Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cuplurile de homosexuali si copiii (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 81
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Apropo de ce spun preotii...

Am vazut intr-o manastire un lucru care m-a ingrozit si care mi=a cladit imaginea despre practicile si "vorbele de duh" ale unor preoti...si intelepciunea lor...(a unora)

 

O fetita de 9 ani, era supusa unor (nu stiu cum se numesc in termeni de specialitate) slujbe odioasa de scoatere a diavolului din ea...

Fetita era evident bolnava (cred ca avea down dupa trasaturile fetei) si ei isi bateau joc de copil...si o caruta de credinciosi in jur se rugau pt sufletul ei...[bang][alcool]

M-am ingorzit de-a dreptul...

 

De aceea...Irina...una e sa il ai pe Hristos in suflet si sa judeci dupa gandirea ta cu bunatate in suflet...si alta e sa asculti orbeste de niste preoti care interpreteaza Biblia dupa bunul plac si interese...

 

Fiecare dimineata e un nou inceputid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

 

 

 

David[cool]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by sinzi_ana

Btw, daca preotii ar accepta homosexualitatea ca normal, pai ar ramane fara juma de preoti in manastiri...ar fugi toti si s-ar casatori unul cu altul[:D]Fiecare dimineata e un nou inceputid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]David[cool]


id="quote">id="quote">vai sanzi , cum poti sa spui asa ceva. cine a mai auzit de preoti homosexuali sau pedofili [mariaj]Michelle[neand]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Today is June 1st, 2006, the International Children’s Day

 

June 1st, International Children’s Day evolved from the 1925 “World Conference for the Well Being of Children” held in Geneva, Switzerland. Attended by representatives from 54 countries, the conference passed the “Geneva Declaration Protecting Children”, which focused on poverty, prevention of child labour, education and other issues related to the welfare of children around the world. After the conference, various governments around the world designated a day as Children’s Day, to encourage and bring joy to children as well as to draw the attention of society to children’s issues.

 

C H I L D R E N L E A R N W H A T T H E Y L I V E

If a child lives with criticism, she learns to criticize.

If a child lives with hostility, he learns to fight.

If a child lives with ridicule, she learns to be shy.

If a child lives with shame, he learns to feel guilt.

If a child lives with tolerance, she learns to be patient.

If a child lives with encouragement, he learns confidence.

If a child lives with praise, she learns to appreciate.

If a child lives with fairness, he learns justice.

If a child lives with security, she learns to have faith.

If a child lives with approval, he learns to like himself.

If a child lives with acceptance and friendship,

he or she learns to find love in the world.

(From a poster issued by the Scottish Health Education Unit

and redesigned by kind permission of Parents Anonymous inc. USA)

 

 

mi-e dor de mare si de soarele de acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut filmul ALL ABOARD, acel documentar despre croaziera cuplurilor de homosexuali&co. & familii & sustinatori.

 

Impresionant!

 

Mi-a raspuns la intrebarea despre "normalitate". Am simtit firescul gesturilor si frumusetea relatiilor cu copiii lor. Un film document facut de cineva din interior.

 

Mi-a incalzit inima. M-a ajutat sa vad mai bine si mi-am dat seama de cate clisee tre sa scap.

 

Va doresc (re)vizionare placuta!

 

Acum spun un DAid="red"> hotarat.

 

Numai bine!

 

L.

 

mi-e dor de mare si de soarele de acasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

COMPLEMENTARITATEA GENURILOR SI CRESTEREA COPIILOR: TRADITIA SI STIINTA SUNT DE ACORD (I)

 

http://ro.altermedia.info/minoritati/complementaritatea-genurilor-si-cresterea-copiilor-traditia-si-stiinta-sunt-de-acord-i_4193.html#more-4193

 

Irina si bb Ilinca(26 apr '04)

Trebuie sa cobori din barca daca vrei sa mergi pe ape.

todayid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Luana

am vazut filmul ALL ABOARD, acel documentar despre croaziera cuplurilor de homosexuali&co. & familii & sustinatori.Impresionant!Mi-a raspuns la intrebarea despre "normalitate". Am simtit firescul gesturilor si frumusetea relatiilor cu copiii lor. Un film document facut de cineva din interior.Mi-a incalzit inima. M-a ajutat sa vad mai bine si mi-am dat seama de cate clisee tre sa scap.Va doresc (re)vizionare placuta!Acum spun un DAid="red"> hotarat.Numai bine!L.mi-e dor de mare si de soarele de acasa


id="quote">id="quote">Bravo![:)]De unde se vede ca daca ai rabdare si esti deschis sa primesti informatie, incepi sa cunosti cite un pic... si daca incepi sa cunosti, incepi sa intelegi.Si daca incepi sa intelegi, te pregatesti sa accepti sau dimpotriva, sa respingi ( insa numai in deplina cunostinta de cauza!!! si cu argumente ce functioneaza strict pentru tine si viata ta).De aceea mie mi se pare foarte important sa nu te limitezi la o singura "sursa" fie ea si "sursa surselor"[:)].Ma bucur pentru tine, Luanaid="blue">.Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...