Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vrancea(17)


Recommended Posts

Motanikule ce bine ca s-a rezolvat problema pasapoartelor! Pai va asteptam cu drag acasa de Sarbatori, ca frumoase mai sunt pe la noi! Poate macar de data asta oi avea un dram de noroc sa te vad. [:)] Cat despre tratament, felicitari ca a dat rezultate si asteptam alaturi de tine minunea. Sa dea Domnul sa vina cat mai curand! [pup]

 

Noi am fost vreo 4 zile la Sinaia si am respirat aer de munte pe o vreme plina de soare. Ne-am simtit grozav si ... tot mai vreeeem.

 

O saptamana linistita va doresc! [flo]

 

Simona [gravi] 27+ si Ruxi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cu putina intirziere, cele mai frumoase ginduri pentru motanik, sanatate si tot ce poate fi mai bun, la multi ani frumosi si luminosi, draguto! [pup]

 

Sper sa ne putem intilni cind ajungeti acasa, de sarbatori. De fapt, nici nu ma pot gindi ca n-o sa ne intilnim. Tinem legatura.

 

Ii povestesc lui Dumnezeu planurile mele, iar El,... zimbeste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarumina Sim, sper (de fapt, sint sigur [gravi] ) ca esti ok, te imbratisez de la distanta... ce mai face tizul meu ?

 

Acum citeva zile m-am intilnit cu cu sora si mamica lui Florin, m-am bucurat sa le vad, cu ocazia asta m-am gindit ca minunatul tau sot este una dintre cele mai simpatice si fascinante personaje pe care le cunosc... de fapt amindoi, plus minunea voastra mica... iar de tizul meu, ce sa mai zic... toate cele bune acolo la voi! [:)]

 

Ii povestesc lui Dumnezeu planurile mele, iar El,... zimbeste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu in ultimul rind, un pupic pe obraz la toate prietenele noastre de pe aceasta sectiune a forumului DC, si cu placere sa mai impartasim ginduri bune aici, din cind in cind. [flo]

 

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

Ii povestesc lui Dumnezeu planurile mele, iar El,... zimbeste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasti ce placere sa trec pe aici si sa vad ganduri frumoase de la tine! Multumesc tare, tare mult! O sa-i transmit lui Florin tot ce ai scris. [:)] Eii, cat despre puiul mic, alta treaba acum nu are decat sa ia in greutate si sa-mi transmita printr-un fel de cod doar de el stiut ceva mesaje din cand in cand. Chiar ma minunam ca este suficient sa gandesc la el si deindata incepe sa-mi semnalizeze ca este ok si ca isi vede de ale lui. Sper ca si pe la voi este totul bine. Tare m-as bucura sa mai dati semnale cand aveti drum la Bucuresti. Este intotdeauna o placere sa va intalnim pe toti cinci. Transmite-i te rog si lui Lori ca o pupam si o mai asteptam pe aici ca tare ni se face dor sa citim despre Focsani asa cum numai ea stie sa ne spuna. [flo]

 

Noi am avut niste zile mai putin placute saptamana care tocmai s-a incheiat. Ruxi a facut febra de nu mai stiam de unde sa fie. La inceput am crezut ca este doar o viroza, insa dupa 3 zile de antitermice date la 4 ore care abia - abia ii calmau frisoanele, am hotarat ca e vremea pentru antibiotic. Asta si dupa ce dr. ne-a spus cu vreo 2 zile inainte ca ar putea fi un inceput de amigdalita si ne-a dat reteta de augmentin pe care sa o punem in aplicare doar daca nu cedeaza febra dupa 3 zile. Slava Domnului acum e mult mai bine, iar antitermicul dat la 8 ore isi face fara probleme efectul. Sper sa scapam cat mai curand de treaba asta.

 

Va trimit ganduri bune tuturor si va doresc o saptamana linistita! [flo]

 

Simona [gravi] 27+ si Ruxi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu am mai intrat de multicel pe-aci. Am vrut sa scriu cum am pertecut Halloween-ul (am mers 3 mamici si 4 fetite "mascate" pe un loc de joaca pt copii-. L-am decorat cu decoratiuni de Halloween, fetele s-au jucat, noi am vb, iar cind s-a lasat seara, am venit la noi sa le dam dulciuri, dupa care a luat vecinii la "colindat").

Numai ca a doua zi s-a imbolnavit. A durut-o rau capul, a vomat, ma fost pe la dr, a luat antibiotic si am crezut ca-si revine. Nuami ca simbata i-a fost f rau, am ajuns la spital si ne-au oprit acolo........pt observatii.......Duminica era mai bine is ne-au dat drumul acasa. Iar de luni e iar la scoal (nu alipsit decat vineri).

 

Ieri am avut dictare si a primit o stampila (care e echivalent cu un FB).

 

Azi a fost la doua St. Martin Fest, o sarbatoare la care copii merg cu niste lanterne confectionate de ei, cinta si apoi se bea vin fiert sau ceai si se maninca covrigi. Afost frumos. Una din serbari a fost la fosta ei gradi, iar alta la Hort. Luni avem la scoala aceeasi serbare.

Ieri, toti copii care au mers anul asta la scoala au fost invitati in fosta gradinita, sa se joace cu fostii colegi, sa-si vada educatoarele, dar sa le si arate celor mici ghiozdanele si cartile. A fost frumos ca a avut ocazia sa se intilneasca cu colegi pe care nu-i poate vedea toata ziua!

 

In rest, la mate ei au facut pina la 10, iar la germana au deja 10 litere invatate (spre deosebire de colegi de la alte scoli, unde, desi sunt mai putini in clasa, au facut numai 5 litere).

 

Saptamina asta, mai pricis maine va reusi sa termine prima ei carte citita singura in germana! Se descurca binisor cu cititul....eu sunt multumita!

 

 

Altfel, eu sunt obosita. Alerg toata ziua sa rezolv niste pb f urgente in perioada asta,.....mai merg si la serv.........mai lectii cu Bianca (desi si le face singura in Hort, trebuie sa o controlez mereu).....ajung numai noaptea acasa si nu mai am timp decat sa citesc ce se scrie....si nu prea s-a mai scris in ultima perioada!

 

Ce faceti??? Sunteti bine???

 

Motanik, felicitari pt visa si sa aveti parte de sarbatorile pe care le visati alaturi de cei dragi!

 

Sim, cum mai esti? Speram ca bine si pupam carliontata mica!

 

Dana, Flori, Roxi, Pet, Lori, Katalina unde sunteti???

 

Alex esti ok cu sarcina? Sarcina usoara in continuare si bb sanatos!

 

 

Va pupam pe toate/toti si va dorim multa sanatate si WE placut

 

 

 

Andreia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, fetelor! [bis] Vroiam doar sa va zic ca sunt bine si ca nu am nici un fel de probleme, deci sa nu va faceti griji pentru mine! Imi pare rau ca nu am mai postat, dar cum nu gaseam nimic interesant de povestit, va lasam doar pe voi sa scrieti!

Ca de obicei, am iarasi la serviciu o perioada mai incarcata![:(]Credeam ca am scapat, dar am trecut de la bugete la calculul primei de sfarsit de an si tot asa... Am profitat de toate we din octombrie, care au fost incredibil de calde, si ne-am mai incarcat si noi bateriile! Noi nu mergem in tara de sarbatori, dar o sa avem vizita nasilor nostri...Apoi o sa ne mutam si incepem cu curatenia...ce sa va mai zic! Cam asta ar fi tot!

Andreia, felicitari pentru toate reusitele Biei si sa iti rezolvi cu brio toate problemele![pup]

Sim si DidiAlex, sanatate mult si sarcina usoar in continuare!

Andra, distractie placuta acasa de Sarbatori si pana atunci am citit ca o sa va duceti intr-o mini-escapada ...deci distractie frumoasa si acolo si neaparat sa ne povestesti ce ati vizitat! Si sa ne exemplifici bineinteles si cu cateva pozici! [pup]

 

Le pup si pe restul fetelor si va urez numai bine!

[pup][pup][pup]

 

Roxana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...