai mare respect ([pup] denizelu', [flo] Elena, si mai sunt).

mi se par mult mai periculosi si intoleranti cei care cred ca-s in posesia adevarului absolut, astia abia am impresia ca-mi inunda mie drepturile, nu homosexualii.

nu vreau dom'le catredala a neamului platita din bugetul de stat, nu vreau religie in scoli, nu mai vreau slujbe la tv, abia asta ma sufoca.

 

scuze de off topic, vroiam sa fac o paralela.

 

fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bagoiu

[br

Nu trebuie sa-i punem la zid pe homosexuali, nu-i tragem in teapa, dar nu pot sa le spun ca au un comportament normal. La urma urmei ei sunt de plans. Si mai de plans sunt cei ce ii incurajeaza in manifestarile lor, facandu-i sa creada ca totul e OK. Dar societatea actuala promoveaza fara rezerve promiscuitatea si libertinajul. Sa nu-mi spuneti ca n-ati bagat de seama!

 

 

Oho, io n-o sa spun nicodata ca n-am bagat de seama, insa cred ca tu mergi pe linga zidul unde spui ca nu trebuie pusi "homosexualii"...unul care nu se sfirseste repede fiindca e lung, de aia n-o sa vezi ce e dincolo...esti sigura ca te-ai gindit bine ca vrei sa mergi pe linga zid?

 

 

Imi pare nespus de rau ca trebuie sa-mi cresc copiii intr-un astfel de mediu. N-o sa le spun niciodata :"vino, mama, sa le taiem capul ca sunt homosexuali!", dar o sa le spun ca exista si astfel de oameni, care nu-si dau seama ce rau isi fac traind astfel, oameni care au ales- din N motive - sa traiasca o viata urata si impotriva firii. A accepta si a tolera pe oamenii de langa noi nu inseamna ca trebuie sa fii de acord cu felul lor de viata.

 

 

Nici nu mai tin minte de cind nu am mai auzit asa o parere desprinsa din epoca straveche ( as zice ca de fier ...dar nici pe atunci nu era asa...nu stiu de unde sa zic ca este...).

Iti pare nespus de rau? ca trebuie sa-ti cresti copiii intr-un astfel de mediu? Ce mediu, mai exact? Ce amenintare se abate asupra lor? Cine le baga pe git ca trebuie sa devina homosexuali?

Cum adica alti oameni traiesc o viata urita, impotriva firii? Cine poate declara ca stie precis ce e firea?

Cit despre "a accepta si a tolera oamenii de linga noi nu inseamna ca trebuie sa fii de acord cu felul lor de viata"....ma prefac ( ma straduiesc) ca nu observ ce ai scris.....

 

 

Ma intreb de ce vor sa adopte copii. Nu oare pentru faptul ca relatia lor nu le aduce implinirea pe care o cauta? Implinire pe care - in nefericirea lor! - nu stiu unde sa o caute. Iar societatea, plina pana la refuz de toleranta, nu are ce sa le ofere, nu gaseste solutia.

Si ma tem ca mai mult rau le fac cei ce le ascund greseala in care se afla. Poate si acestia, la randul lor, aflati intr-un con de umbra.

A tolera pe cineva in greseala nu mi se pare deloc o dovada de dragoste, ci mai degraba de dezinteres: nu ma uit, nu ma intereseaza.

 

Sa ai mai multa rabdare cu tine, e primul pas. Cauta dragostea intii in tine si pe urma in ceilalti. Odata ca asteptarile tale sint bune si rezultatele sint bune.

 

"Toate ne sunt ingaduite, dar nu toate ne sunt de folos".

 

Irina & trupa

 

Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.


id="quote">id="quote">

 

 

 

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adusca

daca tot spunea irina ca e contra si nu e nicio rusine sa spui, iaca si io-s contra, da' nu a homosexualilor, ci a oamenilor religiosi pana'n maduva oaselor care au ochelari de cal.nu, nu a credinciosilor simpli, cei care nu incearca sa-si impuna parerile cu de-a forta, pt astia am cel mai mare respect ([pup] denizelu', [flo] Elena, si mai sunt).mi se par mult mai periculosi si intoleranti cei care cred ca-s in posesia adevarului absolut, astia abia am impresia ca-mi inunda mie drepturile, nu homosexualii.nu vreau dom'le catredala a neamului platita din bugetul de stat, nu vreau religie in scoli, nu mai vreau slujbe la tv, abia asta ma sufoca.scuze de off topic, vroiam sa fac o paralela.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">


id="quote">id="quote">Vezi, fiecare cu nivelul lui de toleranta. Asa-i ca nu ma tolerezi?![bicla]Ti s-a parut ca te-a fortat cineva sa-ti schimbi parerea? Ti s-a parut. Pe-aici lumea isi spune parerea personala. Atat. Eu, cel putin nu mi-am propus sa-mi impun parerea, dar aveam impresia ca pot sa mi-o declar, oricare ar fi ea, asa cum face tot poporu'.Mi s-a parut?[hop]Irina & trupaCeea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva, apoi plec in concediu [huta]

Chestia asta cu religiozitatea e o predispozitie genetica la mine.

Hai tolerati-ma ca n-am ce-i face.

Statisticile spun ca un mare procent din populatia globului e foarte religioasa. Chiar asa, pana in maduva oaselor. [?][?][?]

 

Irina & trupa

 

Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adusca

danielo, poci a'ndrazni sa-ti cer pretenia?bre, tari'mi placi di matali cum li zici[flo]fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">


id="quote">id="quote">prietenia mea este si va fi forievar and ievar a ta, daca nu eu, cine? daca nu tu, cine?[:D]Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Vezi, fiecare cu nivelul lui de toleranta. Asa-i ca nu ma tolerezi?!
id="quote">id="quote">

 

ai inteles gresit, intamplarea a facut ca nu ti-am raspuns tie, am apucat sa citesc paginile din urma, si mi s-a pus pata pe "argumentele" religioase.

 

de fapt m-am exprimat gresit, tolerez omul, nu si ideeile.

iar voi nu puteti suporta homosexualitatea, insa daca ati avea un amic homosexual nu i-ati crapa capu', cum nu vi-l crap nici io voo[flo]

 

fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...