Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati muta cu socrii?


Recommended Posts

Nu te sfatuiesc,fugi cat poti de ei eu am stat 2 luni dupa casatorie la ei a fost groaznic ,nu mai conteneau cu intrebarile:de ce mergeti la aia ca sunt asa ,de ce nu ati srans patul asa ci altfel,de ce ati venit la ora asta,ne-anm saturat si ne-am luat o chirie cam 5 luni pan am reusit sa ne luam un apartament.asa ca oriunde da singuri daca vrei sa aveti o viata linistita.mai bine lasa-i pe ei sa-si ia o casa saparat sa voi saparat.

 

ady

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

bine

am mai gasit pe cineva in situatia mea

noi trebuie sa facem un duplex impreuna cu socrii[xx(]

nu prea imi surade ideea dar...

asa ca curte separat case separat doar un gard si un perete lipit

eu una nu as vre dar stam deja de 3 ani in chirie si nu exista alta posibilitate de a avea casa noastra...si fac si compromisul asta(cu totte ca nu as vrea)in ideea ca in cativa ani o sa reusim sa ne luam altceva

 

 

asa ca eu nu pot sa iti zic sa o faci sau nu

 

eu o fac

 

ps.nu as vrea dar cateodata in viata trebuie sa faci compromisuri eu nici langa parintii mei nu as vrea sa ma mut

[alcool][alcool][alcool]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow! nu ma asteptam la o asa avalansa de raspunsuri. Va multumesc tuturor. Sa stiti ca sunt total in asentimentul vostru. Sunt sigura ca vor aparea discutii, indiferent cat ne-am stradui noi sa nu fie asa. E cel mai indicat sa ai locusorul tau, in care sa te simti bine.

Va pup si toate cele bune!

 

printze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem un mare noroc , parintii sotului locuiesc in Franta ( el e francez ) iar ai mei in Romania . Sunt singura lor nora ( sotul mai avind doar 2 surori )si ne e foarte bine aici singuri, vorbim la telefon, ne viziteaza sau ii vizitam , insa respectul e pe primul loc, adica nu se amesteca in nici un caz in relatia noastra, nici macar cu un sfat . Insa nu as locui niciodata nici cu ai lui, nici cu ai mei ( cu toate ca ambii sunt tare draguti si ne ajuta mereu ); nimeni nu trebuie sa stie cand va certati , cand va iubiti sau la ce ora vii acasa . Asa ca, stai calma !!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-as muta cu socrii decat daca daca ar fii ultima alternativa.

ei sunt niste oameni cumsecada si ne ajuta cat pot ei, dar am mai stat la ei de obicei de sarbatori si ne pisolageau ca pe niste copii mici.si imi tot dau sfaturi cum sa am grija de baiatul lor si daca se poate sa fac eu toata treaba din casa ca doar sunt femeie si el sa nu faca nimic.am noroc ca locuim departe de ei si sotul meu ma ajuta foarte mult la treburile casnice.poate daca am locui cu ei in timp sotul meu ar incepe sa creada ca chiar nu e bine sa ma ajute la treburile casnice (cum face socrul meu;sta toata ziua la TV, iar soaca mea roboteste prin casa).

 

Mcrissa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uff, si eu va trebui sa fac aceeasi miscare!adica parter socri, etaj 1 si 2 eu cu sotu si copiii! ma infior asa oleaca, da' uite-asa o "pleznesc" daca nu-si vede de treaba ei! plus ca, daca sunt discutii, o sa-i dau si lui peste bot, ca el m-a frecat la melodie sa facem miscarea asta! asa ca... nu fiti fraiere! eu, dupa 12 ani de discutii inutile si scandal, am " cedat". na, mah, hai, mutat-te cu ma-ta in curte, si asa era tot timpul pe la ea, acum o sa se sature el de gura ei! ca doar sa, in vizita...mersi frumos! am mai stat noi cu ea vreo 3 saptamani, cand s-a nascut fata, acum 10 ani, si dupa 3 saptamani i-a facut el bagajele ca n-o mai suporta! Abia-l astept

sa-i iasa pe nas! ca eu vin la 7-8 de la servici, in cel mai bun caz, iar in weekend ma car cu copiii in parc si dimineata, si seara! si daca nu vreau s-o vad nu mi-e jena sa-i dau cu usa in cap!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...