Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Farmecele si distrugerea casatorieiI!!!


Recommended Posts

fetelor,chiar daca unora li se pare "haios" suiectul acesta,eu cred ca e destul de serios pt. ca nu tot ceea ce nu se vede nu inseamna ca nu exista si nu tot ceea ce exista se afla la vedere.....ca sa fac,asa, un joc de cuvinte!

raul exista asa cum exista si binele,problema e cum te feresti de acest rau si eu cred,intr-adevar ca cei curati,care merg la spovedanie si se impartasesc nu ii ajung farmecele si blestemele.....si poate cei care inca sunt tineri si nu au ajuns sa faca o multime de pacate,asta chiar daca nu sunt f. religiosi.....

eu voiam sa stiu,acum apropo de blesteme si de vorbe din astea spuse asa la suparare....

aseara copilul meu,care nu a implinit inca 6 ani,intr-o "criza" de-a lui,cand nu i s-au facut poftele imi spune:"mami,imi doresc sa dispari,sa mori,sa nu te mai vad niciodata........"

sigur,ca din afara par niste vorbe de copil fara vreo semnificatie,dar eu am fost oarecum cutremurata de vorbele astea si citind de ceea ce spune zouzounaki,ma gandesc ca nu e prea de bine.....

crezi ca ar trebui sa iau "masuri"?!

sa incerc sa merg cu el la un preot,sau cum sa fac sa nu mai spuna niciodata asa ceva?!

pt. ca nu e prima oara,de cate ori e nervos asa procedeaza.....si-mi dau seama ca nu e bine,

va pup,

 

Elena-V.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by zouzounaki

"Exista un obicei foarte rau la unii parinti de a-si blestema copiii atunci cand ii supara. Tot timpul le-am recomandat parintilor ca atunci cand copiii nu sunt cuminti, sa-i bata, insa niciodata sa nu-i blesteme. Deoarece blestemul, injuratura, cand sunt facute de parinte asupra copilului pe care l-a nascut, au urmari negative asupra lui."http://www.sfaturiortodoxe.ro[biz]


id="quote">id="quote">Marturisesc ca mi-a stat mintea'n loc...Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici[bibe](27 Nov 2004)Christinel[copil]New ZealandOsamaCine da din coate...departe ajunge...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana[il] ti-o stat, da nu forever, pe mine ma tulbura astia de le-o stat si stata o ramas...

Ioi... am imbatranit....Imi dau un biloi [8] singura, da ma apasa pe suflet atatea ineptii si idei retrograde debitate sub acoperire religioasa.

Pazea ca ne intoarcem in Evul Mediu!

 

[neand][poc] da cel mai intelept cedeaza....[recevere]

Sa aiba D-zeu mila de copii vostri fetelor....!!!!

 


ei bi, the Extra-Bramburici, si ceata de pitigoi (22.07.2003),(19.06.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta scrie in sfaturi ortodoxe sa bati copilul daca nu e cuminte?cumplit

quote:Originally posted by mate
quote:Originally posted by zouzounaki

"Exista un obicei foarte rau la unii parinti de a-si blestema copiii atunci cand ii supara. Tot timpul le-am recomandat parintilor ca atunci cand copiii nu sunt cuminti, sa-i bata, insa niciodata sa nu-i blesteme. Deoarece blestemul, injuratura, cand sunt facute de parinte asupra copilului pe care l-a nascut, au urmari negative asupra lui."http://www.sfaturiortodoxe.ro[biz]


id="quote">id="quote">Marturisesc ca mi-a stat mintea'n loc...Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici[bibe](27 Nov 2004)Christinel[copil]New ZealandOsamaCine da din coate...departe ajunge...
id="quote">id="quote">Marinaid="Arial">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by valentinag

Corect Marina!Si cu riscul sa imi iau rosii in freza trebuie sa spun,eu ca si crestin ortodoxa,credincioasa in limita puterilor si intelegerii mele vin si spun,siteul ala este cu sfaturi de prin anii 1400-1500."La vita e bella"poze


id="quote">id="quote">Uffff, cu acelasi risc de a lua in freza ceva, pot sa spun ca si eu cred la fel. Ba chiar putin mai mult...fara sa vreau, ma duce cu gandul la habotnicie! Na, am spus-o, asta e parerea mea! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...