Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati muta cu socrii?


Recommended Posts

Nu !

Poate sunt niste socri minunati,dar diferentele isi vor face aparitia,in momentul inc are veti trai impreuna.Intrari separate,dar curte comuna,tot o casa e.O sa intre la voi in casa ,veti tine usile deschise larg,vara ,si o sa va treziti cu ea langa voi in pat (ca doar ziua nu osa faceti dragoste,nu? alta treaba nu aveti? )

hai sa nu ne gandim numai la rele,dar cu nimeni nu poti trai,nici cu parinti,frati,surori,mult timp.

numai gandul ca te legi la cap PE VIATA!! una e sa afceti asta pt un scurt timp..dar atat timp cat cumparati impreuna,nimeni nu va pleca!

mai pui si raul inainte,inc az de divoprt cine pleaca??tu cu copiii in brate?? ca doar nu o sa ramai acolo,langa ei...

vin prieteni pe la tine,poate ca nu face urat la galagie,poate ca defapt va veni si se va aseza cu voi la masa din curte.si chiar daca nu se aseaza,tot aude tot pe fereastra [:-)))]

NU MAI AI INTIMITATE !! Nici cu o prietena la o cafea .

Fara sa vrea,ca asa sunt mamele,se vor baga cu sfaturi.Plus ca orice cearta cu sotul pt ele e o durere continua.

orice cuvant arucnat lui,de cate ori il pui sa faca ceva..pt mame asta e un chin,e in stare sa faca ea tot,numai sa il lasi pe el in pace.

barbatilor le convine de minune,ho ho ,cu cele doua femei ale vietii lui langa el,sa le mai vada si cum se bat pt el [:-)))] sau cum se chinuie sa fie perfecte .

 

avantajul sa lasi copilul la ei?il poti lasa si daca stau mai departe.

si pt cateva ore..sa stai toata viata asa..

prefer sa iau copilul dupa mine,oriunde,ca o iesire e odata la luna,pe cand viata cu ei e minut cu minut.

 

si nu vorbesc aici de socri rai,de parinti rai.vorbesc de oameni normali.dar SUNTEM DIFERITI !

 

cel mai bine pt un cuplu e sa traisca singuri!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

vad ca majoritatea au raspuns ca nu. [:D]

 

nici eu nu m-as muta cu socri. sunt niste oameni de treaba, dar nu ma-s muta cu ei. nu m-as muta nici cu mama, pe care o iubesc chiar mult de tot.

vreau sa stau cu sotul si copilul meu. chiar daca intr-o casa inchiriata sau mai stiu eu in ce conditii.

 

 

cristina, mama de radu (09.10.2005)

poze si video

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Initial creeata de printze

Sotului meu i-a venit o idee, nu foarte rea de altfel de a pune bani cu socri pentru a ne lua o casa impreuna. Eu sunt foarte reticenta, cu toate ca vom fi separati cu totul (doar intrarea in curte va fi comuna), pentru ca de obicei e bine sa fie o distanta rezonabila ca sa te simti bine!printze


id="quote">id="quote">Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!... insa, DA, m-as muta imediat de la ei! si da, avem intrari separate, locuim la etaj, dar tot ai [}:)] sunt! [xx(]Sper k nu vom mai astepta mult si vom avea casuta noastra [biz]Nunta noastra - 3 Iunie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu, nu! Si daca o zic eu ... acum 4 ani eram ferm convinsa si chiar imi doream sa stam cu ai mei, deci nu cu socrii... intre timp, dupa ce am stat 1 an cu ai mei, nu as mai face asa ceva si niic nu sfatuiesc pe nimeni sa incerce experienta. Asa cum spunea cineva mai sus, parintii au tendinta sa sfatuiasca continuu "asa e mai bine, eu te invat de bine, etc" si de cele mai multe ori ajung sa te agaseze toate sfaturile astea.

Concluzia e ca cel mai bine e sa stati singuri... Noi nu puteam nici sa ne certam din cauza alor mei... incepeam sa ne certam noi 2[bang] si sfarseam prin a ne certa cu mama, sa ne lase sa ne certam in voie[alcool][bang]

 

cu drag,

AnFlo

 

Bad Dobby!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soacra mea nu mai traieste...deci nu m-as muta cu ea, doamne fereste![bang] nici cand traia nu m-as fi mutat cu ea, dar nici cu mama nu as putea sta impreuna cu sotul, no way! Nici foarte aproape nu e bine sa fie, cand traia saraca soacra-mea ma trezeam cu ea non-stop la mine si nu intotdeauna in momente potrivite! Cat despre mama, ea e saraca la aproape 200 km distanta. As vrea sa o aduc mai aproape dar in nici un caz in acelasi imobil cu mine, in aceeasi curte, oricat de mare ar fi curtea si oricat de departate ar fi acele intrari separate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...