Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce lectie de viata invata aceste personaje???


Recommended Posts

Eu propun sa ni se ridice o statuie. O statuie dedicata femeii martire, femeii care a uitat sa traiasca si care a uitat sa fie fericita. Femeii care accepta sa fie facuta: proasta, vaca, lenesa, si alte epitete de genul asta. Femeii carpa de sters podelele.

 

 

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Adriana , cred ca exagerezi cu ironia.

Dar daca lasam la o parte nota ta ironica , referitor la femeie , la adevarata femeie si MAMA de mult ti-au luat-o altii inainte .

Nume sonore au dedicat femeii si in special MAMEI nu numai statui , de altfel adevarate opere de arta , dar si picturi si chiar opere literare.Oare de ce nu s-a dedicat o ODA TATALUI???Mama iarta , mama poate.

Nu s-a spus ca respectivele epitete enumerate de tine ,ar fi caracteristice femeii.

FETELOR , de ce ducem oare acest subiect la extreme ???

Sunt cateva dintre noi care vrem si ne sustinem ideea de unitate in familie , nu de BATAIE DE JOC adusa femeii.

Se spune doar ca o femeie nu trebuie sa fuga la tribunal , pentru niste lucruri care mai pot fi reparate.Nu ma refer la batai , injurii, ci la crize care la urma urmei pot fi trecute.

casnicia nu este numai FLORI SI SOARE ...din pacate.

Nimeni dintre cele care am scris aici nu suntem pentru maltratarea femeii, DOAMNE FERESTE.

DEci , haideti sa ne intelegem.Si sa facem aceasta discutie constructiva , nu sa izbim in noi.Nu are rost sa continuam , daca ne ironizam .

PUPICURI

 

Alexmona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu cred ca asi putea sa stau cu cineva care stiu ca ma inseala. Sunt intr-o situatie cam delicata in momentul de fata si nu stiu ce asi putea face fara sot (copil bolnav, casnica) sper sa nu ma insele.

Ceea ce cred eu e ca situatia e destul de delicata si e dependenta de mai multi factori decat iertare unui fapte atat de grave.

Dar totusi cred ca asi pleca.

Cristina mama lui Paul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Adrianai

Eu propun sa ni se ridice o statuie. O statuie dedicata femeii martire, femeii care a uitat sa traiasca si care a uitat sa fie fericita.


id="quote">id="quote">Ma ofer drept model. [:D] Unde-i sculptorul?
Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.id="red"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ymcar

Si mai se pune si intrebarea ce invata sotia cea inselata din faptul ca (porcul etc.) de sot a ajuns sa o insele.


id="quote">id="quote">O varianta de "lectie":Invata ca nu poate avea incredere in nimeni, barbati si femei. Afla ca viata te poate lovi cand te astepti mai putin si atunci cand esti mai slaba. Cand ai mai multa nevoie de ajutor, poti primi de fapt lovitura de gratie. Invata sa se adune din farame, sa renasca, sa se (re)descopere, sa-si reevalueze telurile de viata, dorintele. Invata sa devina puternica si independenta. Sa nu se bazeze niciodata prea tare pe altcineva in afara de sine insasi. Sa fie cu ochii in patru si sa aiba mereu si planul B, in care sa nu mai depinda de nimeni. Invata ca grija fata de ea insasi trebuie sa vina imediat dupa cea fata de copil (daca e cazul). Nimeni altcineva nu conteaza mai mult.
Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.id="red"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic de 1 an
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos ai grait, aurelia1278id="blue">.

Din pacate viata nu este facuta numai din momente fericite. Dar daca stii sa treci peste obstacole, te poti declara un invingator.Acum, fiecare depaseste obstacolul cum poate: unii il ocolesc, altii il inlatura din calea lor.

Nici eu nu sunt de acord cu acceptarea umilintelor pana la extrem (din partea sotului), insa nici divortul nu cred ca este solutia optima, mai ales in cazul in care exista un copil care isi iubeste ambii parinti.Si daca mai exista o sansa ca o casnicie sa fie salvata, eu cred ca merita incercat.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/florina.calciu/my_photos

Florina & Alin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...