Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Farmecele si distrugerea casatorieiI!!!


Recommended Posts

Parca nu as respinge asa categoric ideea. Nici vreo dovada concreta nu am ca ar da roade chestiile astea. Singura idee care imi vine acum e ca se intorc impotriva ta si daca le practici si daca apelezi la babe, vrajitoare, etc. Stiu cazuri din copilarie cu ate cusute prin perdele de vecine invidioase sau clame de par uitate intamplator, sau tot felul de burieni lasate in fata usii. Astea insotite de descantece ar fi trebuit sa faca rau persoanelor vizate.

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by michelle7

nu stiu ce sa zic de faza cu farmecele... de obicei casniciile merg prost cand farmecele constau in 20 de kg in plus , picioare neepilate si chef de [xinpat] -iocMichelle[neand]


id="quote">id="quote">Mai bine de atat nu cred ca s-ar fi putut defini!Bravos, Michelle![flo]Nana Motoc Pana la nunta... [testoasa] "Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate exista si functioneaza, asta e sigur.

 

Marea majoritate a "adevaratei fiice a mamei Omida, regina etc etc etc" sunt evident impostoare (de mare succes) care isi cladesc averea pe credulitatea oamenilor. Dar sunt si cele putine care chiar au cunostiintele/aptitudinile/ce o mai trebui pentru a face si desface. Si o fac!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate in viata sunt nuante multe de gri, nu doar alb si negru. Si e superficial sa spui ca sotul nu te mai iubeste ca ai cateva kile in plus...

Farmecele exista, ca le acceptam sau nu e alta poveste. Se spune ca cine are credinta si se inconjoara de bunatate nu poate fi atins. Adica principiul este urmatorul: magia asta se efectueaza cu energii negative, ceea ce reprezinta raul, adica. Daca o persoana nu este impacata cu sine si cu lumea, nu este buna si nu are credinta, sau face rau la randul ei, atunci ofera o portita de intrare acestor energii - se creeaza o rezonanta.

 

Coraly si Sergiu

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in farmece si in alte bazaconii de acest fel. Nu cred ca cineva sau ceva poate interveni cu magia alba sau neagara in casnicia mea. Ne iubim sau nu. Ne respectam sau nu. Parerea mea e ca sunt folosite drept "scuza" pentru esecurile unui cuplu.

 

mamica de [bonjovi] baietel 2,5 ani si de [8**] fetita 9 luni[duel]

Poze Mara si Matei

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xenoooo [:D]

 

Io shi plozii turbulentziid="Comic Sans MS">id="blue">

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred , aceste asa zise farmece nu se prind si nu au nici o putere ata timp cat te rogi mergi la biserica te spovedesti-impartasesti, si nu crezi in ele.

 

ca-ci mai mare e rugaciunea si puterea Domnului.[ruga]

[popa]

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...