Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati muta cu socrii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

NU, nici cu socri, nici cu parintii!

Socri mei sunt ok, sunt de treaba, dar oricat de toleranti am fi sau ar fi tot ies frecusuri!

Cat despre parintii mei: nu, nu si nu!

Si spun asta chiar daca ne desparte un ocean si mi-e dor de ei, si glasul mamei la telefon imi frange inima!

Noi nu am stat cu nici o parte adversa, am stat singuri de la inceput, dar nu cred ca as supravietui cu nici o parte!

 

Am o prietena care a stat cu parintii in duplex 6 ani, case lipite, specifice zonei, aici. Chiar daca nu erau tot timpul peste ei, prezenta lor se facea simtita minut de minut. Cand s-a umplut paharul, a vandut partea ei si si-a luat casa in celalta parte de oras. Mama nu a vizitat-o un an de la mutare, de suparare, dar prietena mea spune ca se simte eliberata. O cred, si eu am o mama posesiva, si cand am pus piciorul in Canada am simtit ca mi s-a luat o povara de pe umeri.

 

Ajutor la copii poti primi si daca stau mai departisor....daca vor sa ajute neconditionat

 

 

Canada, here I come!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

NU categoric

eu stau cu viitorii socri de doi ani si ceva; la inceput pana sa ma mut la ei pareau foarte de treaba amandoi dar dupa ce m-am mutat la ei soacra mea a inceput sa isi arate coltii; asa ca: NU VA MUTATI CU SOCRII!!!!

Ne-am fi mutat amandoi dar nu dispunem financiar sa ne mutam cu chirie inca pt ca vrem sa facem nunta pe banii nostri si nu ne permitem inca, dar odata ce ne vom putea permite adio socrela, poate ne vedem la nunta si la botezul nepotilor eventual!!![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NUUU! fereasca sfantu! Nici cu socrii, nici cu parintii! Nu ca nu i-as iubi, dar ar fi o mare greseala. La inceput poate sa nu para, dar este. Niciodata nu sfarseste bine, crede-ma... Chiar cu intrari separate. Daca nu am fi avut norocul sa avem casa de la inceput, am fi amanat nunta pana mai strangeam bani, sau ne mutam cu chirie. IN NICI UN CAZ nu faceam compromisul asta, chit ca trageam la jug o perioada...[zid]

 

Pot fi si cazuri fericite, de convietuire multi ani fericiti, dar sunt niste exceptii rare, eu una n-am intalnit nici unul pana acum in viata reala[:D]

 

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

 

Pozici cu noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NU, din pricipiu. Si nici copiii mei n-as vrea sa stea cu noi dupa ce se casatoresc, desi mi-ar place sa fie cat mai aproape ...

Era si un film serial, o comedie, am uitat cum se cheama sau pe ce canal in care o familie tanara s-au mutat intr-o casa vis-a-vis de socri sperand ca le va fi mai bine si tot serialul arata cat de "bine" le-a fost.

Cautati si alte alternative. Noi preferam sa stam in chirie intr-un oras in care nu sta nici unul din parinti si e tare bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Socrii mei sunt niste oameni tare de treaba si nu am avut niciodata conflicte, dar atit noi cit si ei preferam sa nu stam impreuna fiindca avem preocupari si stiluri de viata diferite si cu siguranta ne-am incomoda unii pe altii.

 

Am o prietena care locuieste cu socrii aici in Suedia,dar au o casa cu etaj,intrari separate,ca si cum ar avea doua apartamente vecine.Problema este ca trebuie sa o ajute mereu pe soacra care este cam bolnava si pina la urma face toata treaba(curatenie,gatit,etc)in casa aia enorma...

 

Mariana [gravi] 13+ id="purple">

mama de id="red"> Monica, id="pink"> Mateiid="teal"> si Markusid="blue">id="Comic Sans MS">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...