Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati muta cu socrii?


Recommended Posts

Eu nu m-as muta nici cu soacra, nici cu parintii mei! Eu sint independenta de la 18 ani, adica de atunci nu mai stau cu parintii.

 

Acum sint aici, la noi, de aproape 2 luni (parintii mei) si cred ca mai avem putin sa innebunim! Doamne iarta-ma, dar de abia astept sa plece inapoi!!! Si mi-au fost parinti f. buni in copilarie, numai ca dupa ce am crescut si m-am desprins, nu au putut accepta asta si de aici tot felul de discutii.

 

 

Parerea mea: moartea casniciei este locuitul cu altii!

 

 

P.S. Eu am divortat prima oara din cauza....... soacrei, ai ghicit! Nu a socrului, nu a altcuiva!

 

 

Mult succes! [flo2]

 

 

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

 

Virsta Deiu

Virsta Ralu

 

 

Home, wherever you are...

 

 

Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach

Poze noi - Martie 2006

Excursie la Temecula

Downtown LA & Hollywood

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by mcrissa

ne pisolageau ca pe niste copii mici.si imi tot dau sfaturi cum sa am grija de baiatul lor si daca se poate sa fac eu toata treaba din casa ca doar sunt femeie si el sa nu faca nimic.Mcrissa


id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ciuleandra

uff, si eu va trebui sa fac aceeasi miscare!adica parter socri, etaj 1 si 2 eu cu sotu si copiii! ma infior asa oleaca, da' uite-asa o "pleznesc" daca nu-si vede de treaba ei! plus ca, daca sunt discutii, o sa-i dau si lui peste bot, ca el m-a frecat la melodie sa facem miscarea asta! asa ca... nu fiti fraiere! eu, dupa 12 ani de discutii inutile si scandal, am " cedat". na, mah, hai, mutat-te cu ma-ta in curte, si asa era tot timpul pe la ea, acum o sa se sature el de gura ei! ca doar sa, in vizita...mersi frumos! am mai stat noi cu ea vreo 3 saptamani, cand s-a nascut fata, acum 10 ani, si dupa 3 saptamani i-a facut el bagajele ca n-o mai suporta! Abia-l astept sa-i iasa pe nas! ca eu vin la 7-8 de la servici, in cel mai bun caz, iar in weekend ma car cu copiii in parc si dimineata, si seara! si daca nu vreau s-o vad nu mi-e jena sa-i dau cu usa in cap!


id="quote">id="quote">Ce super sunteti![:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eh,eu pe soacra am prins/o doar putin,ca la 3 luni de la casatoria noastra a murit.Nu era o femeie rea,Dumnezeu s/o odihneasca,doar ca era tare geloasa pe mine ca ii furasem feciorul.Am fost nevoita sa stau vreo 2 luni cu ea in casa si de cate ori eram cu sotul in camera sau in baie il chema din 5 in 5 minute.Socrul murise inaintea ei asa ca...

Cu mama insa am eu frecusuri.Nu stam in aceeasi casa,dar destul de aproape,cam la 15 minute de mers pe jos si e cam des pe la mine.Nu zic ,ca ma ajuta cu copiii ,dar in 5/7 ore cat sta la noi,ma innebuneste:aia nu se face asa,aia de ce ai facut/o asa,ce ai vorbit la telefon cu sotul tau,da prietena aia care te/a sunat de ce te/a tinut atata la telefon,frate/tau a facut asa,nora/mea a spus asta,barbatul tau de ce se joaca pe calculator,de ce cearta fetita ,de ce nu ascultati muzica populara...

 

[bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

categoric NU, indiferent de cat de cumsecade sau nu sunt.

 

Nana Motocid="Comic Sans MS">

Pana la nunta...id="Comic Sans MS"> [testoasa]

 

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La intrebarea ta: "v-ati muta cu socrii?" raspunsul meu este: CATEGORIC NU! Noi ne putem da cu pararea, putem povesti experiente, insa decizia TU o iei. Inainte de a face pasul acesta, cred ca ar fi intelept sa iei o foaie, sa o imparti in doua si sa scrii: avantaje/dezavantaje. Tu stii cel mai bine lucrurile peste care ai putea/nu ai putea trece, tu iti cunosti cel mai bine relatia cu socrii, si tu decizi.

 

Chiar daca acum crezi ca veti avea in comun numai intrarea in curte, vei vedea ca pe parcurs apar multe neintelegeri (ex: voi aveti chef sa petreceti cu prietenii, iar socrii de jos vor sa doarma. Daca ar fi niste vecini straini probabil nu ar avea curaj sa le reproseze in felul in care v-ar spune-o voua.....si exemplele ar putea continua)

 

Decizia pe care trebuie sa o iei, depinde de multe lucruri: depinde cat de solida e relatia ta cu sotul, depinde cat e el de atasat de parinti, depinde de relatia ta cu socrii..etc...

 

Eu am niste socri super faini, ma inteleg foarte bine cu soacra (care de cate ori vine la mine sau merg eu la ea nu ma lasa sa fac nimik, ca sa ma odihnesc si eu)[:D] Ma inteleg uneori mai bine cu ea decat cu mama, dar tot NU as sta cu parintii (nici ai mei nici ai lui) in nici un caz. Oricat de bine ne-am intelege cu ei, "frecandu-ne" toata ziua unul de altul, tot apar conflicte.

Din experienta mea si a altora, am vazut ca "mai rarutz e mai dragutz"[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU!!!!

Eu ma inteleg de minune cu socrii mei, si asta pentru ca ne vedem relativ rar. Sunt minunati dar cred ca daca as locui cu ei s-ar schimba lucrurile.

Nu am auzit pana acum pe nimeni sa se inteleaga cu socrii sub acelasi acoperis. Si nu cred ca are rost sa strici relatia...ca n-o mai poti repara dupa aceea...

 

 

"Seriozitatea e singurul refugiu al omului mediocru"

 

Eu si sotiorul meu iubitid="purple">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ehehei aici trebuie sa raspund si eu[alcool]

 

Noi locuim cu mama si fratele meu de vreun an - ne simtim excelent, chiar daca sunt doua camere- singurele scandaluri in casa sunt doar din cauza soacrei mele, daca nu o vad vreo luna doua e chiar foarte bine .

 

Soacra mea locuieste in trei camere si mai are o fiica ( ca a doua soacra, desi e mai mica cu 3 ani decit mine)- soacra din start a zis ca nu ne primeste sa locuim la ea - iaca de unde a luat ideea ca as vrea sa-i vad mutra in fiecare zi nu stiu, dar sotul meu s-a mutat la noi cu juma de an inainte de nunta pentru ca nu mai suporta infernul celor doua cotofene - care toata ziua ii stau in cap sii cereau bani.

 

Drept ca intr-o zi ea mi-a spus ca ,, ar vrea sa-l eu (pe sot) sa stea la noi o saptamina, ca sunt mama lui,, - i-am spus deodata ,, il dau in judecata pentru parasirea domiciliului,, - i-am spus ce mi-a venit in minte - ea a tacut - important ca a crezut prostiile mele si i-a perit cheful de a-mi lua sotul in ,,vacanta,,

[:D]

 

Eu daca ar fi sa ma mut cu parintii lui - as avea pe cap ca doua soacre - e suficient ca sotul a prins-o pe sora sa citind mesajele din telefonul lui mobil(el iesise din cabinet pe putin timp) - daca as locui la ei - cred ca s-ar baga si in patul nostru - nu!!!!! ar fi iadul pe pamint - mii jele de socrul meu - e un om cu inima mare-a ramas singur in cuibul de vespe.

 

 

 

 

Aliona

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...