Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce lectie de viata invata aceste personaje???


Recommended Posts

Dragele mele ,

stiu ca e greu de inteles, asa ziceam si eu cand nu eram implicata direct.Pana familia mea era in regula si eram fericiti nici eu nu acceptam nici un compromis, dar altfel a fost situatia cand am fost pusa in fapt.Asa ca , eu inteleg femeile care lupta cu toate mijloacele decente sa -si pastreze familia unita , e adevarat lupti pana la un punct , dar lupti.

E greu ...si pentru mine a fost si este .Acum ma gandesc serios la divort , dar daca as stii ca mai exista un mod prin care sa.mi refac familia nu asi ezita sa-l folosesc , ma repet un mod decent.Eu nu stiu sigur daca ma insala sau nu , dar pana la urma comportamentul lui i-mi e de ajuns , dar traiesc cu constiinta impacata ca am incercat sa-mi salvez familia.Vedeti ???de aceea inteleg femeile care lupta !!!Pentru ca si eu lupt.Asa cum zicea si DIEGO , nu mi-as da sotul pe o tava de argint uneia [alcool]

Dar e greu sa intelegi toate astea atata timp cat nu esti implicat direct.Nu poti stii niciodata cat de dulce e un fruct pana nu il gusti!!!! Si , Doamne fereste sa cunoasteti gustul tradarii si al durerii.Nu va doresc.

La astea ma refeream ...la puterea unei femei de a ierta ...uneori merita.

Si , draga Clover ma indoiesc ca cineva de pe aici a dat suturi in ...SI sti de ce ???Pentru ca cele care au scris aici sunt cu siguranta niste DOAMNE.

Pupici

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cu riscul de a-mi lua portia de suturi in fund si eu sunt de partea lui karamely.

Mai fetelor suntem iubitele lor nu mamele lor ca sa le suportam toate mitocaniile.

Iar faza: cu pentru copii mei am suportat, doar sa avem o familie unita. Ce familie unita mai e aia, oameni buni. Ce poate sa inteleaga copilul acela cand tatal e mereu plecat, si atunci cand e acasa se cearta cu sotia, se imbata, o bate, etc. Si mama e mereu trista, plansa, neingrijita, suferinda.

Vreau copilul meu sa aiba un tata, dar daca e un tata abuziv, sau care va insala, atunci in ce mediu va creste acel copil!

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra ca bine-ti graieste glasul(sau tastiera), sant perfect de acord cu tine.Ori ca "presupun" ca santem din aceeasi generatie.Nu veau sa spun decat ca am trecut mai mult prin viata, si am vazut mai multe.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era de asteptat ca s-o aratati cu degetul si pe karamely care a exprimat o situatie grava si reala si, dupa parerea mea, nu a facut-o fara sensibilitate asa cum i s-a imputat.

 

Si eu cred ca atunci ca o femeie abuzata trebuie sa plece, nu sa lupte singura pentru un barbat care nu o merita. Sunt si barbati abuzati, dar mai putini, si ei ar trebui sa procedeze la fel.

 

Nu inteleg si pace de ce trebuie sa suporte o fiinta umana dobitociile partenerului de viata care a luat-o razna si de ce trebuie sa suporte copiii lor o "familie" pentru care mama lor sa lupte in van, singura. Decat cu o familie care are probleme mari, copiilor le-ar fi mai bine cu un singur parinte.

 

Problema reala este ca foarte multe mame nu sunt pe picioarele lor mai ales financiar, nu curaj sa faca un astfel de pas si suporta orice pentru asta, de ce sa nu recunoastem. In loc sa faca ceva concret, se complac in aceste situatii oribile. Chiar se merita acesti ani de chin??

 

Sunt situatii si situatii. Sunt cazuri in care o "lupta" scurta poate aduce rezultatele scontate dar de multe ori oamenii nu se schimba si sunt femei care se complac ani in sir in conditii ingrozitoare.

 

Asa cum ziceam si in alta parte, atat timp cat vor exista oameni care sa suporte tot felul de magarii, vor exista destui care sa le faca viata calvar. Pentru ca nu fac nici o schimbare.

 

*****************************************************

I plan on living forever. So far, so good id="size4">id="Courier New">id="teal">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca noi inshine nu ne respectam, sa nu ne shteptam ca altcineva, fie el shi sotzul propriu, sa o faca.

Atit am avut de spus.

 

Io shi plozii turbulentziid="Comic Sans MS">id="blue">

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, sa nu ma intelegeti gresit, poate am fost eu prea metaforica, dar nu cred ca o femeie trebuie sa stea cu un barbat in orice conditii si situatie, ca o femeie singura nu poate fi fericita sau ca in numele copilului trebuie sa suporte orice jignire, bataie sau inselaciune. Departe de mine gindul asta, eu cred doar ca de multe ori despartirile se intimpla din enervari pe moment, din isterii punctuale care nu sint rezolvate, din motive de "eu sint buricul pamintului si daca nu ma iubeste/ accepta/ adora asa, sa se duca dracu"... E adevarat ca tu esti cel mai important om ptr tine, si ca in primul rind tu trebuie sa te respecti ca om, dar cred ca toti/ toate sintem perfectibili, si nu infailibili, cred ca uneori gresim, dar, printr-o atitudine ponderata putem schimba mult in balanta vietii de familie, aducind inapoi ce a fost odata frumos, desi e mult mai simplu sa te enervezi pe moment si sa zici "gata, fiecare cu a ma-sii". Cred ca e cumva ca si cu copiii: daca face ceva ce nu-ti convine, instinctiv te enervezi si tipi la ei, dar daca reusesti sa fii calm si sa ii atragi atentia in alta parte, sa-l muti cu calm spre altceva, sa pacifici situatia, poti avea mai mult de cistigat decit cu tipetele, care nu fac decit sa enerveze si contrarieze copilul, care va reactiona si el la fel, si te trezesti in cercul vicios din care nu mai stii cum sa iesi. Stiu ca teoria e simpla, practica ma omoara adesea si pe mine, dar exista speranta.

 

Andra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...