Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati muta cu socrii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Noi am locuit si cu ai mei si cu ai lui, perioade bune de timp...n-au fost neintelegeri, dar ... am muncit si ne-am straduit sa avem casuta noastra...atunci ne-am dat seama de diferenta...

Asa ca...sfatuiesc orice cuplu tanar sau mai copt...nu locuiti in comun, traiul de unii singuri sau cu copii e atat de bun si netulburat.

 

aime

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU, niciodata!! Doar in cazuri extreme!!

Soacrii mei sunt tare de treaba, tin mult la mine, dar nu cred ca as putea sa stau cu ei.Sotul are aceeasi parere.De altfel si ei sunt de parere ca tinerii casatoriti trebuie sa stea singuri, nu cu parintii. Nici nu ne viziteaza macar, nu stiu de ce, probabil sa nu deranjeze..dar nici noi nu ii invitam, asta e adevarat. Probabil cand ne vom muta la casa noastra vor veni in vizita, dar anuntati. Mai degraba ai mei ne mai viziteaza, neanuntati:)

 

POZE

Cristina S.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand vreau sa zic asa: NICIODATA sa nu aveti aceasta ultima alternativa:mutatul cu scrii!! cea mai nasoala alegere...ziceti voi ca voi stati in camere separate fata de ei...dar niciodata nu stii din ce cauza s epoate isca un scandal...deci evitati alegerea de a va muta cu soacra...si aici sunt de acord 100% cu ciuleandra chiar mi-a palcut ce a zis...ca si eu la fel i-as face soacra-mii daca isi baga coada in viata noastra ii dau o cratita in cap de i se ia cu mutatul impreuna...

fetelor deci fara mutatul cu socrii....! va pup..deci printze...fa alegerea potrivita:NU TE MUTA CU SOCRII!

 

Nunta noastra:19 august

Poze

Luna de miere...mult asteptata

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu!Nu!Nu!

Eu am stat trei ani cu socrii si crede-ma ca si acum mai am sechele desi a trecut atat de mult timp!Cel mai bine e sa stati singuri mai ales ca sunteti la inceput.Nici cu socrii nici cu parintii...singuri!

[soc]

 

Mereu alaturi de voi.

 

"Nu exista culmi de neatins ci numai aripe prea scurte"

 

sheherezada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...