Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cuplurile de homosexuali si copiii (2)


Recommended Posts

Mihai id="blue">[flo] inca odata! Cit despre Irina, care desigur pricepe foarte bine ca homosexualii nu agreseaza pe nimeni prin orientarea lor sexuala asa cum fac pedofilii, nu iti bate capul, zic eu, sa explici, cum foarte respectuos o faci, punctul tau de vedere ca oricum cine nu vrea sa inteleaga chiar nimic nu va intelege niciodata. Bucura-te de familia ta ca vorba aia, "gura lumii...."

 

Sa aveti o zi buna in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pedofilii incalca legea fiinca au o relatie sexuala cu o persoana care nu isi poate exprima consimtamintul in acest sens, neavand discernamant. Codul penal prevede ca actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a implinit varsta de 15 ani, se pedepseste cu inchisoarea de la 3 la 10 ani.

Cum am mai zis homosexualitatea nu are de ce sa fie ilegala fiinca fapta de a avea o relatie sexuala cu o persoana de acelasi sex cu tine, liber consimtita de ambii parteneri nu prezinta pericol social, in sensul legii penale.

Genul asta de argumente (compararea homosexualitatii cu pedoflia) duc discutia in derizoriu......eu discut aici la nivel de principiu, nu intru in polemici inutile.

 

Cu stima, Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.homosexualitate.ro/

 

io nu.s de acord si pace cu adoptiile de catre homosexuali...e parerea mea si voi lupta pentru ea...

 

iar mi se va spune ca.s intoleranta...[bang]

 

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

 

poze:

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

 

FOARTE IMPORTANT:

http://www.maap.ro/images/afis_gv.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AM intrebat ieri o colega RELIGIOASA - daca e de acord cu adoptiile facute de homosexuali. Femeia asta are peste 50 de ani si si de cativa ani munceste doar pt altii in sensul ca lucreaza ca si voluntar de dimineata pana seara pt mai multe organizatii. E foarte religioasa si cunoaste f .bine biblia.

Mi-a spus asa. " Nu vad nici un motiv - religios sau nu care sa impiedice un homosexual sa adopteze un copil. Trebuie facuta diferenta intre adoptie si homosexualitate. Sunt impotriva homosexualitatii pe care o consider un pacat si cred ca trebuie sa te lupti cu ea prin rugaciune ,dar toti suntem pacatosi - si daca i-am interzice unui gay sa adopteze un copil atunci ar trebui sa interzicem adoptia facuta de orice cuplu care nu e fara pacat"

 

PS. am tot cautat pe net si nu am gasit cum e corect in contextul asta

sa adopteze sau sa adopte ?

 

Michelle[neand]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irina, cand ramai fara argumente, ataci sub centura, tine de acilea o bila [8] c-ai muncit pt ea.

din pacate (sau din fericire) nivelul discutiei te depaseste mult, eu iti recomand sa-ti ceri scuze politicos de la Mihai si sa te retragi.

 

fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mihai33

Pedofilii incalca legea fiinca au o relatie sexuala cu o persoana care nu isi poate exprima consimtamintul in acest sens, neavand discernamant. Codul penal prevede ca actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a implinit varsta de 15 ani, se pedepseste cu inchisoarea de la 3 la 10 ani. Cum am mai zis homosexualitatea nu are de ce sa fie ilegala fiinca fapta de a avea o relatie sexuala cu o persoana de acelasi sex cu tine, liber consimtita de ambii parteneri nu prezinta pericol social, in sensul legii penale.Genul asta de argumente (compararea homosexualitatii cu pedoflia) duc discutia in derizoriu......eu discut aici la nivel de principiu, nu intru in polemici inutile.Cu stima, Mihai


id="quote">id="quote">Nu-i nimic,pedofilii se lupta acum sa scada varsta la care copii isi pot da consimtamantul pentru un act sexual.Probabil vor si reusi in curand.Deci va exista si la ei o relatie "liber consimtita".Ceea ce ati obtinut voi in 30 de ani ,vor obtine si ei,din pacate.Si ca sa se inteleaga clar,n-am nimic cu tine ca persoana,nu te urasc,nu te detest,nu mi-e greata de tine sau ce isi mai inchipuie "tolerantele" forumului ca gandesc eu.Hristos a murit si pentru tine,ca poti trai liber de patimi,inclusiv liber de patima homosexualitatii.A murit pentru tine asa cum a murit pentru fiecare dintre noi.Pentru asta te respect,ca esti cel pentru care a murit Hristos,dar niciodata nu voi accepta sa numesc patima normalitate,sa numesc normal ceea ce Dumnezeu numeste "patima de necinste",oricate jigniri am a primesc pe tema asta.N-o sa te aplaud niciodata pentru patima ta si pentru faptul ca te mandresti cu ea,n-o sa te felicit,n-o sa-ti dau floricele.Noi crestinii va oferim doar adevarul Scripturii si dragostea lui Hristos,si multa rugaciune.Stiu ca pare nimic pe langa aplauzele si uralele societatii tolerante,dar poate ca intr-o zi le vei primi si vei fi fericit cu adevarat.Nu exista bucurie mai mare decat cea in Hristos.Si acestea fiind zise ma retrag,cum prieteneste ma sfatuiesc Adusca,Michelle si cine a mai postat pe aici.Intradevar,poate n-am nivelul intelectual suficient pentru o astfel de discutie,nu m-am scolit la Harvard ani de zile,n-am doctorate.Dar Il am pe Hristos si-mi este de ajuns.Doamne ajuta tuturor,ma iertati pentru rautatea ,lipsa de dragoste,si micimea mea de suflet,eu n-am nimic,dar Hristos are totul.Irina si bb Ilinca(26 apr '04)Trebuie sa cobori din barca daca vrei sa mergi pe ape.todayid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, nu m-ai jignit cu nimic si imi place sa cred ca nici eu pe tine, cum am mai zis discut la nivel de principiu, nu personal.

Mi-ar fi placut poate sa vad din partea ta si o opinie personala, in sensul a 2-3 fraze gandite de tine si argumentate de tine, fara citate , pasaje si stereotipuri preluate din diverse articole, publicatii etc.

 

Cu stima, Mihai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mihai33

Mi-ar fi placut poate sa vad din partea ta si o opinie personala, in sensul a 2-3 fraze gandite de tine si argumentate de tine


id="quote">id="quote">neee, nu poate avea parere personala, parerea ei este a BO, si sa nu-ti inchipui ca doar pe acest subiect, ci in absolut toate.iar daca cumva se intampla intr-un anumit aspect BO sa nu aiba o anumita opinie, atunci se merge la duhovnic.ma rog, fiecare isi traieste viata asa cum crede de cuviinta, io pot accepta asta, insa nu-mi place sa vad cum isi flutura principiile ca fiind adevararuri absolute si universal valabile.fetele de pe DCid="size1"> sexy babuscaid="size1">Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca ma bag si eu asa..dar poate cineva ar vrea sa citeasca ce scrie si aici despre acest caz...adevarul este ca nu sint pro..dar nici nu judec aceste persoane...numai bunul Dumnezeu ARE acest drept[:)]...si aici este adresa aceasta de net...un pic mai jos pe pagina se afla scris si despre acest caz... numai bine va doresc la toti http://www.sfaturiortodoxe.ro/intrebari-raspunsuri-tineri-sexualitate.htm#_Toc129746444

 

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...