Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cuplurile de homosexuali si copiii (2)


Recommended Posts

quote:Originally posted by bagoiu

In opinia mea urat e tot ceea ce se indeparteaza de Dumnezeu.


id="quote">id="quote">ptiuu, iaca revenii ca n-am somn.Irino (nume predestinat, vorba cuiva), putina delicatete te rog, nu ma fa urata chiar asa in fata, uite-te si tu cat de frumoasa mi-s, am videoclip cu mine in semnatura, da click pe sexi babusca, sa vad apoi daca mai crezi ca-s asa de urata.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Irina pentru ca ma placi concis:

Extrem de plastic la subiectul asta si cu argumentele tale...hmmm...cum sa zic eu...daca am fi intr'un film de groaza tu ai fi blonda in furou care moare in primele 10 minute.

 

PS: si eu tot pina dimineata

 

 

Alin

 

*segmentation fault*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu in clubulu celor fara somn, sunt partenerul lui Mihai, am dat si eu o tura pe aici, tot citesc argumente biblice impotriva homosexualitatii si nu inteleg legatura cu subiectul.

Din fericire pentru noi, pacatosii de homosexuali, traim intr-un stat laic, unde drepturile minoritatilor de orice tip , etnice, religioase, sexuale,lingvistice etc., sunt aparate prin legi antidiscriminare, legi care nu au legatura cu Biblia.

As fi priceput exemplul cu Sodoma si Gomora daca se plangea vreun gay ca nu a fost impartasit si spovedit, sau ca i s-a dat un canon prea greu;))....dar cum oamenii vor doar drepturi civile egale cu ale concetatenilor lor, zau ca nu inteleg legatura cu invataturile ortodoxe....si ca o paranteza, pentru doamnele credincioase pana in maduva oaselor, pacatul sodomitilor pentru care au fost pedepsiti nu a fost homosexualitatea ci lipsa ospitalitatii(textul biblic se analizeaza in cadrul contextului, in functie de perioada traducerii, se urmaresc anumite elemente lingvistice care difera de la o traducere la alta, ma rog disputele teologice nu isi au rostul aici).

 

O noapte frumoasa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te plac nicicum, cine ti-a zis?!

 

Si nu joc in filme, parol! Mai ales regizate de tine.

Ti-ar placea tie sa ma vezi pe mine blonda! [soc] Never!

 

Irina & trupa

 

Ceea ce la oameni nu este cu putinta la Dumnezeu este cu putinta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mihai33

e....si ca o paranteza, pentru doamnele credincioase pana in maduva oaselor, pacatul sodomitilor pentru care au fost pedepsiti nu a fost homosexualitatea ci lipsa ospitalitatii(textul biblic se analizeaza in cadrul contextului, in functie de perioada traducerii, se urmaresc anumite elemente lingvistice care difera de la o traducere la alta, ma rog disputele teologice nu isi au rostul aici).


id="quote">id="quote">ba daaaaaaaaaaaa, cum nu-si au rostul disputele????? ca mi-au impuiat capu', sunt zeci, daca nu sute de subiecte despre si cu religie pe forum, iar daca se deschide vreun subiect care n-are legatura cu asa ceva, apar santinelele sa ne aduca pe calea cea dreapta.moamaaa, stii ce ma distreaza? ni se da in cap cu citatu' din Biblie despre Sodoma si Gomora, brava, plin de morala si intelepciune, mai ales partea asta: "Lot a iesit afarã la ei la usã, a încuiat usa dupã el, si a zis: Fratilor, vã rog, nu faceti o asemenea rãutate! Iatã cã am douã fete cari nu stiu de bãrbat; am sã vi le aduc afarã, si le veti face ce vã va plãcea."ehehe, si conceptul de "drepturi civile egale pt toti" nu cred io ca se intelege atat cat timp le vine sa "verse".uoff[alcool]fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haoleo, Adusco, imi dai cosmaruri cu clipu' ala!

E super-haios. [:D]

Parerea mea: la Dumnezeu ne ducem fiecare singur(-a). Si pe noi, nu pe altii, ne intreaba ce am facut si de ce nu L-am ascultat.

Sa nu-i judecam noi, ca pe fiecare ne judeca El.

 

Nu-i asa usor sa-i "aduci pe calea cea dreapta" pe homosexuali, aici sunt implicati factori hormonali si posibil genetici. Nu-i suficient sa le spui "in Biblie sunt condamnati homosexualii" si ei gata, sa pice in genunchi si sa se schimbe, ca nu pot! Sau ce sa faca? Sa traiasca conform, dar nefericiti?

 

Toata lumea ar trebui sa aiba drepturi egale aici, pe pamant. Si cautarea fericirii se numara printre ele.

Da, homosexualii ar trebui sa poata adopta copii. Nu sunt, ca oameni, cu nimic mai prejos ca noi, unii chiar dimpotriva.

 

 

Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

 

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!

http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fiecare isi are limitele lui de intelegere si acceptare si eu v-am spus onest care-s ale mele

 

oricum ar fi, nu sunt eu Dumnezeu sa le dau oamenilor voie la ceva si sa le desenez limitele in care sa isi traiasca viata - alba, gri, roz, bleu, maron, verde, lila sau cum si-or alege-o.

 

Stiu ca in Ro. exista o asociatie - Accept - a homosexualilor&co. Cred ca asta-i cuvantul - ACCEPT. Nu trebuie sa-i plac sau sa-i inteleg. Doar sa ii accept si sa le respect optiunea.

 

 

Daniela,

atunci cand te intrebam daca esti mamica o faceam pt. ca am simtit ca mai ai de invatat (in sensul bun) la capitolul "sa fiu onest cu copilu'!" Nu iti spun asta ca sa te pun la colt sau ca sa-ti dau voie sau ba sa iti spui cuvantul. Nici vorba! Vei vedea din experienta de mamica cum si cand se spun adevarurile pt. ca amprenta lasata pe creierasul lor sa fie cea corecta. Fetita mea stie multe din secretele incomode, tabu, vesele sau triste ale lumii in care traim si sper - cred ca eu si sotul meu am stiut sa i le spunem.

 

ca de obicei pe forum, cand subiectele se adancesc si chiar fac pui, apar si marile intrebari: ca ce-i uratul, normalul etc. Fiecare le pricepe in limitele lui daca asa suna mai bine.

 

cu bine!

 

L.

 

mi-e dor de mare si de soarele de acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum am mai zis, nu sunt de acord cu adoptia de catre cuplurile gay.

 

Nu sunt credincioasa, nu sunt scarbita, n-o sa fiu socata si nici distrusa daca fiul meu va deveni gay; pur si simplu asa imi spune mie instinctul.

 

 

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag

_________________________

 

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite

sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro) id="brown">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...