Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati muta cu socrii?


Recommended Posts

1. Nu ai ce te urmari soacra ce faci si cu ce amice te vezi si cat timp pierzi din punctul ei de vedere, in loc sa faci ceva construciv pt fi-su!

 

2. Pune raul inainte, dc divortezi, tu cu ce ramai? Ii scoti tu pe ei afara de acolo sau pleci cu bagajelul la spinare in lume? O sa ai drep la 1/4 din toata casa, presupun...ce faci? crezi ca vor vinde ei tot sau te vor despagubi?

 

3. Poti sa fii ideala tu, poti sa ai socrii ideali...comentarii la adresa ta si a felului tau de a fi, vor exista mereu din partea lor...nu uita, pe masura ce imbatranesc omenii vor deveni mai cusurgii..sa nu te saturi de atatea comentarii! Eu m-as satura sa stau cu saru-mana la socri zilnic, ca nu poti sa ii eviti si trebuie zilnic sa-i saluti macar...

 

Fii convinsa ca te vei trezi cu mama-soacra non stop la tine, k se va plictisi si va sta pe capul tau...cica sa te ajute...si o sa se bage in oalele tale, in curatenia ta, in viata ta...poate sa fie cea ma doamna din lume!

 

Babyblue va pupa pe toti!!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

Printze, pe linga numarul de NU le care le-ai primit (plus al meu) tre' sa te gindesti bine ce fel de imparteala faceti voi cu casa (a cui e, cine o mosteneste, pe pamintul cui se face).

Am vazut prea multe chestii nasoale de cind sunt pe lume.

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi am niste socrii pe care as dori sa-i aive toata lumea, nu m-as muta cu ei nici macar pentru o zi.

In schimb ,chiar acum suntem in proces de cumparare a unei noi case in apropierea lor

(cam 10 minute cu masina).

E bine sa fii aproape dar, nu sa locuiesti cu ei sub acelasi acoperis [;)]id="green">

 

POZE NOI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DOAMNE FERESTE-MA[bang][bang][bang]

Ca mai bine sa stau in cort sau sub poduri decat cu [}:)] in casa.

Daca as putea sa o vad si mai rar, ar fii cel mai bine[:D] .

Iar cu al meu tatic, nu , ca prea e pisalog , si [box] de cate ori ne vedem.

Iar daca ar fii trait mama, nu prea cred, cu toate ca era o persoana deosebit de buna si intelegatoare, si cu al meu se intelegeau super-bine, dar nu cred ca mi-ar fii placut sa stau cu ea, fiecare familie are nevoie de intimitate proprie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu au ce cauta 2 cupluri din generatii diferite sub acelasi acoperis pe o perioada indelungata. Fie ca se discuta de socri sau parinti. E o regula nescrisa si care ar trebui respectata in fiecare caz. E imposibil, dar sigur s-ar diminua rata despartirilor. Pt ca este unul din factorii care influenteaza.

Tu nu te poti rupe total de ai tai, el de ai lui. Si e firesc intr-o anumita masura. Asa ca separat. Cu vizite scurte si placute.

Mi-aduc aminte de o fosta colega de serviciu care imi spunea ceva de genul :"Trebuie sa iesi din dus cu halatul incheiat pana sus, sa nu dea socul cu ochii de tine..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in nici intru-un caz,NUUU!!!oricit de bine te-ai intelege cu ei,tot se vor ivi neintelegeri...eu stau foarte aproape de soacra mea,si ne intelegem bine,dar tot ne vedem rar,i-am spus de la inceput cum imi place sa stea treburile,m-a inteles,si tot e ok...noroc ca nici sotiorul nu este mamos din fire,de altfel tot ce fac eu,el spune ca este mult mai bun decit ce face mama lui...,si apoi cum toti se mai cearta din aiureli,si se impaca,gindeste-te sa-i ai acolo si sa intervina,sa iasa un adevarat circ...si mai puneeee...,pe cind va puteti certa si in 5 minute sa va treaca si sa fie totul bine...fiecare cu casa lui,cu familia lui,asa este cel mai bine ,cel mai logic...dar bineinteles tu singura hotarasti,daca nu inveti din propriile greseli,nu ai cum sa intelegi...mult succes si in primul rind...MULTA INTELEPCIUNE[titanic]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei, eu am stat cu parintii mei un an, eram proaspat casatorita si aveam doar 22 de ani, adica eram mai toleranta...si nu va spun ca a fost groaznic.....

 

concluzia: fara socri, fara parinti!!!! asta ii spun si fetei mele, nu care cumva sa creada ca va sta cu mine si cu jumatatea ei - NEVER!!!!

 

mama domnisoarei Cristina [majoreta] (28.09.1993)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...